OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Almanya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Almanya’nın her şehri, ziyaretçilere sunacak çok şey var - sayısız tarihi yerler, mimari şaheserler, dini tapınaklar, ilginç müzeler ve deneyimli yolcuları şaşırtacak birçok anıt.
  Almanya, turist sayısı bakımından dünya liderlerinden biridir; oteller sınırlarının ötesinde biliniyor. En ünlülerinden biri de Kaiserslautern şehrinde bulunan …
Devamını oku
Brandenburg Kapısı, ülkenin başkenti Berlin’in başlıca manzarası olarak görülüyor. Kapı binası 1788 - 1791 yılları arasında gerçekleşti. Günümüzde anıt önemli bir tarihi nesne. Bir zamanlar ’Charlie’ koruma noktası olarak bilinen anıt, Soğuk Savaş’a adanmış bir müzeye çevrildi. Berlin’deki antik binaların çoğunluğu İkinci Dünya Savaşı sırasında yok edildi, sadece birkaç günümüze kadar hayatta kalmayı başardık. Hedwig Katedrali, St. Nicolas Katedrali, Arsenal binası, Marienkirche ve dünyanın en büyük hayvanat bahçesi olan Berlin Hayvanat Bahçesi bunlar. Birçok tarihi yer işaretleri tam anlamıyla kalıntılardan - Berlin Devlet Opera, Bellevue Sarayı, Reichstag, Charlottenberg Sarayı ve Kaiser Wilhelm Kirche - restore edilmiştir. Berlin’de, Mısır Müzesi, Prusya Sarayı Müzesi, Bode Galerisi, Kulturforum, Müze Adası, Yeni Ulusal Galeri ve Bergama Müzesi gibi en ünlüleri Berlin’de bir düzineden fazla ilginç müze var.
Berlin banliyöleri, yolcuların pek çok olağandışı ve büyüleyici yer bulabileceği ilginç bir yer. Potsdam şehri, buradaki en önemli yerlerden biridir. 17. yüzyılda kent, muhteşem Schloss Sanssouci Kalesi’nde yaşayan Prusya krallarının ikametgahıydı. O dönemi hatırlatan birkaç güzel konaklar da vardır. Mimari önemlerine ek olarak, bu binalar ünlü tarihi simgeler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Almanya’nın en ünlü tatili, sonbaharda Bavyera’da düzenlenen Oktoberfest’tir. Oktoberfest, dünyanın en büyük ve en büyük bira festivalidir. …
Devamını oku
Bremen şehri, Almanya’da daha az önemli bir turizm merkezidir. Bremen, ülkenin en eski şehirlerinden biridir. En ünlü mekanlar St. Peter Katedrali, Belediye Sarayı, Pazar Meydanı, Böttcherstraße Caddesi ve Bremen Katedralidir. Tüm yer işaretleri 13. - 15. yüzyılda inşa edilmiş ve farklı mimari tarzlara sahiptir.
Neues Schloss (New Palace) Hamburg’la tanışmanın en iyi yolu Rathausmarkt Meydanı’nı ziyaret etmektir. Bu, şehrin merkezinde bulunan büyük bir pazar meydanıdır. Birçok büyük ve ünlü ticaret zinciri bulunmaktadır - Hanseviertel, Hansemarkt, Herhof ve Neue Hansemarkt. Bavyera, Almanya’nın en popüler tatil beldelerinden biri olmaya devam ediyor. Burası sadece kültürel tesisleri ve tarihi binaları ile muhteşem doğası ile ünlüdür. Bölgenin en ünlü parkına ’Bavyera Ormanı’ denir. Parkta birkaç göl, nehir ve geniş dağ vadileri bulacaksınız.
  Almanya inanılmaz pitoresk bir manzaraya sahiptir; 14 ulusal park ve 95 doğal park bulunmaktadır. Ülkenin kuzeyinde Buz bulabilirsin. Orta kısımda yoğun ormanlar …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Modern turistler, Almanya’yı çeşitli ilgi çekici mekanlar, eşsiz yemekler, tarihi bira gelenekleri ve güzel ulusal festivaller ile ilişkilendirmektedir. Almanya’nın kuruluş tarihi resmi 2 Şubat 962’dir. O gün Kral I. Otto’nun taç giyme töreni yapıldı. Gelecek 900 yıl boyunca, ülke sadece 19. yüzyılın ilk yarısında birleştirilen 38 özerk toprak birliği idi.
Devlet tarihinin en önemli olayları Birinci ve İkinci Dünya Savaşları yıllarında gerçekleşti. O zaman, mevcut mevzuat, siyasi düzen, kültürel ve ulusal değerler önemli ölçüde değişti. Yine de, Almanya şu anda büyüleyici ulusal festivallere yansıyan eşsiz kültür ve geleneklerini korumayı başarmıştır.
