OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Würzburg Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Wurzburg Residenz   Würzburg, Almanya’nın güneyinde, Bavyera’nın kuzey batısında, Main Nehri üzerinde yer alan bir şehirdir. Kentin nüfusu 135 binden fazla kişidir (2007). XVIII yüzyıldan başlayarak bu şehir geleneksel olarak Avrupa’nın en büyük dini merkezlerine sevk edilir. Burada farklı mimari dönemlerden çok sayıda kilise, katedral, tapınak ve şapel yer almaktadır.
  Şehrin tarihi iki bin yıldan fazladır. Bu süre zarfında yöre halkının gelenekleri ve kültürü çok değişti ve birçok yeni gelenek ortaya çıktı. Günümüzde Würzburg, başarılı bir şarap bölgesi ve aynı zamanda … Açık
Günümüzde Würzburg, iyi gelişmiş metalurji, tekstil, ağaç, kimya ve diğer endüstriler ile büyük bir sanayi merkezi olarak kabul edilmektedir. Elektronik ve basım endüstrisi de bu yerin güçlü noktalarıdır.
Bu yerin manzaralarından, 1719-1744 yıllarında yaratılan Barok Rezidans’tan mutlaka bahsetmeliyiz. Bu saray inanılmaz güzel fresklerle dekore edilmiştir. Bugün saray, hayata ve müziğe ya da Mozart’a adanmış festivalleri tutmak için kullanılıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Würzburg’un en ünlü dönüm noktası şehrin merkezinde yer almaktadır. Güzel Saray Residenz, uluslararası düzeyde olağanüstü bir mimari anıtıdır. Barok tarzında yapılmış güzel bina, II. Dünya Savaşı … Açık
Turistler ayrıca Marienberg Dağı’ndaki Festung Marienberg’i de beğenebilirler. Bu kale XIII yüzyılın başında kurulmuştur. Bahçeleri, parkları, çeşmeleri, tapınakları, kiliseleri ve katedralleriyle sizi şaşırtacak. Burada ayrıca Mainfraenkisches Müzesi’ni bulacaksınız. Kale, Würzburg’da en eski olan bir köprünün içinden şehre bağlıdır. Köprü barok tarzında yapılmış aziz heykelleri ile dekore edilmiştir.
Tourist Office, Wurzburg Şehrin galerisi ünlü izlenimci sanatçılar Heckel ve Kirchner’in resimlerini sergiliyor.

