OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Leipzig Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

leipzig city   Leipzig, Almanya’da Weisse Elster Nehri’nin kıyısında bulunan bir şehirdir. Şehir nüfusu, 503 bin kişi olduğunu tahmin ediyor. Leipzig ayrıca uluslararası üne sahip havaalanının yeridir.
  Leipzig, konuklarına çekici restoran ve kafeleri ziyaret etmelerini sağlar; Her fırsatta ilginç yemek mekanları bulunabilir. Şehrin merkezinde, muhteşem menüsü ve özgün tasarımı nedeniyle öne çıkan ulusal bir mutfak … Açık
Bu şehirde makine yapımı, kürk, dikiş ve kimya endüstrisi gibi endüstriler oldukça gelişmiştir. XV. Yüzyıldan itibaren burası aynı zamanda büyük bir yayın merkezi ve bir ticaret merkezi (kürk ihaleleri ve dürüst ticaret) haline geldi.
Şehir genellikle uluslararası film festivallerinin belgesel ve kısa filmlerin yeri olarak seçiliyor. Almanya’da ilk konservatuar olan konser toplumu ve Gewandhaus orkestrası olan bir üniversite de var. Leipzig, tiyatrolarıyla ünlüdür (Opera Tiyatrosu, Schauspielhaus). www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Leipzig en genç ve en sıra dışı olaylardan biri olan Gotik kültür festivali Wave-Gotik-Treffen için düzenli bir mekandır. Bu türünün en büyük olayı; Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen bu yaygın alt … Açık
Turistlerin Güzel Sanatlar Müzesi, El Sanatları Müzesi, Etnografya Müzesi, Alman Kitap Müzesi ve daha pek çoğunu ziyaret etmeleri önerilir. Eski belediye binası da dikkatinizi çekebilir. Leipzig Tarih Müzesi sergisini devam ettirmek için kullanılıyor. Bina Rönesans döneminde yapılmış ve aynı dönemin yaşam alanları ile çevrilidir.
old court Leipzig’in görülmeye değer yerlerinden biri, aynı zamanda, kilise korosunu yönettiği büyük Alman besteci IS Bach’ın çalıştığı, gotik tarzda inşa edilmiş St. Thomas Kilisesi; Yargıtay; Aynı zamanda yerel filarmoninin yeri olan Leipzig Gewandhaus; 91 metre yüksekliğindeki bir gözlem alanına sahip olan Ulusların Mücadele Anıtı - 1813 olaylarını onurlandıran Avrupa’daki en uzun anıt; Aziz Nicolas Kilisesi - kentin en büyük ve en eski kilisesi. Eski Belediye Binası’nın arkasında, barok tarzında yapılmış eski borsa binasını da bulacaksınız. Yıllar önce bu binada tüccar temsilcileri toplandı. Turistler ayrıca yeni Belediye Binası’nın ve Rus askerlerine adanmış anıt kilisenin binasını ziyaret ederek ilginç şeyler bulabilirler.
  Şehrin tarihi bölgesinde dolaşmak, unutulmaz deneyimler yaşatacak; Şehrin tarihi hakkında çok şey öğreneceksiniz. Güzel Barthels Hof, 1523 yılında inşa edildi ve fuar deposu olarak görev yaptı. Dar bir geçit, güzel … Açık
Çocukların, çok çeşitli primatlar ve Avrupa’nın en büyük akvaryumu ile ünlü olan Leipzig Hayvanat Bahçesi’ne katılmaları önerilir.