  Almanya ılıman bölgede bulunur, bu nedenle dört mevsimi de bütün ihtişamıyla görülebilir. Doğal afetler çok nadirdir. Her ne kadar hava çok değişebilir ve …
Devamını oku
Birçok insan bayram fuarları, yiyecek ve kültür festivalleri düzenlendiğinde ülkede Noel tatillerini geçirmeyi tercih ediyor. Ülkenin en önemli bayramlarından biri de, 3 Ekim’de kutlanan Alman Birlik Günü’dür. Her şehirde, konserler, açık hava tiyatro gösterileri, geçit törenleri ve sergiler gibi farklı ilgi çekici eğlencelere tanık olabilirsiniz. Festival günü genellikle muhteşem havai fişeklerle biter.
Uluslararası bir bakış açısından en ünlü ve en popüler Alman festivali kesinlikle Ekim Festivali’dir. Dünyadaki en büyük ve en popüler bira festivalinin statüsüne uzun süre verildi. Ancak, festival sadece mutfak eğlenceleri ile sınırlı değildir. Halk gruplarının performansları, müzikal konserler, mutfak ustaları ve festival süreçleri - bunlar festivalin davetlilerinin boş zamanlarını çeşitlendirebileceği bazı eğlenceler.
  Almanya’daki ulaşım sistemi, kalite, güvenilirlik, dakiklik ve saygınlık ile ilgilidir. Avrupa’daki en iyi ülkelerden biri olarak kabul edilmektedir. …
Devamını oku
Bugün, Almanya’da, farklı seviyelerde bir tatil geçirebilirsiniz. Yaz aylarında, harika plajlar Bavyera gölleri üzerinde donatılmıştır. Rügen Adası özellikle plaj eğlenceleri hayranlarıyla popülerdir. Kış aylarında konuklar en popüler kayak merkezleri olan Oberstdorf’un en popüler kayak merkezlerini ziyaret edebilirler. Almanya’da, Baden-Baden adı verilen termal bölge de dahil olmak üzere dünyaca ünlü tatil köyleri bulunmaktadır.
Almanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Almanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Almanya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Berchtesgaden' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Eifel' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hainich' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hamburgisches Wattenmeer' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Harz' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Almanya’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Achterath’s Restaurant' NEUKIRCHEN-VLUYN. Kategori - International. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Acquarello' München-Bogenhausen. Kategori - Mediterranean cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Adagio' Mainz-Finthen. Kategori - Mediterranean cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Adler' Wolfach-St. Roman. Kategori - Country. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Adler Bärental' Feldberg-Bärental. Kategori - Country. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Almanya kaleleri
♥   Kalesi 'Albrechtsberg Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Albrechtsburg' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Altdahn Castle Rhineland-Palatinate' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Altena Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Altenbaumburg' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Almanya sarayları
♥   Sarayı 'Bellevue Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Belvedere on the Klausberg' Potsdam. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Belvedere on the Pfingstberg' Potsdam. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Biebrich Palace' Wiesbaden. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Bruchsal Castle' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Almanya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Cochem Kasabası

