OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Dresden Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Palais im Volksparks   Hiç şüphesiz, Dresden en güzel Avrupa şehirlerinden biridir. Tabii ki, gökdelenleri ve kalabalık caddeleri ile New York ya da Pekin gibi metropollerle karşılaştırmak zordur, ancak Elba’daki bu şehrin hepsine ihtiyacı yoktur - diğer ve daha az ilginç cazibe merkezleri vardır. Dresden’de her zaman bir sürü turistin olmasının nedenlerinden biri de budur. Dresden o kadar muhteşem bir şehirdir ki, orada uzunca bir süre yaşadıktan sonra da güzelliğini hayranlıkla izleyemezsiniz.
  Dresden’de bir otelde arama yaptığınızda bütçeniz her zaman düşük kaliteli demek değildir. Dresden’de birçok benzersiz otel var ve bazıları daha yüksek kategorideki otellerden daha az popüler değil. … Açık
Zwinger Sarayı. Augustusbrücke Köprüsü, tarihi binaların ve şehrin eski kısmının muhteşem panoramik manzarasına sahiptir. Bu görüntü Bellotto’ya şimdi Zwinger Sarayı’nda Dresden Sanat Galerisi’nde saklanan birçok harika resim yaratmaya ilham kaynağı oldu. Dünyaca ünlü galerinin geniş koleksiyonunda ayrıca Hollandalı ressamların eserleri ve İtalyan ve İspanyol sanatçıların sayısız şaheseri bulunmaktadır. Rafael’in ünlü Sistine Madonna’sının sergilendiği yer burası. Sanat galerisinin yanı sıra Zwinger Sarayı, Zırh Müzesi, Physico-matematik salonu ve antik Japon ve Çin vazolarından ve çay takımlarından ve Meissen porselenden oluşan harika bir koleksiyona sahip. Zwinger Sarayı binası 1709 yılında başladı ve yalnızca 1855 yılında sona erdi. Saray ön tarafı eskiden Sakson Meclislerinin ikametgahıydı ve günümüzde tamamen restore edildi. Bununla birlikte, iç tesisatı ve arka tarafı halen yenilenmektedir. Bu yenileme çalışmaları, muhteşem panoramik manzaraya sahip olan Hausmann kulesinden görülebilir. Kulede ayrıca 1944-45 yılları arasında Dresden’e ithafen etkileyici bir fuar bulunmaktadır. Burada ziyaretçiler, 35 000 kişinin hayatını kaybeden bombalamadan sonra kentin yıkımını gösteren eski fotoğrafları görebiliyorlar. Sarayın modern kısmı, Grünes Gewölbe’nin ünlü mücevher koleksiyonuna ayrılmış serginin yeri.
Hofkirche. Katolik Kilisesi Hofkirche, Zwinger Sarayı’ndan uzakta değil. Kilisenin kulesi çok uzakta bile görülür. Kilisenin dışında karanlık ve kasvetli bir yapı izlenimi veriyor, ancak içeride ışık dolu. Ünlü ’Furstenzung’ resmi, Sarayı ve Dresden Ulaşım Müzesinin bulunduğu binanın Johanneum’unu birbirine bağlar. 100 metrelik duvar sgraphito tekniğiyle boyandı. 20. yüzyılın başlarında resim, Meissen porselenden 23 921 plaka ile değiştirildi. Büyük resim, Vetting’lerin Hanedanı olan Sakson hükümdarı tasvir ediyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Seçkin bir otel olan Artotel Dresden By Park Plaza, ilginç tasarımları ve modern mimarisi ile değil, otel sahibinin, tasarımcının, sanatçının ve konukların yoğun çalışmalarının harika bir simbiyozu olan sanatsal … Açık
  Bruehl Terrace. Bruehl terası Elba boyunca yer almaktadır. Eski sahil surlarından yapılan muhteşem gezintiye genellikle ’Avrupa Balcony’ denir. Bruehl Terrace, 1739-48’de sarayını ve eğlence parkını kuran Henry fon Bruehl kulübünden ismini aldı. Ailenin ikinci prensi için yapılmış olan eski ata binası da burada bulunmaktadır. Sanat Akademisi, neo-barok stilde inşa edilmiştir. Ziyaretçilerin eski Arsenal Albertum’a katılmaları önerilir. Günümüzde bina bir müzeye dönüştürülmüştür. Şehrin en iyi restoranlarından biri daha önce Bruehl Terrace’in kuzeybatısındaydı. 1945’te restoran kapatıldı. Günümüzde, ’Belvedere’yi yeniden inşa etme planları var. Binadan kuzeye gidin, güzel bir terasa ve bir demirleme hattına sahip harika bir seti bulacaksınız. Orada her zaman gemi ve vapur var. Hava güzelse, böyle bir buharlı gemide bir yolculuk kesinlikle unutulmaz birçok izlenim bırakacaktır.
