OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Oldenburg Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Landesmuseum, Oldenburg   Bazı insanlar çok sayıda yeşil alan nedeniyle Oldenburg’u “parklar şehri” olarak adlandırıyor. Bu pitoresk şehrin ülkenin en büyük sanayi merkezlerinden biri olduğunu hayal etmek gerçekten zor. Birkaç yüzyıl önce burada ilk tütün fabrikaları ortaya çıktı; Daha sonra Oldenburg bölgesinde dökümhane ve makine imalat fabrikaları, cam ve deri imalathaneleri kuruldu. Bunun yanı sıra, şehir her zaman güzel atlarla ünlü olmuştur ve bu nedenle bazı çevre bölgeler hala kalıtsal yetiştiricilerin yaşadığı eski çiftliklerin yeridir.
  Oldenburg çok fazla gürültülü eğlence merkezi sunmuyor, bu nedenle turistlerin en sevdiği eğlencelerden biri pitoresk parklarda ve bahçelerde yürümek. Oldenburger Schlossgarten, şehrin en güzellerinden biridir. Eski … Açık
Yeşillik, şehrin topraklarının yarısından fazlasını kaplar. Bunun nedeni, insanların büyük çoğunluğunun evlerinin çevresine bahçeler düzenlemesidir. Bu zaten iyi bir gelenek haline geldi. Oldenburg’da her yerde çok sayıda meydan ve park bulabilirsiniz. Schlogarten ve Eversten Holz, sırasıyla en güzel park ve orman olarak kabul edilir. Yıllar önce bu doğa koruma alanları, onları dinlenmek ve avlanmak için kullanan soylu lordlara aittir. Şehirde ayrıca 14-18 yüzyıllarda yapılmış çok sayıda eski bina bulacaksınız. Ancak, tarihi eserlerin çoğu, 1676’da şiddetli bir yangın sırasında tahrip olmuştur.
Kulturzentrum en ilginç mimari anıtlardan biri olmaya devam ediyor. Başlangıçta bir hastaneydi ve bugün kale, Oldenburg Life Kültür Merkezi’ne ev sahipliği yapıyor. Burada genellikle müzik konserleri, sanat gösterileri ve konferanslar dahil olmak üzere en önemli etkinlikler gerçekleşir. Merkezden çok uzakta olmayan bir başka dikkat çekici bina görebilirsiniz - iki yüzyıldan fazla bir süre önce açılan bir müzik okulu Ana Kütüphane. Pitoresk sokaklar, geniş parklar ve şirin restoranlar kesinlikle herhangi bir gezginin kalbini fethedecek ve bu harika şehre tekrar tekrar dönmek isteyeceksiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Oldenburg’a en yakın havaalanı Bremen’dedir ve belli başlı Avrupa şehirlerinden düzenli olarak uçuşlar almaktadır. Havalimanından şehre tren veya otobüsle ulaşılabilir. 2. Arabayla seyahat edenler, … Açık
  Şehrin tarihi sokaklarında yürürken, görkemli bir kırmızı tuğlalı bina görebilirsiniz - lüks Elisabeth-Anna-Palais. İnşaatı sadece iki yıl sürdü - bina 1896’da tamamlandı. Bu güzel bina, bir dukalık ailesinin eski konutu; bugün, son yüz yıldır değişmeyen orijinal görünümü için özellikle çekici.
Oldenburg Büyüleyici turların hayranları kesinlikle Devlet Doğa ve İnsan Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Açılışı 1836’da gerçekleşti, bu müzenin kurucusu Oldenburg Büyük Dükü Augustus’tur. Başlangıçta, küçük müzenin koleksiyonu nadir bulunan böcekleri ve kuşları içeriyordu; büyük dük kişisel olarak sergisinin genişlemesine önemli bir katkı yaptı. Müze, 1880’den beri mevcut binasında yer almaktadır ve koleksiyonu sürekli genişlemektedir. Bugün müze ziyaretçileri, benzersiz antropolojik sergilerden oluşan bir koleksiyonu görebilir ve yaklaşık 200 yıldır müzede bulunan en eski sergilere hayran kalabilirler.
  Popüler mağazaların ve alışveriş merkezlerinin çoğu, oldukça sıra dışı özel mağazalar bulabileceğiniz Oldenburg’un merkezi caddelerinde yoğunlaşmıştır. Harika bir örnek, bilgisayar ve video oyunları … Açık
Şehrin önemli bir dini anıtı, Oldenburg’un en görkemli mimari anıtı olduğuna inanılan St. Lambert Kilisesi’dir. Yüksek turkuaz renkli kuleleri olan zarif kilise, geç Gotik tarzın en iyi geleneklerine göre inşa edilmiştir. Ana özelliklerinden biri, 1797’de yeniden inşa edilen Neo-Gotik tarzdaki rotundadır. Kilisenin duvarları, eski dekorasyon unsurlarının yanı sıra birçok benzersiz dini eseri barındırmaktadır.
Lambertikirche, Oldenburg Şehrin Augusteum adında eşsiz bir sanat müzesi var. 1867’de tekrar açıldı; Kuzey Almanya’daki en eski müzelerden biridir. Bu müzenin kuruluşu, büyük bir resim hayranı olan II. Peter’ın adıyla yakından bağlantılıdır. Müzenin koleksiyonu, onun özel sanat eserleri koleksiyonuyla başladı; bugün, resim galerisini ziyaret edenler, 15.-18. yüzyılın ünlü ustalarının bazı eşsiz tuvallerine hayran kalabilirler.
  Aşağı Saksonya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Oldenburg, aile tatili için harika bir seçenektir. Burada, sayısız cazibe merkezinin (Oldenburg Kalesi, Belediye Binası, St. Lambert Kilisesi) yanı sıra … Açık
Sembolik bir tarihi alan, Oldenburg’un ortaçağ savunma yapılarının tek unsuru olan bir barut kulesidir. Küçük bir tepe üzerinde bulunan kule, şehrin sokaklarının harika manzarasını sunmaktadır.
Oldenburg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Oldenburg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Oldenburg kaleleri
♥   Kalesi 'Oldenburg Castle' , 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rastede Castle' , 11.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Evenburg Lower Saxony' , 49.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Grasburg' , 51.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Tecklenburg' , 102.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Oldenburg çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Niedersächsisches Wattenmeer' , 88.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Almanya Gezisi: Görülecek Yerler

Hamburg'la tanışmanın en iyi yolu Rathausmarkt Meydanı'nı ziyaret etmektir. Bu, şehrin merkezinde bulunan büyük bir pazar meydanıdır. Birçok büyük ve ünlü ticaret zinciri bulunmaktadır - Hanseviertel, Hansemarkt, Herhof ve Neue Hansemarkt. Bavyera, Almanya'nın en popüler tatil beldelerinden biri olmaya devam ediyor. Burası sadece kültürel tesisleri ve tarihi binaları ile muhteşem doğası ile ünlüdür. Bölgenin en ünlü parkına 'Bavyera Ormanı' denir. Parkta birkaç göl, nehir ve geniş dağ vadileri bulacaksınız. …
OrangeSmile araç kiralama Oldenburg’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.07.2024

Oldenburg Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Oldenburg Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Oldenburg, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Oldenburg’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Oldenburg’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018