OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cottbus Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Cottbus, Almanya’nın doğu kesiminde, Spree Nehri üzerinde bulunan ve Berlin’den 100 kilometre uzaklıktaki üç demiryolu hattıdır. Kentin nüfusu 2010 yılında 110 bine ulaştı. Burası Niederlausitz’deki Sorben nüfusunun büyük bir kültürel ve politik merkezi olarak kabul ediliyor.
  Cottbus’un ana tarihi sembolü, çevresindeki peyzajlı bahçenin tek bir cazibe merkezi olduğu düşünülen Branitzer Castle’dır. Prens Hermann Ludwig Heinrich von Pückler-Muskau için 19. yüzyılda inşa edilmiş … Açık
Spor, Cottbus’da çok popülerdir - burada Bundesliga’da oynanan Enerji Cottbus futbol kulübünü bulacaksınız. Bugün Bundesliga’nın ikinci takımında oynuyor. Eğitim hakkında konuşmak - 1991’de Cottbus’ta Almanya’daki en genç teknik üniversite - Brandenburg Teknik Üniversitesi kuruldu.
Şehrin güneyinde yer alan Branitz Kalesi, turistler arasında en popüler yerlerden biridir. Kalenin yakınında harika bir park bulunur. Kale, XIX. Yüzyıldaki birkaç kilit kişiden biri olan Prens Hermann von Pückler-Muskau’nun evi olarak inşa edildi. Prusya sayısı için bir yazar, gezgin, bir ev sahibi ve peyzaj tasarımcısıydı. Kale Barok tarzında inşa edilmiştir. Proje, Dresden Operası için bir proje de oluşturan Dresden Gottfried Semper’den bir mimar tarafından yaratılmıştır. Bugün kale, prens’in yaşamını anlatan eşyaların yer aldığı bir müzeye dönüştürülmüştür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cottbus çok çeşitli gürültülü eğlence merkezlerine sahip olamaz, ancak spor ve açık hava etkinliklerinin tadını çıkarmak için mükemmel fırsatlar sunar. Şehrin ilginç bir sembolü, güzergahı en güzel bölgelerden … Açık
Kaleyi çevreleyen görkemli bahçe, Hermann von Pückler-Muskau tarafından bizzat geliştirilmiştir. 40 yıl boyunca bu sanat eserinin yaratılması üzerinde çalışıyordu. Bu parkta sadece ağaçları değil, yazlık evler, ahırlar ve Mısırlılara benzeyen bir sıra piramit gibi çeşitli binalar görebilirsiniz. Piramitlerden bir tanesi gölün ortasındaki adada. Bir türbe şeklinde yapılır. Prens ve karısı Luisa’nin kalıntıları orada saklanır.
  İlgi çekici bir site Enke-Fabrik fabrikasıdır. 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş ve yaklaşık 8.000 metrekarelik büyük bir alanı kaplar. Bir zamanlar, bu fabrika kitap ve diğer basılı ürünler üretti. Ancak 20. yüzyılın ortalarında, devasa bitki ıssızlığa uğradı. Şimdi bitkinin ana ziyaretçileri terkedilmiş yerlerden geçmeyi severler. Burada, duvarları grafiti çizimleriyle süslenmiş harap harap binalar görülebilir.
  1. Şehre ulaşmanın en kolay yolu, tren yolu, iyi gelişmiş bir demiryolu ağı ile çevrili ve kendi istasyonuna sahip. Trenlerin çoğu buraya, Cottbus’a yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Berlin’den geliyor. 2. … Açık
Şehrin sokaklarında yürürken, Casper Gewerbehof adında güzel bir tarihi bina görebilirsiniz. Bu ev yüz yıl önce inşa edilmiştir. Başlangıçta, en büyük sanayi şirketlerinden birini barındırıyordu. Tarihi yapı, var olduğu yıllar boyunca hiç değişmemiş olması nedeniyle dikkat çekicidir. Dış cephesi lüks balkonlarla dekore edilmiştir ve evin girişinde büyük bir demir kapı vardır. Artık bina çeşitli organizasyonların ofislerini barındırıyor, bu yüzden turistler sadece görünüşlerine hayran olabiliyorlar.
Hoş bir sürpriz de Cottbus’ta sinema hayranlarını bekliyor. Sinema dünyasını ilginç bir başlık olan Mirror World ile birlikte ziyaret edebilecekler. Bu şehirdeki ilk kalıcı sinemadır. Sinemanın açılışı 1907 yılına kadar sürdü. Başlangıçta eski bir apartman binasında bulunuyordu. 1911’de, Cottbus hükümeti sinema için ayrı bir bina inşa etmeye karar verdi. Şimdi bu şık barok binada yer almaktadır. Son zamanlarda, sinema salonu yeni ve modern ekipmanlarla tamamlandı. 500 kişi için tasarlanmıştır.
  Cottbus bir aile tatili için gitmek için harika bir yerdir. Burada, her aile üyesine (Branitz Sarayı ve Parkı, Cottbus Tiyatrosu, PharmacyMuseum) ve aktif eğlencenin (her türlü eğlence merkezinin) tadını çıkaracağı … Açık
Çağdaş sanat tutkunları, kesinlikle eski dizel elektrik santralinin binasında bulunan Sanat Müzesine bakmalı. Halen, toplam alanı 1.250 metrekare olan, sergilerin saklanması ve sergilerin gerçekleştirilmesi için birçok geniş oda tahsis edilmiştir. Müze ziyaretçileri ilginç bir resim koleksiyonu, heykel ve fotoğraf koleksiyonu ile tanışabilir ve çeşitli kültürel etkinliklere katılabilir.
Altmarkt in Cottbus Cottbus’ta çocukları olan turistler, kentin hemen yakınında bulunan Planetarium Senftenberg’i ziyaret etmekle ilgilenecekler. Açılışı 1966 yılında gerçekleşti, o zamandan beri planetaryumdaki ekipman güncellenmedi. İçindeki geziler hala inanılmaz derecede ilginç ve bilgilendirici olmaya devam ediyor. Buraya 6.000 göksel cisim gösterebilen çok güçlü bir projektör yerleştirilmiştir.
Cottbus - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Cottbus ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Cottbus kaleleri
♥   Kalesi 'Biecz Castle' , 30.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Jagdschloss Fürstenwalde' , 68 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Funkenburg' , 78 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Moritzburg' , 80.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hohnstein Castle' , 88.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cottbus çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Landscape Park 'Krzesiński Park Krajobrazowy' , 47.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Gryżyński Park Krajobrazowy' , 78.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sächsische Schweiz' , 94.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'České Švýcarsko' , 98.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Park Narodowy "Ujście Warty"' , 99.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cottbus ve Çevresindeki Turistik Yerler

Tropical Islands Resort

From the series “En Harika ve Süslü Su Parkları”
Su parkının ana özelliği tasarımı. Her eğlence merkezinde flamingo ve tavuskuşlarıyla gerçek tropikal ormanda hayran kalamazsınız. Su parkının 24 saat çalıştığı da dikkati çekmektedir. Ziyaretçileri, bir oda veya bireysel bungalov rezervasyonu yapma fırsatı buluyor. Egzotik tatil hayranları için bir kamp var. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cottbus’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

30.05.2024

Cottbus Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cottbus Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cottbus, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cottbus’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cottbus’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018