OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Gelsenkirchen

Gelsenkirchen Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Tatil için en uygun zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Sonbahar-kış döneminde, uzun süreli yağışlarla planlar yıkılabilir. Temiz havada yürürken çok fazla zaman geçirmeyi bekleyen turistler için, ılık giysiler almak gereksiz olabilir. Akşamları dışarıda oldukça soğuk olabilir.
2. En uygun fiyatların teklif edildiği bankalarda para takası yapılması önerilir. Bankalar ve devlet kurumları ziyaretçilere 08: 30-3: 00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofislerin 17: 00-18: 00 arasında açık olduğu uzun bir çalışma günü Perşembe günleri.
3. ATM’lerden birindeki kredi kartından para çekebilirsiniz; Geldautomat ATM’lerinin servislerini kullanmak en iyisidir. Alışveriş merkezlerinin, restoranların ve benzin istasyonlarının çoğunun nakitsiz ödeme kabul ettiğini belirtmekte fayda var.
4. Şehir, tek bir tür bilete sahip, gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Biletler toplu taşıma duraklarına yakın duran özel büfelerin yanı sıra gazete ve tütün büfelerinde de satılmaktadır.
5. Bütçe seyahat edenler 25 saat, birkaç gün, bir hafta veya bir ay boyunca bir bilet almayı düşünmelidir. WelcomeCard ile bir yetişkin ve üç çocuk otobüsle ücretsiz seyahat edebilir. Aynı zamanda birçok müzede ve diğer kültürel kurumlarda indirim sağlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Diğer şehirlere ve ülkelere ulaşım duraklarına, kamu kurumlarına ve alışveriş merkezlerine yakın bulunan kamu telefonlarından çağrı yapmak en iyisidir. Özel plastik veya kredi kartlarıyla çalışırlar.
7. Şebeke gerilimi 220 V; Standart Avrupa tipi prizler tüm hanlara ve otellere kurulmaktadır. Gerekirse, elektrikli ev aletleri için adaptörler otel masasında talep edilebilir veya herhangi bir uzmanlık mağazasından satın alınabilir.
  Şehir, geleneksel gece kulüplerinden ve seçkin barlardan büyük ölçekli alışveriş merkezlerine ve restoranlara kadar çok çeşitli eğlence tesislerine yoğunlaşmaktadır. Gelsenkirchen - Zoom Erlebniswelt’te, hem … Açık
8. Restoranlar ve kafeleri ziyaret ederken, yemeklerin bölümlerinin oldukça büyük olabileceğini unutmayın. İki kişilik bir yemek sipariş etmek oldukça tavsiye edilir, bu yüzden soru sormakta tereddüt etmemelisiniz.
9. Mağazalar, 09: 00-10: 00 - 18: 00-7: 00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Tüm büyük alışveriş merkezleri, müşterileri ülkeden ayrılırken satış vergisi iadesi almalarını sağlayan ’vergisiz’ bir sistemle çalışır.
10. Restoranlarda, toplam faturanın% 10’unu oluşturan bahşiş bırakmak gelenekseldir. Taksi şoförleri de devrilebilir - toplamı en yakın sayıya yaklaştırın.
Gelsenkirchen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Gelsenkirchen’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Zeche Zollverein

From the series “Dünyadaki En Korkunç Madenler”
Müzelerde paha biçilemez eserlere hayran kaldıktan sonra, terk edilmiş yeraltı yerinde dolaşmaya değer. Aşınmış metal merdivenler üzerinden basitçe iniş adrenalin acele etmeye başlar. Pek çok esrarengiz öykü, Zeche Zollverein madenleriyle ilişkilidir, zira birçok sanayici anormal darbelerle karşı karşıya kalmıştır. Bu yerleri ziyaret eden turistler genellikle açıklanamayan sesler duyar. Öyle belirgin ve gerçekçidir ki, bazı madenlerde hala aktif çalışmaların olduğu görülüyor. … Devamını oku

Crouching Tiger ve Kaplumbağa

From the series “Dünya Çapında Başınızı Döndürecek Sert Patikalar”
Projenin yazarları alışılmadık bir merdivenle Heike Mutter ve Ulrich Genth'dir. Bir kerede iki fonksiyonu aynı anda birleştirmeyi başardılar: mükemmel bir görüntüleme platformu ve alışılmadık bir çekim yapmak. Birçok turist, olağanüstü sanatsal aydınlatma ile dekore edildiğinde, akşam merdivenlerden geçmeyi tercih ediyor. Tasarım oldukça etkileyici bir ölçek. Yüksekliği 13 metredir. Merdivenin en üst noktasından şehrin muhteşem panoramik manzarası açılıyor. … Devamını oku

Gelsenkirchen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Gelsenkirchen’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

08.02.2023

Gelsenkirchen Fotoğrafları

Gelsenkirchen haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Gelsenkirchen Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Gelsenkirchen Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Gelsenkirchen’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018