OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Wiesbaden Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Wiesbaden   Wiesbaden aynı adı taşıyan ilçenin ana şehri sayıldı. Bölge, bir Alman eyaleti Hessen-Nassau’ya havale edilir ve Rheine Nehri’ne 5 km uzaklıktadır. 2005’te bu şehrin nüfusu 286 bin kişiyi tahmin ediyordu. Wiesbaden, aynı zamanda Almanya’nın en eski tatil beldelerinden biridir.
  Wiesbaden, aktif eğlence hayranlarını büyük bir eğlence seçeneği ile kesinlikle memnun edecektir. Kentin merkezi, hem yerli hem de turistlerin dinlenebileceği gözde bir yer olan Holiday Park’ın yeridir. Burada … Açık
Şehir, Wiesbaden’i soğuk rüzgârlardan koruyan bir su ısıtıcısında yer almakta olup, burası, ılıman iklimi ile ünlü ve yıllık ortalama sıcaklık + 10,5C ile ünlüdür. Bunun yanı sıra, zeminin soğumasına izin vermeyen yeraltı kaplıcaları da var. Bu özellikler, burada bir tatil imkanı yaratmayı mümkün kıldı.
Bu kaplıcalar nedeniyle (bunlardan 900’ü Wiesbaden’de var) bu tesis, insanları tüberküloz, gut, romatizmal eklem hastalıkları ve efüzyonun neden olduğu diğer eklem bağlantılı hastalıklarda başarılı bir şekilde tedavi etmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Beldeyi ziyaret etmek için en uygun zaman, şehrin yürüyüş ve rekreasyon için en uygun hava koşullarından en iyi şekilde ayrıldığı Temmuz ayıdır. Şehrin sokaklarında akşamın oldukça serin olabileceği … Açık
Burada ayrıca ünlü Kochbrunnen suyunu da içebilirsiniz. Küçük porsiyonlarda bu su tükürük oluşumunu artırır, solunum yollarında mukus salgılar ve diüretik olarak çalışır. Suyun bu fonksiyonları solunum ve viral enfeksiyonlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Büyük bölümlerde Kochbrunnen’in etkili bir etkisi vardır.
Wiesbaden Wiesbaden’deki ilgi çekici yerlerin arasında Duke’s Palace, Yeni ve Eski Belediye Sarayı, Marktkirche Kilisesi ve modern sanatın geniş bir koleksiyonunu sergileyen Wiesbaden Müzesi, çok sayıda sanatçı ve Nassau Duchy’den sayısız antik eserler sergilenmektedir. Wiesbaden Kumarhanesi, Otto von Bismarck, Richard Wagner, Elvis Presley gibi ünlü insanlar tarafından ziyaret edildiği için bir müze olarak adlandırılabilir; Dostoyevski’nin “Oyuncu” romanı, yazarın Wiesbaden kasabasında kumar oynamanın anısına yazılmıştır. Son olarak, şehrin panoramik manzaralarını görmek için Neroberg Dağı’na çıkın. Burada ayrıca “Yunan Şapeli” ve bir Rus St. Elisabeth Tapınağı inşa edilmiştir.
  Wiesbaden, alışveriş yapan kişiler için son derece popüler ve çekici bir şehir olmaya devam ediyor. Burada her zevke uygun mağazaları bulacaksınız. Arcade Passage, şehrin en büyüklerinden biridir. Yeni kıyafet, … Açık
  Şehrin, heyecan verici bir gezi için yeterli olmadığı geniş bir tarihi cazibe merkezi var. Burada birkaç yıl önce UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak kabul edilen efsanevi Sooneck Kalesi’ni görebilirsiniz. Tarihi verilere göre, bu kale 11. yüzyılda inşa edilmiştir. Birkaç yüz yıldır, kale sahipleri şövalyeler-soygunculardı. Varlığının uzun bir tarihi için, kale bir kereden fazla yeniden inşa edildi. Bugün, ilginç bir tarihi müzeye ev sahipliği yapıyor. İçinde eski silah koleksiyonları, eşsiz sanat eserleri, antika mobilyalar ve avcılık kupalarının yanı sıra diğer ilginç sergileri de görebilirsiniz.
