OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Aachen Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Aachen Cathedral And Palatine Chapel   Bu şehir, zengin maden yatakları tarafından çekilen Romalılar tarafından kurulmuştur. Uzun bir süre sadece başka bir sanayi merkezi idi, fakat Charles Büyük zamanlarında kasaba çok popüler ve ünlü oldu. Kral Charles Aachen’e birçok ayrıcalık tanıdı ve hatta şehri Frank krallarının ikametgahı yaptı.
  Konforlu otel ibis Styles Hotel Aachen City, sadece geniş bir hizmet yelpazesi ile değil, aynı zamanda şık renkli iç mekanı ile de ziyaretçileri çekmektedir. Otel mor cepheli modern bir binada yer almaktadır. Iç beyaz … Açık
Aachen, ilgi çekici yerler, antik binalar ve eğlencelerin geniş seçimi nedeniyle turistler için çok cazip. Turistler ayrıca çeşitli ilgi çekici gezi ve gezi turlarının keyfini çıkarabilirler. Yerel Katedral, Aachen’in ana sembolü olmayı sürdürüyor. Bu kilise UNESCO tarafından dünya mirası listesinde de mevcut. Bu mimari hazine sadece büyüklüğüne değil lüks süslemeleri ve salon tasarımına da şaşırıyor. Katedralin ana salonu muhteşem avize ile donatılmıştır. Bu avize Frederick I Barbarossa’nın armağanıdır. Bu kilise çok iyi durumda ve her şey yerinde duruyor. Örneğin, turistler halen hazineyi ziyaret edebilir veya Büyük Charles’ın mermer tahtasını görebilirler. Burası aynı zamanda büyük kralın kalıntıları bulunan lahitlerin depolandığı yerdir. Bu kutsal mekân, müthiş mimari açıdan değil aynı zamanda burada tutulan eserler değerli müze sergileyen tarihi değerlerin bir noktası olarak ilginç olacak.
Ziyaret etmeye değer başka bir görüş, Market Meydanı’nda bulunmaktadır. Burada, 14. yüzyılda inşa edilmiş bir gotik Belediye Sarayı bulacaksınız. Belediye Sarayının karşısında, Granusturm ve 19. yüzyılda inşa edilen Maria ve Holy Peter kilisesi bulunmaktadır. Müzelerden hoşlanıyorsanız dikkatinizi, zengin heykel ve resim koleksiyonuna sahip Suermondt-Ludwig Müzesi’ne gösterin. Burada ziyaretçilere 12. yüzyıla ait eserler ve Orta Çağ zamanlarından birçok sergi bulacaksınız. Koofen müzesinde eski mobilyaların koleksiyonlarını, iç mekan ve şöminelerin diğer ayrıntılarını göreceksiniz. Frankenberg kalesi, Aachen’in asil tarihinin bir başka hatırlatıcısıdır, çünkü Charles, şehrin çiçeklenme döneminde burada yaşıyordu. Burası yerel tarihi müze tarafından işgal edildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Aachen’deki en etkileyici prestijli otel, muhteşem bir tarihi binaya sahip olan ve şehrin en iyi günlük spalarından biri olan Le Spa’ya sahip olan Pullman Aachen Quellenhof. Lüks otel odalarında konaklama ücreti … Açık
  Aachen - Löwenstein’ın en eski evi, belediye binasının karşısındaki şehrin tarihi caddelerinden birinde yer almaktadır. Ev 1344 yılında inşa edildi (14 yüzyıl) ve önce zengin bir bayan Leve aitti. Löwenstein, 17. yüzyılın ortalarında ağır bir yangında hayatta kalacak birkaç binadan biriydi. Bu binanın tarihinde çok fazla boşluk var. Bazıları, bir zamanlar bir şarap restoranı için bir mekan olduğunu varsayalım. Bugün Löwenstein büyük ofisler ve kasaba arşivleri barındırıyor.
St. Michael Burtscheid resort parkı, şehrin en önemli turistik yerlerinden biridir. 1609’da pitoresk piedmont bölgelerinden birinde yeni bir kaplıca açıldığında kuruldu. Park çok sayıda bulvar ve bahçe meydanları burada açıldı 19’uncu yılın başında açtı. Tarihi park, harika çiçekler ve eski çeşmeler ile süslenmiştir. Bugün Burtscheid resort parkı, geçmişte olduğu gibi muhteşem olaylar için de sabit bir mekan. Açık hava konserleri ve dans partileri sıcak mevsimlerde burada yapılır.
  Aachen, muhteşem tarihi atmosfere sahip otellere sahiptir ve domicil Residenz Hotel Bad Aachen, aralarında en göze çarpan özelliktir. 19. yüzyılın sonlarında, 1500 metrekarelik geniş bahçe alanında yer alan iki lüks bina … Açık
Elisenbrunnen mimari kompleksi (ayrıca gayri resmi Elise çeşmesi olarak bilinir) Aachen’e özel ilgi duymaktadır. Bu kompleks, termal bir baharın çevresinde inşa edilmiş ve Bavyera Prensesi Elisabeth’in adını almıştır. İlk içme çeşmesi, 17. yüzyılın sonunda burada kurulmuştur. Birkaç kez yeniden inşa edildi ve yeni uzantılarla döşenmiştir. Bugün mimari kompleks, ilginç kültürel etkinliklerin gerçekleştiği küçük bir sergi salonu içermektedir. Elisenbrunnen’i ziyaret ettikten sonra çevredeki parkta yürüyüş yapabilirsiniz.
Hauptbahnhof Aachen Marschiertor kapıları gibi eski güçlendirme yapıları, kısmen kasaba topraklarında korunmaktadır. Kapılar 1257 yılında inşa edildi ve yaklaşık 49 metre yüksekliğindedir. Marschiertor kapıları, paylaşımlı uzantı ile çevrili, iki tane temin edilemeyen gözetleme kulesi. Bugün arşivler ve salon bu eski tarihi tesislerin içinde bulunmaktadır.
Aachen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Aachen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Aachen kaleleri
♥   Kalesi 'Castle Blomendal' , 6.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Landsfort Heerlen' , 15.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hoensbroek Castle' , 21 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Valkenburg castle' , 21.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Jansgeleen Castle' , 27.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Aachen çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'De Meinweg' , 43.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Groote Peel' , 65.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Maasduinen' , 90.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Eifel' , 96.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Loonse en Drunense Duinen' , 119.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Aachen ve Çevresindeki Turistik Yerler

