OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Wolfsburg Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Water and Light  Show \"Vive la France\" in  the  Autostadt  Wolfsburg   Wolfsburg, Almanya’da, Aşağı Saksonya’da (Niedersachsen), Aller Nehri’nin eski nehir yatağının güneyindeki Mittellandkanal’da bulunan bir şehirdir.

Şehrin nüfusu 2010 yılında 121 bin kişi tahmin ediyor. Bu, Wolfsburg’u Almanya’nın en büyük şehirlerinden biri yapıyor.
  Yerel mutfak, bol miktarda oyun yemeği, çeşitli et lezzetleri ve sosislerle karakterizedir. Balık yemekleri aynı derecede popülerdir, sazan en yaygın balık türü olarak kabul edilir. Yerel şefler ustaca bir ızgara … Açık
Wolfsburg, 20. yüzyılın başlarında kurulmuş olan şehirlere sevk edilir. Şehrin doğum günü, 1 Temmuz 1983 olarak kabul edilir. II. Dünya Savaşı’nın sonuna kadar bu şehir başka bir isimle bilinir - Stadt des KdF Wagens, Fallersleben ve Volkswagen otomobil kaygısı üzerinde çalışan insanlar için bir yaşam alanı olarak kullanılmıştır. O zamanın ana amacı, mümkün olduğu kadar çok ünlü “Beetle” otomobil yapmaktı. Bu otomobiller otomobil üretiminde gerçek bir devrim başlattı, araçları sadece zengin insanlara değil, aynı zamanda orta sınıf çalışanlarına da uygun hale getirdi.
Şehir ayrıca yerel futbol kulübü Wolfsburg’un üssü ve “Grizzly Adams Wolfsburg” hokey kulübü olarak biliniyor.

Wolfsburg, 2000 yılında inşa edilen müze benzeri bir sergi olan Auto City ile de ünlüdür. Burada, ünlü evlerin 80 otomobilinden bir sergi sergileyen “House of Time” müzesini de ziyaret edebilirsiniz. Üstelik, ürünleri ve VW’nin ve kaygıya dahil olan diğer üreticilerin en yeni gelişmelerini görebilirsiniz. Bunlar Skoda, Audi, Lamborghini ve Bentley markaları altında üretilen araçlardır. Tüm arabalar camdan yapılmış iki büyük “otomatik silindir” de sergileniyor. Silindirler 42 metre yüksekliğindedir. Auto City ziyaretçileri, Volkswagen otomobillerinde yapılan muhteşem cazibe merkezleri ve “dublör adam” püf noktalarını da görebilir. Son olarak, çeşmeler, kanallar ve insan yapımı tepeler ile muhteşem bir parkta yürüyüş yapabilirsiniz. Bu arada, yeni bir araç alma arzusu alırsanız, bunu burada da yapabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Wolfsburg, birçok ilginç cazibe merkezine ve büyüleyici tarihe sahip eski bir şehirdir. Yabancı misafirleri şaşırtmaktan asla vazgeçmeyen birçok ilginç özelliğe sahiptir. Tüm yerlilerin en sevilen tatilleri Noeldir, bu … Açık
  Kent tarihi mekanlardan mahrum değildir. Ortaçağ mimarisinin güzel kalesini görebilirsiniz - burada Wolfsburg Kalesi. 15. yüzyılın bu lüks kalesi, Rönesans tarzında bir mimari şaheserdir. Uzun yıllar boyunca, ilginç kültürel etkinlikler için kalıcı bir mekan olmuştur. Kalede genellikle çağdaş ressamların sergilerine ev sahipliği yapan bir sanat galerisi var. Buna ek olarak, kalenin bir kısmı Fotoğraf Enstitüsü’dür ve çoğu zaman çeşitli festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Wolfsburg Kalesi ve çevresindeki bahçe, şehirdeki en romantik yerlerden biri olarak güvenli bir şekilde çağrılabilir. Yeni evliler genellikle burada bir düğün fotoğrafı düzenlerler.
Wolfsburg - Phaeno (2) Tarih severler de Neuhaus Kalesi’ni sevecekler. Bu imkânsız kale 1372 yılında inşa edilmiş ve kayalık bir uçurumun yamacında yer almaktadır. Bu kaleye yapılacak geziler arasında, doğal güzellikteki ilgi çekici yerleri görebileceğiniz pitoresk bir çevrede yürüyüş yapabilirsiniz. Görkemli ortaçağ kalesi çok ilginç bir tarihe sahiptir. Yüzlerce yıldır, saygın duklara aitti. İkinci Dünya Savaşı’nın bitiminden sonra, 1980 yılına kadar süren kalede bir yetimhane açıldı. Şimdi tarihi binada, çeşitli devlet kurumlarının ofisleri var.
  Wolfsburg, Volkswagen’in en büyük üretim tesisi ile ana çekim merkezi olarak büyük bir sanayi merkezi olarak bilinir. Tüm gelenler için tesisin rehberli turları düzenleniyor. Meraklı ziyaretçiler, ana üretim … Açık
Wolfsburg, sadece tarihi eserleriyle değil, BadeLand su parkı olan birinci sınıf eğlence tesisleri ile de ünlüdür. Su parkının yanı sıra çok sayıda cazibe merkezi olan büyük bir eğlence kompleksi. Ondan fazla çeşit sauna bulunan lüks bir spa bulunmaktadır. Su parkında, yetişkinler ve farklı yaşlardaki çocuklar için çok çeşitli cazibe merkezleri bulunmaktadır. En aşırı çekim, yüksekliği 100 metreden fazla olan bir tepe.
Car towers - Autostadt Wolfsburg Wolfsburg’un ana dini sembolü, 13. yüzyıla kadar uzanan St. Anne Kilisesi’dir. Yüzlerce yıldır bu kilise tekrar tekrar inşa edildi. Yine de, bir dizi ilkel eleman ve özelliği korumayı başardı. Kilisenin hemen yakınında, bugün de mimari açıdan büyük ilgi gören eski bir mezarlık bulunmaktadır.
Wolfsburg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Wolfsburg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Wolfsburg kaleleri
♥   Kalesi 'Fallersleben Castle' , 4.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gifhorn Castle' , 17.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Brunswick Palace' , 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Konradsburg' , 47.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Celle Castle' , 52.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Wolfsburg çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Harz' , 73.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Wolfsburg ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Herzog Anton Ulrich Museum' Braunschweig, 24.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Wolfsburg ve Çevresindeki Turistik Yerler

Mittellandkanal

From the series “En Harika İnsan Yapımı Su Yolları ve Kanallar”
Mittelland Kanalı binasının tamamlanması 50 yılı aşkın sürdü. Sürekli iyileştirilmekte ve yeniden yapılandırılmaktadır. 1998'de Elbe'nin karşısında yeni bir su kemeri kuruldu ve kanalın yapısını takviye etti. Mittelland Kanalı, yerel sakinler için en önemli mimari nesne olarak kabul ediliyor, bu nedenle tarihi görünümünü korumak için birçok çaba var. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Wolfsburg’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

29.05.2024

Wolfsburg Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Wolfsburg Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Wolfsburg, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Wolfsburg’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Wolfsburg’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018