OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Darmstadt Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Darmstadt, Hessen’in güneyinde bulunan Almanya’da bir şehirdir. Kentin kuruluş yılı belli değil, ancak XII. Darmstadt, 150 yıl önce teknik eğitim için çok popüler bir yer olan bir şehir. Yerel bilim adamlarının ısrarları ve beceriklilikleri sayesinde sayısız yeni üniversite açmak ve yerel bütçeden para almadan yeni uzmanlıklar eklemek mümkün hale geldi. Buradaki yeni meslekleri öğrenmek için Darmstadt’a gelen öğrencileri çok çeşitli bölümler ve uzmanlıklar çekti.
  Darmstadt, tarihi, mimari ve doğal cazibe merkezleri bakımından zengindir ve konuklarına mükemmel bir gezi programı sunar. Luisenplatz şehrin merkezi olarak kabul edilir ve buradan turların çoğunun başladığı yer gelir. … Açık
XIX. Yüzyıl kentin en yoğun dönemi oldu çünkü Almanya’da hızla popüler olan ilk elektro teknik fakültesi açıldı. Çok sayıda öğrenci, havacılık makineleri fakülteleri üzerinde çalışma hakkı elde etmek için ellerinden geleni yaptı. 1997 yılında Darmstadt’a “Bilim Şehri” statüsü verildi. Bu kadar yüksek bir bilimsel tesis yoğunluğu, Darmstadt’ta iletişim ve bilgi teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda firmanın gelişmesine yol açmıştır.
Bugün Darmstadt sadece bir bilim şehri değil, aynı zamanda bir sanat şehridir. Burada kesinlikle görülmeye değer birçok yer bulacaksınız. Darmstadt’ın başlıca turistik yerleri çoğunlukla Matildenhoehe tepesindedir. Bunlar Rönesans tarzında oluşturulan Ducal Sarayı ve Belediye Sarayı, Hochzeitsturm (Evlilik Kulesi), “Orman Spiralleri”, Sergi Salonu, taç şeklindeki kubbeli Ortodoks Hristiyan kilisesi ve Barok tarzında yapılmış Olbrich ve Deiters evleridir. Darmstadt’ın merkezi, kentin merkezindeki ana meydan Luisenplatz ile 33 metre yüksekliğinde bir Ludwig sütunu kuruludur. Elbette Darmstadt’ta çok sayıda müze bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İlginç bir kültürel programa ek olarak, Darmstadt, konuklarına eşit derecede çeşitli eğlence programları sunabilir. Dans eden aşıklar, gurmeler ve renkli dükkanlar arasında dolaşmayı hayal edenler, zevklerine kolayca … Açık
  Şehrin en yakın semtinde, en ilginç tarihi eser - 17. yüzyılda inşa edilen Frankenstein Kalesi. Uzun yıllar sonra, birçok eşsiz mimari özelliği korudu. Bugün herkes yalnızca kaleye hayran kalamaz, aynı zamanda iç mekan tasarımını değerlendiren geniş salon ve koridorlarında dolaşabilir. Kale, üzerinde gezintinin zorunlu bir parçası olan, üzerinde yürüyülebilen geniş bir bahçe ile çevrilidir.
Dini yerler arasında, en ünlülerden biri, 19. yüzyılda inşa edilen Aziz Mary Magdalene Kilisesi’dir. Güzel kilisenin yapımını başlatan kişi, Rus İmparatoru Nicholas II. Bugün, güzel kilise sadece görkemli görünümüyle değil, aynı zamanda duvarlarının içine gizlenmiş dini eserleri ile de dikkat çekiyor. Burada kiliseye açılış tarihi kadar erken getirilen birçok eski ikon ve diğer ekipmanları görebilirsiniz.
  Darmstadt’ta, alışveriş amatörlerinin mutlaka küçük dükkanlar etrafında dolaşması gerekir. Kesinlikle çok sayıda faydalı ve ilginç şeyler bulacaklar. Buttmi mağazası kadın ve erkek ayakkabılarının … Açık
Pitoresk yerlerde yürüyüş hayranları mutlaka Park Rosenhohe’yi ziyaret etmelidir. Kentin en güzellerinden biri olarak kabul edilir. Bu parkta çok sayıda meyve ağacı yetişiyor ve kendi bölgesinde büyük bir tespih var. Yaz döneminde park, turistlerin fotoğraf çekmekten çok hoşlandıkları arka plana karşı zarif manzara kompozisyonları ile dekore edilmiştir.
Tarihi binalar arasında, Wasserturm Prenzlauer Berg kulesini ayırt etmek gerekiyor. Eski savunma yapılarının hayatta kalan bir parçasıdır. Birkaç yıl önce bu kule restore edildi. Bugün duvarlarında en ilginç sanat müzesi yer almaktadır. Genellikle en sevdiğiniz eserleri satın alabileceğiniz çağdaş ressam ve fotoğrafçıların sergilerine ev sahipliği yapıyor. Kulenin en üst katında romantik bir akşam yemeği için ideal olacak mükemmel bir restoran var. Salonundan tarihi Darmstadt bölgesinin panoramik manzarasını açar.
  Darmstadt’ta, bazıları çocuklarla gezmek ilginç olacak pek çok ilginç kültürel ve tarihi alan var. Zengin doğal bilim koleksiyonuyla Hessisches Landesmuseum Darmstadt’ı kesinlikle beğenecekler. Sergileri … Açık
Mathildenhohe tepesinin en üstünde, Artists Colony adlı bir açık hava müzesi var. Yüz yıldan daha fazla bir zaman önce, burada dünyanın her yerinden sanatçıların yaşadığı ve çalıştığı bir yerleşim kuruldu. Buradaki sarayların projesini geliştiren farklı ülkelerden en iyi uzmanlar ve zengin talihsizlere yönelik kır evleri çalıştı. Artık müze, Art Nouveau tarzında bir lüks bina kompleksini temsil ediyor. Çeşitli kültürel etkinlikler burada.
Darmstadt - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Darmstadt ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Darmstadt kaleleri
♥   Kalesi 'Burg Frankenstein' , 8.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schloss Auerbach' , 18 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gustavsburg' , 27.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Festung Mainz' , 28.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kurfürstliches Schloss Mainz' , 31.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Darmstadt çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Vosges du Nord' , 130.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kellerwald-Edersee' , 142.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Darmstadt ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Hessisches Landesmuseum Darmstadt' Darmstadt, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum Giersch' Frankfurt, 25.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Liebieghaus' Frankfurt, 25.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Städel' Frankfurt, 25.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum für angewandte Kunst' Frankfurt, 26.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Darmstadt ve Çevresindeki Turistik Yerler

Miniatur Wunderland

From the series “Mimari Obje ve Şehirlerin Ünlü Minyatür Müzeleri ”
Park çeşitli tematik bölgelere ayrılmıştır. Eşsiz demiryolunun yanı sıra, dünyanın ünlü doğal ve tarihi bölgelerinin modellerini de görebilirsiniz. Parkta özel olarak tasarlanmış Hamburg konut bölgeleri, birçok deneyimli turistin karanlığın başlangıcına hayran kalmaya geliyor. Akşamları, evlerin küçük pencerelerinde ışıklar yanar ve bu da modeli daha gerçekçi yapar. Eski kalelerin kalıntıları, yoğun pazar modelleri, ünlü dini siteler ve eğitim kurumları - Wunderland parkında çok farklı özelliklere sahip nesnelerin modellerini görebilirsiniz. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Darmstadt’ta araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

24.06.2024

Darmstadt Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Darmstadt Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Darmstadt, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Darmstadt’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Darmstadt’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018