OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Halle Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Halle an der Saale   Halle, Saale Nehri üzerinde bulunan bir Alman şehridir. Bu aynı adı taşıyan ilçe idari merkezidir. Halle nüfusu, 1968 verilerine göre 236 bin kişiyi tahmin ediyor.

Halle önemli bir ulaşım kavşağı, bir nehir limanı ve zengin potasyum sosu, kahverengi kömür, sote ve bakır kaynakları nedeniyle burada iyi gelişmiş bir kimya endüstrisi merkezidir. Halle ayrıca raylı taşıma, makine-alet yapımı, gıda ve ilaç endüstrisi, ağaç işleme, çimento yapımı, metalurji ve inşaat malzemeleri üretimi ile önemli bir makine mühendisliği merkezidir. Bunun yanında Halle, Almanya’daki en büyük baskı merkezlerinden biridir. Sebze yetiştiriciliği ve yetiştiriciliği de buranın özellikleri arasında.
  Halle, öncelikle Georg Handel’in memleketi ve ikincisi de tuz endüstrisinin hüküm sürdüğü büyük bir sanayi kenti olarak bilinir. Şehrin adı bile Kelt dilinden “tuz bakımından zengin bir yer” olarak geliyor. … Açık
Halle’nin merkezi genellikle yanlış planlaması ve ortaçağ tipi binalarıyla bilinen eski bir şehir ile temsil edilir. Halle yöresi olarak bilinen ünlü bir besteci Handel’in anıtı olan Kızıl Kule (1418-1506), Marken Platz’ı ziyaret etmek ve Marienkirche adlı bir salon kilisesini ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Eski binalar arasında gezginlerin genellikle müze, salon katedrali ve Schinkel projesine göre inşa edilmiş bir üniversiteye dönüştürülen Moritzburg Sarayı’nı ziyaret etmeleri öneriliyor. Tarihi merkez, çoğunlukla yeni inşa edilmiş evlerden oluşan yeni ilçelerle çevrilidir. Son olarak, birçok gezgin, 1652 yılında inşa edilmiş olan Doğa Bilimleri Akademisi’nin bir binası olan Eski Tarih Müzesi’ni ziyaret etmekten hoşlanıyor. Özellikle çocuklar için ziyaretçiler için Halle’de büyük bir hayvanat bahçesi düzenleniyor.
  Birçok turist arasında yürüyüş yapmak için en sevilen yer, Orta Çağ’da büyük bir ticaret yolunun olduğu yerde bulunan Market Meydanı. Meydanın çevresinde, günümüzde popüler restoranlar ve kültürel kurumların bulunduğu birçok güzel tarihi bina var. 1708 yılında inşa edilen tarihi binalardan birinde, Liverpool’un dört tarafının tüm hayranları için ilginç olacak müze Beatles Story. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Halle, açık hava rekreasyonu meraklıları ve şehrin büyüleyici manzaralarından estetik zevk almayı sevenler için harika bir şehir. Bu olağanüstü güzellikteki şehirlerden biri ve yıllar boyunca onun manzarasının … Açık
Pazar Meydanı’nda, göze çarpan başka bir tarihi bina daha var - Marktslossen Sarayı. Bu muhteşem saray, belli başlı sergileri eski müzik aletleri olan ilginç bir müzenin yeri. Ayrıca, saray ilginç bir galeriye ve nadir eski kitaplar satan bir dükkana ev sahipliği yapıyor.
Marktplatz in Halle an der Saale Alman kasabasının en ünlü yerlisi dünyaca ünlü besteci George Frideric Handel. Handel House Museum’un birçok gezi programı için bir zorunluluk olması şaşırtıcı değildir. Bu evde, klasik müziğin gelecekteki dehası doğdu. Bu eski evde, Handel hayatının ilk yedi yılını geçirdi. Bugün tarihi binada, bestecinin yaşamına ve eserine adanmış tematik bir müze var. Genellikle ilginç kültürel etkinliklere ve Handel’in çalışmalarına adanmış bir yıllık festivale ev sahipliği yapar.
  Halle, ilgi çekici yerlerin büyük bir seçim ile popüler bir aile beldesidir. Burada birçok ilginç müze faaliyet göstermektedir. Aralarında en sıra dışı olanlardan biri, eşsiz bir sergileme ile küçük bir çikolata … Açık
Eski bir kalenin topraklarında dolaşmayı hayal etmiş olan gezginler, Giebichenstein Kalesi’nin bulunduğu Halle semtine gitmelidir. Yüzlerce yıllık varoluştan Orta Çağ kalesi birçok kez durumunu değiştirdi. 16. yüzyılda bir hapishaneye ev sahipliği yaptı ve daha sonra büyük bina bir birahaneye dönüştürüldü. Şimdi restore edilmiş kalede Uygulamalı Sanatlar Okulu bulunur. Buna rağmen, tur boyunca, kesinlikle topraklarının tamamı turistlerin kullanımına açık.
Halle’de çok ilginç dini yerler var. George kilisesinin tarihi çok ilginçtir. Ortaçağ manastırının hayatta kalan kısmı. Bugün görülebilen kilise, 18. yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir. 1740 yılında eski kilisenin yanı sıra manastırın kendisi de yangın sırasında tamamen tahrip edildi. Kilise, İkinci Dünya Savaşı sırasında ciddi şekilde hasar gördü, ancak hemen sonra restore edildi.
Halle - rehber bölümleri 1 2 3 4

Halle ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Halle kaleleri
♥   Kalesi 'Giebichenstein Castle' , 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mansfeld Castle' , 38.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rudelsburg' , 48 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Haynsburg' , 53.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Falkenstein Castle' , 54.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Halle ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Stiftung Moritzburg / Kunstmuseum des Landes Sachsen-Anhalt' Halle, Saxony-Anhalt, 2.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Halle ve Çevresindeki Turistik Yerler

Goseck Circle

From the series “Gezegenin En Gizemli Yapıları”
Bu bilimadamları, eski astronomik gözlemevinin Goseck dairesel kazı alanının bulunduğu yerde bulunabileceği fikrine yöneltti. Belki de bu tür oluşumlar insanların birkaç bin yıl önce tam ay takvimini oluşturmalarına yardımcı olmuştur. Akademisyenlerin varsayımları teyit edilirse, Goseck dairesel kazı tesisi dünyadaki en eski güneş gözlemevi olacak. Yaklaşık tahminlere göre, gözlemevi yaklaşık 4900 yıl bc dikildi. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Halle’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

24.06.2024

Halle Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Halle Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Halle, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Halle’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Halle’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018