OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nürnberg Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Kongressehalle, Nurnberg   Nürnberg oldukça eski bir şehir olmasına rağmen, eski gelenekleri ve modern yaşamı mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Huzur ve sessizliğe bürünmüş Avrupa’nın eski şehirlerinin çoğuna benzemiyor. Nürnberg’de hayat gece gündüz hiçbir zaman bitmez.
  Nürnberg misafirlerine çok sayıda büyük eğlence merkezi sunamasa da, burada hala ilginç aile dostu tesisler var. Schwarzlichtfabrik 3D Minigolf, çok orijinal üç boyutlu minigolf kursları sunan harika bir merkezdir. Merkez, … Açık
Sokaklarda gezerken ve yerel turistik mekanları gezerken neşeli sokak müzisyenlerini görebilir, modern binalara çok yakın eski evleri görebilirsiniz. Nürnberg, misafirleri için pek çok eğlence hazırladı. Şehirde iki güzel tiyatro var - Kazablanka ve Amiral Filmpalast, büyük hayvanat bahçeleri ve tabii ki çok sayıda ilgi çekici yer.
11. yüzyılda yapımı gerçekleşen Kaiserburg Kalesi, şehrin ana sembollerinden biridir. Bina büyük bir parkla çevrilidir ve avlu güzel heykellerle dekore edilmiştir. Kalenin topraklarında ayrıca küçük bir şapel ve 50 m derinliğinde bir kuyu bulunmaktadır. 1260 yılında inşa edilen St. Lawrence Kilisesi en önemli dini ilgi alanlarından biridir. Bu güzel bina, erken Gotik tarzını temsil ediyor. Yıllar önce kilisenin topraklarında eski bir Roma bazilikası duruyordu. İkinci Dünya Savaşı sırasında, kilisedeki hazinelerin çoğu yağmalandı, ancak bazıları kurtarıldı. Yüzlerce yıldır kilisede saklanan paha biçilmez kalıntıları bugün herkes görebilir. Şehrin merkezinin yakınında, şaşırtıcı derecede güzel bir Meryem Ana Kilisesi’nin yeri olan Pazar Meydanı’nı bulacaksınız. Burası yürümek için harika bir yer. Burada harika çeşmeler ve heykellerin yanı sıra birkaç hediyelik eşya dükkanı bulacaksınız. Noel Arifesinde meydan, ülkenin her yerinden insanları çeken adil tüccarların yeri olur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tipik bir Bavyera şehri olan Nürnberg, birçok turist tarafından geleneksel Bavyera sosisi ile tanımlanır. Bu kızartma sosisleri, şehir misafirlerine, etnik mutfağın lüks restoranlarında, yani küçük sokak tezgahlarında … Açık
  Pazar Meydanı’nda, yerel dini cazibe merkezlerinden biri olan güzel Meryem Ana Kilisesi’ni görebilirsiniz. Muhteşem Gotik tarzdaki kilise, İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır hasar gördü, yeniden inşası 1953’te tamamlandı. Savaşın dehşetine rağmen, kilise kalıntılarının çoğunu korudu. Ön cephesi hala 16. yüzyılın başlarında yaratılmış eski bir saatle süslenirken, kilisenin iç kısmının ana dekorasyonu 15. yüzyıl sunağıdır.
Nuremberg Daha az ilginç Gotik anıt, 13. yüzyılda inşa edilen ve şehrin koruyucu azizinin adını taşıyan Aziz Sebaldus Kilisesi’dir. 1945 yılına kadar duvarları, birçok ünlü bestecinin çaldığı 15. yüzyılın eşsiz bir organı barındırıyordu. 1945’te bombalama sırasında tamamen yıkıldı. 1975’te kiliseye tüm klasik müzik hayranları için ilginç olacak yeni bir org kuruldu.
  Nürnberg’deki kültürel yaşam, yerel halkın gelenek ve göreneklerini tam olarak yansıtan parlak ve dikkat çekici bayramlar ve festivaller açısından zengindir. Volksfest festivali, yerel halkın biraya olan tutkusunu … Açık
Savaş sırasında mucizevi bir şekilde hayatta kalan birkaç şehir binasından biri Albrecht Dürer’in Evi. 15. yüzyılda, bu güzel ulusal tarzdaki ev ünlü sanatçıya aitti, ailesi evde 1528’e kadar yaşadı. Daha sonra, bina birçok mal sahibi değişti ve 19. yüzyılda dönüştürülmesine karar verildi. sanatçının yaşamına ve eserine adanmış bir müzeye. Bina eşsiz tarihi atmosferini korumuştur; bugün antika mobilya, sanat eserleri ve eski sahiplerinin kişisel eşyalarının ilginç koleksiyonlarını içermektedir.
Nuremberg Çocuklu gezginler, 16. yüzyıldan kalma çok güzel bir binada yer alan yerel Oyuncak Müzesi’ni ziyaret etmek isteyeceklerdir. Bu popüler müzenin kurucuları Bayer ailesinin üyeleridir. En değerli müze sergileri, yerel üretimi 14. yüzyılda başlayan kil bebeklerdir. Müzede 17. yüzyılda yerel ustalar tarafından yapılmış çok güzel oyuncak evlerini de görebilirsiniz; Müzenin kapsamlı sergisi 65.000’den fazla sergi içeriyor.
  Nürnberg şehri, turist destinasyonu çok sayıda tarihi simge ve turistik yeri koruduğu ve keşif için çeşitli müzeler sunduğu için konuklarına zengin bir kültürel program sunuyor. Turistlerin ilgisini çeken önemli bir … Açık
16. yüzyıldan kalma Tucherschloss und Hirsvogelsaal Müzesi turu heyecan verici olacağa benziyor. Bugün kalenin bir kısmı, antik sanat eserlerini, Tucher ailesi üyelerinin kişisel eşyalarını ve diğer eşsiz antikaları saklayan ilginç bir müze tarafından işgal edilmiştir.
Nürnberg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nürnberg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Nürnberg’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Karolinenstraße' Nurnberg, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nürnberg kaleleri
♥   Kalesi 'Nürnberger Burg' , 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cadolzburg' , 15.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schloss Adelsdorf' , 30.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burgruine Rabenstein' , 46.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bramberg Castle Bavaria' , 50.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Nürnberg ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Germanisches Nationalmuseum' Nuremberg, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Neues Museum Nürnberg' Nuremberg, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Almanya Gezisi: Görülecek Yerler

Hamburg'la tanışmanın en iyi yolu Rathausmarkt Meydanı'nı ziyaret etmektir. Bu, şehrin merkezinde bulunan büyük bir pazar meydanıdır. Birçok büyük ve ünlü ticaret zinciri bulunmaktadır - Hanseviertel, Hansemarkt, Herhof ve Neue Hansemarkt. Bavyera, Almanya'nın en popüler tatil beldelerinden biri olmaya devam ediyor. Burası sadece kültürel tesisleri ve tarihi binaları ile muhteşem doğası ile ünlüdür. Bölgenin en ünlü parkına 'Bavyera Ormanı' denir. Parkta birkaç göl, nehir ve geniş dağ vadileri bulacaksınız. …
OrangeSmile araç kiralama Nürnberg’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.07.2024

Nürnberg Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nürnberg Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nürnberg, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nürnberg’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nürnberg’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018