OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lübeck Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Lubeck, Almanya’nın kuzey kıyısında, Schleswig-Holstein topraklarında bulunan bir liman kentidir. Trave Nehri kenti yakınlarında akar. Elverişli bir coğrafi konuma sahip olan bir Baltık limanı olarak, Lubeck Ortaçağ’da hızla büyüdü. Kent, XI. Yüzyılda, Slav kalesinin yerine yapıldığı zaman kurulmuştur. Farklı zamanlarda Lubeck özgür bir imparatorluk şehri ve Hansa Birliği’nin ana şehriydi.
  Lübeck’teki etnik mutfağın en önemli özelliği birçok deniz ürünü. Yöresel mutfağın spesiyali sığır, patates, ringa balığı, pancar ve yumurtadan yapılan yemeklerdir. Bu tür bileşenlerin füzyonuna rağmen … Açık
Lubeck, ülkenin kuzey kesiminde yer aldığından, kentin kireç taşından yapılmış evler, kiliseler ve katedraller inşa etme fırsatı yoktu. Bu malzeme, gotik mimarideki moda trendleri nedeniyle çok popülerdi. Ancak yerel ustalar çözümü buldu - Gotik cephelerin ve kemerlerin yapısında basit tuğlalar kullandılar. Bu gerçek nedeniyle günümüzde turistler, Gotik sanatının harika örneklerini görebilir ve Ortaçağ’da inşa edilen binaların muhteşem manzarasının tadını çıkarabilir. Bu binalar arasında Lubeck Katedrali, Kutsal Ruh Hastanesi, oyulmuş bir cepheye sahip Belediye Binası, Aziz Peter Kilisesi ve daha birçok turistik yer vardır.
Eski Lubeck, modern binalar arasında kolayca tanınır çünkü şehrin bu kısmı kırmızı tuğlalar kullanılarak yapılmıştır. Holstenstor ve Burgtor - Eski şehir veya Altstadt, iki eski köprüde ulaşılabilen adada yer almaktadır. Bu yerin atraksiyonları arasında turistler birçok kiliseye benzeyebilir. Bunların en ünlüsü, Aziz Mary Kilisesi ve Romanesk-Gotik Katedrali, Buddenbrooks Evi (bu ev aynı zamanda yazar Thomas ve Heinrich Mann’ın evi), Aziz Anne Müzesi, Tarih Müzesi’dir. Badem ezmesi, Sanat ve Kültür Tarihi Müzesi, tiyatro kuklaları müzesi ve daha birçok ilgi çekici yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lubeck, ilginç tarihi anıtlara ve birçok farklı geleneklere sahip, misafirperver bir şehirdir. Alışkanlığı 1848 yılında başlayan geleneksel yaz festivali, 150 yıldan uzun bir süredir şehirde düzenlenmiştir. Güzel … Açık
  Lübeck’in tarihi bölgesinde, çok güzel bir bina var - Aslan Eczanesi. 13. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş ve başlangıçta özel bir konut olarak kullanılmıştır. 1812’de tarihi binada bir eczane açıldı. Bu binanın temel özelliklerinden biri, yaldızlı aslan figürü ile süslenmiş korunmuş gotik alınlıktır. Yapıya sıradışı bir isim veren bu mimari özellik.
Bir başka ilginç tarihsel sembol de denizcilerin kardeşliğinin inşası. Ayrıca tarihi bölgede bir yürüyüş sırasında görülebilir. 1401 yılında Lübeck’te Denizciler Birliği kuruldu. Bu kentin kamusal yaşamı için çok önemli bir olay oldu. 16. yüzyılın başında lonca için büyük bir bina inşa edildi. En önemli olaylar ve toplantılar daha sonra burada gerçekleşti. Bu bina, İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır hasar gördü. Sadece 1970’lerde tamamen restore edildi. Şimdi tarihi binada ilginç bir müze var. İçinde doğal ahşaptan çok güzel bir mobilya üretildi. Ziyaretçileri eski gemilerin güzel modellerini, binanın iç dekorlarını ve tarihi belgeleri görebilecekler.
  Lübeck’in her şehri, eşsiz bir tarihi simge yapıdır. Lübeck’teki başlıca ilgi çekici yerleri keşfetmek için turistlerin şehrin merkezi caddelerini yürüyerek gezmeleri önerilir. Königstrasse’de … Açık
Olağanüstü dini yerler arasında St. Anne Manastırı da bulunmaktadır. Inşaat 13 yıl sürdü ve 1515 yılında tamamlandı. Bu güzel manastır, 1532 yılında kapatıldığı için sadece kısa bir süre sürdü. Uzun süredir büyük ölçekli bina boştu. 17. yüzyılın başında dilenciler için bir barınak vardı. Daha sonra tarihi binaların bir kısmı bir hapishane tarafından işgal edildi. 1915’te harap manastırın binası restore edildi ve içinde bir müze açıldı. Şimdi, çoğu Orta Çağ’a kadar uzanan çok ilginç bir sanat eseri koleksiyonunu içeriyor.
Eski Fransisken manastırının bir kısmı, 14. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş, korunmuş Aziz Catherine Kilisesi’dir. Kilisenin inşası için ana yapı malzemesi kırmızı tuğla idi. Bina, Gotik tarzın canlı bir örneği olarak kabul edilir. Zaten 15. yüzyılda, kilisede görünüm büyük ölçüde değişti. Tasarımının orijinal unsurlarının çoğunu geri döndürülemez bir şekilde kaybetti. Bugün ziyaretçiler, yüksek Gotik pencerelerin yanı sıra kilisenin duvarlarında korunmuş ve ortaçağda buraya yerleştirilmiş seramik heykelleri hayranlıkla izleyebiliyor.
Lübeck - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lübeck ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lübeck kaleleri
♥   Kalesi 'Eutiner Schloss' , 30.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle Bergedorf' , 52.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Lauenburg' , 55.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Haneburg' , 58.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kiel Castle' , 62.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Almanya Gezisi: Görülecek Yerler

Berlin banliyöleri, yolcuların pek çok olağandışı ve büyüleyici yer bulabileceği ilginç bir yer. Potsdam şehri, buradaki en önemli yerlerden biridir. 17. yüzyılda kent, muhteşem Schloss Sanssouci Kalesi'nde yaşayan Prusya krallarının ikametgahıydı. O dönemi hatırlatan birkaç güzel konaklar da vardır. Mimari önemlerine ek olarak, bu binalar ünlü tarihi simgeler. …
OrangeSmile araç kiralama Lübeck’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

28.05.2024

Lübeck Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lübeck Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lübeck, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lübeck’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lübeck’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018