Würzburg, Alman müzik kültürünün merkezidir. Her yıl yaklaşık 300 müzik festivali burada gerçekleşiyor. Ayrıca Bach ve Mozart’a adanmış ünlü festivallere de katılabilirsiniz.
  Yürüyüş ve bisiklet, gezginler için en popüler eğlence olmaya devam ediyor. Bu şehirde, Würzburg’da dolaşmak için harika ve kullanışlı bir yol olan çok sayıda farklı bisiklet şeridi bulacaksınız. Turistler, … Açık
Bu yerin şöhretinin bir başka yönü şaraphane. Frankonya şarabı sadece Almanya’da değil, dünyanın birçok ülkesinde de bilinir. Şarap bilenler, Wurzburg’da bulunan birçok şarap mahzeninde bu muhteşem içmeye değer verebilirler.
Taking the path to the Marienberg Fortress   En güzel mimari yapı, Fajtshehhajm Sarayı’dır. Uzun yıllar, piskoposların ikametgahıydı. Bugün bu güzel sarayda eski sahiplerine adanmış ilginç bir müze var. Saray, aynı zamanda olağanüstü bir tarihi nesne olan şık bir park ile çevrilidir. Son yüz yıldır, hiç değişmedi. Artık parkta çok güzel eski heykelleri, çeşmeleri ve manzara süslerini görebilirsiniz. Bu parkın topraklarında, enginarların yanı sıra bazı şifalı bitkilerin yetiştirildiği Episkopsa Bahçesi de korunmuştur.
  1. Würzburg’dan Frankfurt ve Bamberg’e kolayca ulaşabilirsiniz. Şehirler yüksek hızlı tren ağıyla birbirine bağlanıyor. Bir şehirden diğerine bir yolculuk bir saatten daha az sürecek ve bilet fiyatı 15 ila … Açık
Not etmeye değer birçok dini cazibe merkezi arasında, Aziz Mary Şapeli. Yapım tarihi çok trajik. 14. yüzyılda, salgının salgını şehre çarptı. Yerliler Yahudi topluluğunu korkunç hastalığın suçluları olarak gördüler. Bazı tarihsel verilere göre, yerliler şehirde yaşayan Yahudilerle acımasızca uğraştılar ve sinagogu yıktılar. Yüzlerce yıl sonra güzel gotik kilise mükemmel korunmuştur. Bugün, duvarları içinde güzel eski fresklerin yanı sıra İncil motifleri ile güzel kabartmaların da tadını çıkarabilirsiniz.
Würzburg’daki meraklı turistler mutlaka Rontgen Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Son yüzyılların en büyük icatlarından birine adanmıştır - katot tüpü, bugün dünyanın tüm medikal merkezlerinde, X-ışınları yapıldığı için. Müzenin ziyaretçilerinin anlatıldığı bu ilginç cihaza ek olarak, olağanüstü fizikçi Wilhelm Conrad Rontgen’in kişisel eşyaları ve sertifikaları salonlarda sergileniyor.
  Würzburg, turistlerin çeşitli gastronomi tesislerinin büyük bir seçimini bulacakları bir yerdir. Weinstein - im Weingut am Stein, şehrin ünlü elit gurme restoranlarından biridir. İçinde bir akşam yemeği kesinlikle çok … Açık
Göz kamaştıran yerlerdeki eşsizliği, 1319 yılında kurulan Burgerspital’in bakım evidir. Zaten neredeyse yedi yüz yıldır, sürekli çalışmaktadır. Turistler için bu cazibe, birçok açıdan dikkat çekicidir, çünkü topraklarında Almanya’nın en eski şarap imalathanelerinden biri bulunmaktadır. Uzun yıllar boyunca, yaşlı insanların evleri, bu eski fabrikada yaşamın son sığınağı haline gelmiş olan bu fabrikada çalışıyor. Bir tur sırasında, turistler eski şarap mahzenlerini gezmenin yanı sıra restoranda yemek yemek ve tabii ki burada üretilen en iyi şarap çeşitlerini denemeye sunulacak.
Würzburg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Würzburg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Würzburg kaleleri
♥   Kalesi 'Feste Marienberg' , 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Rieneck' , 39.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Lissingen' , 45.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Schwarzenfels' , 60.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Neudenstein' , 69.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Würzburg çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Hainich' , 148 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Almanya Gezisi: Görülecek Yerler

Brandenburg Kapısı, ülkenin başkenti Berlin'in başlıca manzarası olarak görülüyor. Kapı binası 1788 - 1791 yılları arasında gerçekleşti. Günümüzde anıt önemli bir tarihi nesne. Bir zamanlar 'Charlie' koruma noktası olarak bilinen anıt, Soğuk Savaş'a adanmış bir müzeye çevrildi. Berlin'deki antik binaların çoğunluğu İkinci Dünya Savaşı sırasında yok edildi, sadece birkaç günümüze kadar hayatta kalmayı başardık. Hedwig Katedrali, St. Nicolas Katedrali, Arsenal binası, Marienkirche ve dünyanın en büyük hayvanat bahçesi olan Berlin Hayvanat Bahçesi bunlar. Birçok tarihi yer işaretleri tam anlamıyla kalıntılardan - Berlin Devlet Opera, Bellevue Sarayı, Reichstag, Charlottenberg Sarayı ve Kaiser Wilhelm Kirche - restore edilmiştir. Berlin'de, Mısır Müzesi, Prusya Sarayı Müzesi, Bode Galerisi, Kulturforum, Müze Adası, Yeni Ulusal Galeri ve Bergama Müzesi gibi en ünlüleri Berlin'de bir düzineden fazla ilginç müze var. …
OrangeSmile araç kiralama Würzburg’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.05.2024

Würzburg Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Würzburg Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Würzburg, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Würzburg’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Würzburg’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018