Wiesbaden Wiesbaden’in en ilginç dini anıtı, Wiesbaden’in Pazar Kilisesi’dir. İlk kilise, Ortaçağ’da onun yerine inşa edilmiştir. Ancak, 19. yüzyılın ortalarında tamamen yıkıldı. 1853’te onun yerine yeni bir kilise inşa etmeye başladı. Şu an bile bu kilisenin muhteşem manzarasını seyretmek mümkündür. Tarihî kilisenin ana değeri, 1863 yılında kurulduğu organdır. Bu eşsiz müzik aleti, kiliseyi müzik festivalleri için kalıcı bir mekan haline getirdi. Kilise de lüks dekorasyonu için dikkat çekicidir ve 150 yıldan uzun bir süredir hiç değişmemiştir.
  Wiesbaden’de çeşitli seviyelerde çok çeşitli gastronomi tesisleri bulacaksınız ve çeşitli mutfak geleneklerinin yemeklerini denemek için sunulacaktır. Yerel restoranlarda dinlenmek sadece unutulmaz deneyimler … Açık
Elizabeth’in tapınağı daha az ilgi çekicidir. Aynı zamanda 19. yüzyılın ortasında inşa edilmiş ve Rus-Bizans mimarisinin canlı bir örneğidir. Kilisenin dikkat çekici özellikleri altın kubbelerdir. Tapınağın iç dekorasyonu da lüksü ile büyülüyor. Dekorasyonu için çeşitli tonlardaki mermerin güzel kayalar kullanılmıştır. Kilisede çok eski fresklerin yanı sıra, kuruluşundan hemen sonra kurulan eski bir ikonostas vardır.
Wiesbaden Wiesbaden’in yürüyüş için uygun en ilginç ve pitoresk caddelerinden biri Schwalbacher Straße’dir. İlk yol yaklaşık 300 yıl önce burada ortaya çıktı ve 19. yüzyılın ilk yarısında modernize edildi. Bugün, ana şehir yolu boyunca, güzel tarihi binalar var. Ayrıca, burada efsanevi bir mineral kaynağı bulunmaktadır. Şans eseri 1731 yılına kadar keşfedilmiştir. Birkaç yıl sonra, şimdi bile sokağı süslemeye devam eden güzel bir çeşme haline dönüşmüştür.
Wiesbaden - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Wiesbaden ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Wiesbaden’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Wilhelmstraße' Wiesbaden, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Kirchgasse' Wiesbaden, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Wiesbaden kaleleri
♥   Kalesi 'Schloss Biebrich' , 4.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Frauenstein' , 6.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kurfürstliches Schloss Mainz' , 8.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gustavsburg' , 11.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Festung Mainz' , 11.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Wiesbaden çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Kellerwald-Edersee' , 128.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Vosges du Nord' , 134.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Wiesbaden ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Landesmuseum Mainz' Mainz, 8.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Wiesbaden ve Çevresindeki Turistik Yerler

Waldspirale

From the series “En Tuhaf ve Süslü Yaşayan Evler”
Bina çatıları, güneşlenmek için dinlenme alanları olan bitkiler ve çiçekler içeren dev bir yeşil teradır. Çok daire kompleksinin sakinleri, konutlarının 'yeşil bileşeni' ni bağımsız olarak yetiştirmektedirler. Sözleşmeye göre konutta veya balkondaki ağaçlar ve çiçekler yetiştiren kiracılar onlara bakmakla yükümlüdür. Dolayısıyla, kalışın ana koşullarından biri orijinal evdedir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Wiesbaden’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.06.2024

Wiesbaden Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Wiesbaden Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Wiesbaden, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Wiesbaden’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Wiesbaden’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018