Ex-World Heritage Dresden Frauenkirche. Eğer şehir merkezine gidip rahat Munzgasse Caddesi boyunca yürüyorsanız, sonunda Noitmarkt Meydanı’ndaki Frauenkirche’de bulacaksınız. Kumtaşı yapılmış bu yuvarlak kilise 6000 gün boyunca 1726-1743 yılları arasında inşa edilmiştir. Kilisenin projesi mimar George Bar’a ait. 1945’te sadece bir gece boyunca kilise tamamen yok edildi. Almanya birleşince Dresden’e eski görünümünü geri vermeye karar verildi. Bu nedenle muhteşem Frauenkirche yeniden inşa edildi. Yeniden inşa 1994 yılında başladı ve büyük açılış 2005 yılında gerçekleşti.
  Hotel Suitess görkemli binası ziyaretçileri ve geçicileri cezbetmeyi asla bırakmaz. İçerde, gezginler, unutulan ama çok ihale edilmiş ve romantik Biedermeier tarzı tasarımcıların tutkusunu yansıtan şaşırtıcı bir … Açık
Yeni Şehre. 1989’dan sonra şehrin yeni bölgesi olan Elba ve Albertplatz arasındaki alan Dresden’deki en popüler yer haline geldi. İlçe, çoğunlukla 18. yüzyılın 4 veya 5 katlı binalarıyla kaplıdır. Çoğunluğu Keningstrasse’de yer alıyor. Bir bakışta bu cadde oldukça donuk görünebilir, ancak daha dikkatli bakarsanız, güzel kafes yolları ve rahat kafeler ile iyi kafeler ve restoranlar bulacaksınız. İlçede ayrıca çok sayıda butik, galeri, antika dükkanı ve hatta bir tiyatro bulunmaktadır. Alışveriş yapmak istiyorsanız, Hauptstrasse en iyi seçiminiz olacaktır. Büyük alışveriş merkezlerini ve alışveriş merkezlerini ziyaret etmek isteyen turistlerin, şehrin eski kesiminde yer alan Alkmarkt ve Pragestrasse’yi ziyaret etmeleri önerilir.
Dresden Semper Opera Binası. Dresden operasının kökleri Rönesans çağına geri döner. Muhteşem Sempre Opera Binası mimarisi ve akustiği çok görkemli. Dolayısıyla neden bu kadar çok turist 19. yüzyılın tiyatro mimarisinin gerçek başyapıtını görmeye merak etmiyor. Bina iyice yeniden inşa edildi. Yeniden imar sırasında orijinal heykel dekorasyonu ve süslemeleri geri döndü. Müzikal geleneklerden ve en yüksek kalitede Saksonya Ulusal Operası, Dresden’deki dünyaca ünlü opera evlerine aittir.
Dresden - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Dresden ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Dresden’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Prager Straße' Dresden, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Königstraße' Dresden, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Dresden kaleleri
♥   Kalesi 'Moritzburg' , 13.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Albrechtsburg' , 22.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Altrathen Castle' , 25.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hohnstein Castle' , 27 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Purschenstein Castle' , 46.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Dresden çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Sächsische Schweiz' , 40.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'České Švýcarsko' , 48.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Krzesiński Park Krajobrazowy' , 135.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Dresden ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Grünes Gewölbe' Dresden, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Gemäldegalerie Alte Meister' Dresden, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Almanya Gezisi: Görülecek Yerler

Bremen şehri, Almanya'da daha az önemli bir turizm merkezidir. Bremen, ülkenin en eski şehirlerinden biridir. En ünlü mekanlar St. Peter Katedrali, Belediye Sarayı, Pazar Meydanı, Böttcherstraße Caddesi ve Bremen Katedralidir. Tüm yer işaretleri 13. - 15. yüzyılda inşa edilmiş ve farklı mimari tarzlara sahiptir. …
OrangeSmile araç kiralama Dresden’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.06.2024

Dresden Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dresden Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Dresden, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Dresden’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Dresden’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018