OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Magdeburg Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Magdeburg antik bir şehir ve Saksonya-Anhalt federal bölgesinin başkentidir. Burası Elbe nehri kıyısında yer alıyor. İmparator Otto I döneminde, Benedictine manastırı şehirde inşa edilmiştir, ancak bu manastır nedeniyle, otoritesini kurmak isteyen düşmanlar tarafından şehir her zaman perişan edilmiştir. Denemeleri sonunda, 1631 baharında, imparatorluk komutanı Tilly, askerlerine şehri işgal etmesini ve Magdeburg’u yok etmesini emrettiğinde başarı getirdi. I. Dünya Savaşı sırasında şehre korkunç yıkımlar başlamıştır. Magdeburg’un tarihi merkezi tamamen yıkılmış durumda. Daha sonra yeniden inşa edildi, ancak yalnızca kısmen. Bununla birlikte, şehir ve tarihi için değerli olan manzaralar şimdi bekliyor.
  1. Bankalar ve devlet kurumları saat 8: 30’dan önce açılmayarak 17: 30-18: 00’a kadar çalışır. Mağazalar saat 9.30’dan sonra açılmaz, lüks alışveriş merkezleri ve mağazalar gece geç saatlere kadar … Açık
Magdeburg iki bölüme ayrılmıştır - ’manevi’ ve ’laik’. Şehrin ’laik’ bölümünde, XVII. Yüzyılda inşa edilen ve erken Barok tarzına sahip iki katlı Belediye Sarayı’na bakan Market Meydanı yer almaktadır. Belediye binasının önünde, Roland’a adanmış anıt - kentin şövalyesi ve bekçisi kurulur. Ayrıca bir adalet sembolüdür ve Magdeburg’u veba veya savaş gibi çeşitli felaketlerden korur. Bu meydanda bulunan bir şarap restoranına girmenizi öneriyoruz. Bu yer yoldan geçenler tarafından lezzetli yemekler ve eski şarapların yanı sıra genç müzisyenler tarafından oynanan ücretsiz sergiler ve müzik çekiyor.
Şehrin ’Manevi’ kısmı çok sayıda manastır ve kiliseyle temsil edilir. En ünlüleri Alman Romaneskinin gerçek kalbini gösterir - Aziz Mary, Aziz Maurice ve Aziz Catherine Katedrali manastırı. Bütün bu kiliseler yüzyıllar önce inşa edildi. Bugün ziyaretçiler, burada yapılan organ konserlerinin büyüleyici sesini yaşayabilirler. Güzel bir Rotehorn Park yakınlardadır. Bu gerçekten harika bir yer henüz XIX yüzyılda ekilmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Magdeburg Tren İstasyonu yakınında, kentin en büyük ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan popüler alışveriş merkezi City Carré Magdeburg’u bulacaksınız. Mağazalarının önemli bir kısmı çok cazip … Açık
  Şehirde dolaşırken birçok sembolik heykel ve heykel görebilirsiniz. Kent meydanlarından birinde, Magdeburg Rider’ın bir heykeli var. Bu heykel yüz yıldan daha uzun bir süre önce meydanda kuruldu. Tarihsel verilere göre, yaratılışın prototipi Kaiser Otto I idi. 1960’larda, orijinal heykelin Magdeburg Kültür Tarih Müzesi’ne taşınmasına ve yerine tam bir kopya çıkarılmasına karar verildi. Kentin konuklarının şu anda meydanda görebilecekleri heykelin yazarı Heinrich Apel.
Şehirde kalan tarihi yapılar arasında, Aziz Luke Kulesi’ne dikkat edilmeye değer. 13. yüzyılın başında inşa edilmiş ve şehrin savunma tahkimat kompleksinin bir parçasıydı. Çok sayıda savaşa rağmen, kule günümüze kadar mükemmel bir şekilde korunuyor. Çok uzun zaman önce tamamen yeniden inşa edildi. Şimdi, kulede Guericke’nin yaşamına ve bilimsel faaliyetine adanmış ilginç bir müze var.
  Magdeburg’daki en popüler çocuklar için simge yapı, Zoologischer Garten’dir. Bu hayvanat bahçesi güzel dekorasyonu ile tanınır. Rahatlamak için bol yeşillik ve donanımlı yerlere sahiptir. Hayvanat … Açık
Şehrin en sıradışı mimari anıtı Yeşil Kale’dir. Bu orijinal bina ünlü mimar Hundertwasser tarafından inşa edildi. Orijinal asimetrik cepheli binanın temel özelliği çatısındaki canlı bahçedir. Yeşil Kalenin görünümü kesinlikle onun adıyla ilişkili değil. Binanın duvarları parlak pembe renkte boyanmıştır.
magdeburg Almanya’daki Millennium Tower (Jahrtausendturm) adı verilen en yüksek ahşap bina Magdeburg’da. Elbauenpark’ta yer almaktadır. Bu orijinal binanın yüksekliği 60 metredir. Kule tamamen ahşaptan yapılmıştır ve yapımı 1999 yılında tamamlanmıştır. Kule, parkta bir sonraki peyzaj tasarımı sergisinin açılması için inşa edilmiştir. Sergiden sonra yapıyı sökmemeye karar verildi. Şimdi çeşitli sergiler ve kültürel etkinlikler için kullanılıyor ve ziyaretçilerin kulelerinin tepesinde mükemmel bir görüntüleme platformu inşa edildi.
  Magdeburg’de çok çeşitli restoranlar, barlar, publar ve rahat kahve evleri bulunmaktadır. Landhaus Hadrys restoranı, etnik yemekler sunan çekici bir gastronomi kuruluşudur. Orada romantik bir akşam geçirebilir ve yerel … Açık
Dikkat çekici dini yerler arasında, Valon Kilisesi var. Önceleri, Augustinian Manastırı’nın büyük bir kompleksinin parçasıydı. Kilisenin şimdi görülebileceği biçimde, 14. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiştir. Eski manastır bahçesinin parçaları olan orijinal dar pencereleri ve 15. yüzyılda kiliseye bağlı küçük bir kuleyi koruyor.
Magdeburg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Magdeburg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Magdeburg kaleleri
♥   Kalesi 'Konradsburg' , 22.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Huysburg' , 47.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Falkenstein Castle' , 56.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bunkenburg' , 57.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Regenstein Castle' , 58.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Magdeburg çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Harz' , 85.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Hainich' , 143.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Almanya Gezisi: Görülecek Yerler

Hamburg'la tanışmanın en iyi yolu Rathausmarkt Meydanı'nı ziyaret etmektir. Bu, şehrin merkezinde bulunan büyük bir pazar meydanıdır. Birçok büyük ve ünlü ticaret zinciri bulunmaktadır - Hanseviertel, Hansemarkt, Herhof ve Neue Hansemarkt. Bavyera, Almanya'nın en popüler tatil beldelerinden biri olmaya devam ediyor. Burası sadece kültürel tesisleri ve tarihi binaları ile muhteşem doğası ile ünlüdür. Bölgenin en ünlü parkına 'Bavyera Ormanı' denir. Parkta birkaç göl, nehir ve geniş dağ vadileri bulacaksınız. …
OrangeSmile araç kiralama Magdeburg’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

24.06.2024

Magdeburg Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Magdeburg Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Magdeburg, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Magdeburg’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Magdeburg’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018