  Şehirdeki en güzel mimari anıtlardan biri Gohlis Sarayı. Bir şehir görevlisi için 18. yüzyılda inşa edilmiştir. Eşi sayesinde sarayın iç dekorasyonu kentin en lükslerinden biriydi. Sahipleri, sanat eserleri ve değerli süs eşyaları edinimi için büyük miktarda para yatırdı. 18. yüzyılda, bu saray üst düzey insanlar tarafından düzenli olarak ziyaret edildi. Burada zarif toplar ve edebi akşamlar düzenlediler. Şimdi, yemyeşil bir bahçeyle çevrili tarihi bina devlet tarafından yönetiliyor.
German National Library - Leipzig 13. yüzyılda inşa edilen eşsiz St. Thomas Kilisesi kentte korunmuştur. Uzun bir varoluş tarihi için birçok yeniden yapılanmadan kurtuldu. Kilise, Geç Gotik tarzında muhteşem bir mimari anıttır. Tüm dünya için, bu kilise, kendi dünyasında, dünyaca ünlü besteci Johann Sebastin Bach’ın mezarı olduğu bilinir. Hayatı boyunca kilisede kantor olarak görev yaptı. Yüz yıl önce, kilisenin yanındaki meydanda bir müzisyen heykeli kuruldu.
  Leipzig, misafirlerine çok çeşitli eğlence seçenekleri sunmaktadır. Kentte bütün aile için güzel parklar ve dinlenme tesisleri, parlayan vitrinlere sahip modern alışveriş kompleksleri ve bol miktarda gece hayatı … Açık
Leipzig’teki klasik müzik tutkunları, Mendelssohn Evi Müzesi - başka bir yeri ziyaret etmekle ilgilenecekler. Şehirde, Felix Mendelssohn’un hayatının son yıllarını geçirdiği eski bir ev var. Tarihi binada, geçmişin atmosferi mümkün olduğunca tutuldu. Burada ünlü bestecinin eşyaları, mektupları ve çeşitli tarihi eserleri korunmuştur.
Leipzig’in en sıra dışı ilgi çekici yerlerinden biri, tarihi bölgenin kalbinde yer alan Auerbach’s Kellar. Bu antik restoran, 15. yüzyılın ilk yarısında açılmıştır. İlk söz 1428 yılına dayanıyor. Daha sonra şarap sattıkları küçük bir lokali vardı. Bu ikonik lokali Goethe’nin hikayesinde bahsedilir. Yazara göre, Faust ve Mephistopheles arasında bir toplantı yapıldı. Dünyaca ünlü reformcu Martin Luther bu restoranda zaman geçirmeyi çok severdi. Bugün, tarihi restoran şehirdeki en prestijli restoranlardan biridir.
  1. Dinlendirici bir tatil için en uygun zaman Mayıs-Ekim ayları arasıdır. Bu dönemde, yağışlar nadirdir; sıcaklık 15 ila 25 santigrat derece arasındadır. Yılın en soğuk ayı Ocak’tır, ancak Noel döneminde … Açık
Market Meydanı’nda tarihi Alte Waage Binası’nı görebilirsiniz. İkinci Dünya Savaşı sırasında tamamen tahrip edildi. Daha önce, bu güzel binada Ağırlıklar ve Ölçüler Odası idi. Geçen yüzyılın 60’larında, bina eski maketlere göre yeniden inşa edildi ve bugün şehirdeki en sıradışı binalardan biri.
Leipzig - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Leipzig ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Leipzig’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Grimmaische Straße' Leipzig, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Petersstraße' Leipzig, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Leipzig kaleleri
♥   Kalesi 'Giebichenstein Castle' , 34.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Colditz Castle' , 38.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gnandstein Castle' , 38.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Altenburg' , 39.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Haynsburg' , 42.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Leipzig ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museum der bildenden Künste' Leipzig, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum für angewandte Kunst' Leipzig, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Leipzig ve Çevresindeki Turistik Yerler

Goseck Circle

From the series “Gezegenin En Gizemli Yapıları”
Bu bilimadamları, eski astronomik gözlemevinin Goseck dairesel kazı alanının bulunduğu yerde bulunabileceği fikrine yöneltti. Belki de bu tür oluşumlar insanların birkaç bin yıl önce tam ay takvimini oluşturmalarına yardımcı olmuştur. Akademisyenlerin varsayımları teyit edilirse, Goseck dairesel kazı tesisi dünyadaki en eski güneş gözlemevi olacak. Yaklaşık tahminlere göre, gözlemevi yaklaşık 4900 yıl bc dikildi. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Leipzig’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

28.05.2024

Leipzig Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Leipzig Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Leipzig, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Leipzig’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Leipzig’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018