Bonn'daki Hershtrasse

From the series “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
Genel bir kural olarak, kirazlar Nisan ortasında çiçek açar. Bu büyük oranda hava koşullarına bağlı. Değerli zamanında Bonn'u ziyaret etmek için şanslı olan gezginler, kiraz çiçeğinde güzel tarihi binaların resimlerini çekmek ve dünyanın en romantik canlı tüneli boyunca dolaşmak için bir fırsata sahiptir. Heerstrasse'de sayısız tarihi mekan vardır. Popüler dükkanlar ve restoranlar orada bulunmaktadır, bu nedenle konuklar birkaç saat boyunca bu pitoresk yerde kalabilirler. Sokağın fotoğrafçılar arasında çok popüler olduğunu da belirtmek gerekir. … Devamını oku

Köln Katedrali

From the series “Dünyadaki En İkonik Tapınaklar”
Ünlü mimar Gerhard, Domprojekt'te çalıştı. Efsane anlattığına göre şeytan ona yardım etti. Böyle büyük bir mimari projenin yapımını açıklayan tek yol buydu. Muhteşem iç mekanları ve ana kutsal alanı olan altın lahit ile süslenecek olan Köln Katedrali'ni her gün 20.000'den fazla kişi ziyaret ediyor. İkincisi, kuyumcu sanatının gerçek bir başyapıtıdır. Lahit süslemeleri için binlerce değerli taş kullanılmıştır. Katedralte ayrıca başka kutsal alanlar da var - Gerokreuz ve 13. yüzyıldan kalma eşsiz bir heykel olan Milano Madonna. İlgilenenlerin hepsi Domgipfel'e tırmanabilir ve Köln'ün tadını çıkarabilir ve yalnızca 509 basamak aşılmak zorundadır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Aachen’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.05.2024

Aachen Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Aachen Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Aachen, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Aachen’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Aachen’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018