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Cochem kenti, Almanya'da, Moselle nehrinin kıyısında bulunur. Sakin ve tenha mekanlardaki tatil hayranları hoş bulacak. Bu şehrin alanı yaklaşık 21 km2'dir; Kalıcı nüfus yaklaşık 4 900 kişidir. Şehrin ana cazibe merkezi tepenin eteğinde eski Alman imparatorluğunun kalesidir. Tepenin eteklerinde ünlü Moselle üzüm bağlarını görebiliyordu. Eski şarap tariflerinden sonra şarapların eşsiz çeşitlerinin pişirildiği yerel şarap imalathaneleri için üzüm yetiştiriyorlar.

Cochem Kalesi ulusal öneme sahip bir dönüm noktasıdır. Kale, 1.000 yıl önce inşa edilmiştir. Kaleyi dolaşarak unutulmaz bir deneyim yaşayın. Eski bir yemek odası, bir gotik salonu ve değerli antikalarla süslenmiş diğer geniş odalar bulunmaktadır. Eski silahların ilginç bir koleksiyonu var. Kaleye yakın birçok tarihi bina da varlığını … Tümünü Oku

Bonn'daki Hershtrasse

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  İkonik Bonn'un gözde mekanları arasında özel bir mekan, Heerstrasse Caddesi tarafından işgal edilir. Ayrıca, gayri resmi adı olan Kiraz Tüneli'nde birçok turist biliniyor. Kiraz ağaçları sokağın her iki yanında büyür. Çiçeklenme döneminde burası inanılmaz güzel bir tünele dönüştürülür. Heerstrasse Caddesi, tam merkezinde yer almaktadır. Şehrin en işlek sokağı.

Geniş çaplı dikim ekolojik programının bir parçası olarak 1984 yılında güzel kiraz ağaçları dikildi. O zamandan beri bahar ortasında sokak Japonya'nın küçük bir köşesine dönüşür. Çiçek açan kiraz ağaçlarının tadını çıkarmak için her gün binlerce insan buraya gelir. Çoğu sokak lambaları ışığında daha sıradışı görünmeleri nedeniyle akşamları ağaçlara hayran olmayı tercih ediyor. Tipik olarak, ağaçlar 10 güne … Tümünü Oku

Spreepark

Serimizden “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
  Berlin'de heyecan ve alışılmadık cazibe merkezlerine hayran olanlar için cazip bölgeler ve yerler var. Mükemmel bir örnek, Berlin'in en gizemli ve mistik yerlerinden biri olarak kabul edilen eğlence parkı Spreepark'tır. Doğu Almanya'nın günlerinde yer çağın en güzel çağını yaşadı. Bugün, sadece paslı dönme ekipler ve yollar, çalılarla ve otlarla büyümüş parkın neşeli atmosferini hatırlatıyor.

Çizilmiş boya, paslı demiryolları, çökmüş rulo bardak altlığı ve terk edilmiş pavyonlarla dolu büyük dinozor figürleri, tüm ziyaretçileri melankolik hale getiriyor. Parkın ana unsuru, çamurlu bir havuzun kıyısında bulunan korkutucu bir Dönme dolap. Rüzgar esse, tekerlek yavaş yavaş döner ve tüyler ürpertici bir tokuş yapar.

Spreepark'ın uzun süredir çalışmadığı gerçeğine rağmen, bazı … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Almanya
Ülke haritaları Almanya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Almanya şehir haritası
Bölgelerin haritası Almanya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Almanya gezi haritası
Kabartma haritası Almanya’nın kabartma haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.05.2024

Almanya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Berlin
Reichstag. Reichstag, parlamentonun yerel evi, ancak aynı zamanda Berlin'in başlıca turistik yerlerinden biridir. 1933 kundaklamasından ve 1945 yılının bombalamasından sonra hükümet Bonn'a taşınmak zorunda kaldı. Reichstag sadece 1999'da restore edildi. O zamandan beri parlamento oturumlarının kalıcı bir yeri haline geldi. Binanın çatısında bulunan dev cam kubbe herkesin dikkatini çekmeye devam ediyor. Turistler ziyaretçiler için özel bir merdiven kullanarak üst katta olmaya razidir. Bu yerden genel oturumların … Devamını Oku
Münih
Deutsches Müzesi. Isar Nehri üzerindeki Müzeler Adası'nda bulunan dev Alman Müzesi (Deutsches Museum) , bilim, teknoloji ve ulaşımın çeşitli yönlerini kapsıyor. Müze o kadar büyük ki, fuarını bir günde izlemek imkansız. Minyatürlü bir bölüm müzenin en ilginç kısımlarından biridir. Ziyaretçilerin ayrıca planetaryum ve yeni ulaşım bölümünü ziyaret etmeleri önerilir. Alte (Eski) Pinakothek Münih'in en büyük ve en eski müzesidir. Dük Ludwig I. emriyle XIX. Yüzyılda inşa edilmiştir. İnşaat … Devamını Oku
Hamburg
Sanat uzmanları, eşsiz bir sanat eseri koleksiyonuna sahip olan Hamburger Kunsthalle Müzesi'ni mutlaka ziyaret etmelidir. Bu müze 19. yüzyılın ortalarında kuruldu. Sütunları olan görkemli bir binada yer almaktadır. Müzenin salonlarında çeşitli dönemlere ait resimler bulunmaktadır. Bazı tuvaller 400 yıldan daha eski. 1995'te müzede, çağdaş sanatçıların eserlerinin şimdi sunulduğu yeni bir bina vardı. Genellikle, burada ilginç sergiler var. Kentin en çok ziyaret edilen kültür kurumu, Hamburg Tarihi Müzesi. … Devamını Oku
Köln
Belediye Binası. Belediye Binası ile ilgili ilk belge rekoru 1135-1152 dönemine aittir. O zamanlar Citizen House deniyordu. Şehrin serbest bir şehir-ülke statüsüne girdiği zaman, Belediye Binasına bir kule eklemek kararlaştırıldı. Kulenin geç gotik tarzı var ve 130'dan fazla taş heykel ile süslü. Ünlü 'Platz-Jabbec''in bulunduğu bina budur (ayı açan ve kuşları her zil çalmaya başladığında dilini gösteren mistik bir yüz). 1569 yılında William Fernukker öne bir Rönesans dışkını ekledi. Bu Belediye Sarayı … Devamını Oku
Düsseldorf
Düsseldorf'ta birçok ilginç dini anıt günümüze gelmiştir. 8. yüzyılda inşaatına başlanan Saint Lambert Bazilikası büyük ilgi çekiyor. Başlangıçta, onun yerine küçük bir şapel vardı. Daha sonra bunun yerine büyük bir kilise inşa edildi ve 13. yüzyılda bir manastır kuruldu. Şimdi bazilika, duvarlarında ve mucizevi olduğu düşünülen azizlerin kalıntıları içinde korunan 12. yüzyıl sanat eserleri için dikkat çekicidir. Şehrin en güzellerinden biri St. Andreas Kilisesi. Bu Cizvit kilisesi, 17. … Devamını Oku
Dresden
Frauenkirche. Eğer şehir merkezine gidip rahat Munzgasse Caddesi boyunca yürüyorsanız, sonunda Noitmarkt Meydanı'ndaki Frauenkirche'de bulacaksınız. Kumtaşı yapılmış bu yuvarlak kilise 6000 gün boyunca 1726-1743 yılları arasında inşa edilmiştir. Kilisenin projesi mimar George Bar'a ait. 1945'te sadece bir gece boyunca kilise tamamen yok edildi. Almanya birleşince Dresden'e eski görünümünü geri vermeye karar verildi. Bu nedenle muhteşem Frauenkirche yeniden inşa edildi. Yeniden inşa 1994 yılında başladı ve … Devamını Oku
Hannover
Sanatsal cepheli özgün modern binalardan birinde August Kestner Müzesi yer almaktadır. Onun ortaya çıkışı antik dünya tarihine adanmıştır. Bu müze çocuklarla gezmek için çok ilginç. Sergileri arasında birçok eşsiz arkeolojik keşifler var. En eski papiriler, heykeller ve muskalar, Roma İmparatorluğu'nun sikkeleri ve çeşitli dini aksesuarlar - müzede toplamda binlerce sergi var. Antik keşiflere ek olarak, koleksiyon, erken Orta Çağlara dayanan eserler koleksiyonunu da içerir. Hannover'de birçok ilginç dini … Devamını Oku
Nürnberg
Daha az ilginç Gotik anıt, 13. yüzyılda inşa edilen ve şehrin koruyucu azizinin adını taşıyan Aziz Sebaldus Kilisesi'dir. 1945 yılına kadar duvarları, birçok ünlü bestecinin çaldığı 15. yüzyılın eşsiz bir organı barındırıyordu. 1945'te bombalama sırasında tamamen yıkıldı. 1975'te kiliseye tüm klasik müzik hayranları için ilginç olacak yeni bir org kuruldu. Savaş sırasında mucizevi bir şekilde hayatta kalan birkaç şehir binasından biri Albrecht Dürer'in Evi. 15. yüzyılda, bu güzel ulusal … Devamını Oku

Almanya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018