OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Mannheim Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Mannheim, Baden-Württemberg eyaletinin ikinci büyük kenti olan bir Alman şehridir. Burası Neckar ve Rhine - iki nehir birleşim yakınında yer almaktadır. Mannheim 1607 yılında şehrin resmi statüsünü aldı. Yaklaşık olarak o zamanlar tarihi merkezini at nalı şeklinde inşa ettirdi. Mannheim’da, dikdörtgen veya kare şekillerin tüm binaları, saray ortada olarak açıkça işaretlenmiş geometrik olarak doğru sokaklarda yer almaktadır. Şehrin ikinci adı - ’kareler’ - bu gerçeğinden ortaya çıktı.
  Mannheim’da her zevke uygun alışveriş yerleri var, birçok ziyaretçi yeni kıyafetler ve ayakkabılar için Q4-Passage alışveriş kompleksine gidiyor. Çok cazip fiyatlara sahip onlarca giyim ve ayakkabı mağazası … Açık
Mannheim’da Avrupa’nın en büyük kalelerinden biri - XVIII.Yüzyılda inşa edilen Mannheim Kalesi. Bu şehir, her zaman çok sayıda ünlü insanı ve sanatseverleri cezbettiği için Pfalz bölgesinin örtülü bir kültür başkenti olarak kabul edilir. Şehrin kültürel anıtları ve hazineleri, çeşitli galerilerde ve müzelerde saklanır veya Mannheim’ın tarihi ve daha eski bölgelerinde sunulur.
Mannheim’da büyük bir resim ve heykel sergisinin yer aldığı Şehir Sanat Müzesi; Rice Engelhorn Müzesi kompleksi, Belediye Sanat Müzesi ve bir planetaryum. Bu şehirde, Sanat Geliştirme Derneği tarafından düzenlenen çeşitli sergi, yarışma ve festivallere de katılabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Mannheim’da çocuklu bir tatil için uygun bir yer bulmak zor değil. Ole! Ole! Kinderspielplanet, çocuklar için en iyi eğlence merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Bu eğlence merkezi büyük ölçüde çocuklara … Açık
  Eski su kulesi, şehrin özgün bir sembolüdür. 1889 yılında inşa edilmiş ve 2000 yılına kadar amaçlanan amaç için kullanılmıştır. Bu kulenin yüksekliği 60 metredir ve tabanda çapı yaklaşık 19 metredir. Şu anda, kule dinlenme için banklarla rahat yerlerin inşa edildiği pitoresk modern bir parkla çevrilidir. Yerel meydanda sıklıkla ilginç kültürel etkinlikler yapılır.
Kültürel mekanlar arasında Kunsthalle Mannheim Müzesi bulunmaktadır. Yüzyıllık bir geçmişi olan muhteşem bir binada yer alan otel, ziyaretçilere ilginç bir çağdaş sanat koleksiyonu sunmaktadır. Bu galeride Theodore Gericault ve Gustave Courbet’in eserlerinden oluşan bir koleksiyon var. Ayrıca, genellikle ünlü çağdaş fotoğrafçı ve sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmaktadır.
  Mannheim, farklı gıda trendleri ve sınıflarında üç yüzden fazla gastronomi kuruluşuna sahiptir. Şüphesiz, Mannheim restoranlarının en nadir ve en özel ikramlar da dahil olmak üzere tüm mutfak trendlerini sundukları … Açık
Mannheim’ın en sıra dışı manzarası Çin Bahçesi. 2001 yılında kuruldu ve geniş Luisenpark’ta bulunuyor. Bu büyüleyici bahçe, Avrupa’nın en büyük çay evini barındırması nedeniyle dikkat çekicidir. Çin’in klasik çay evlerine tam olarak uygun olarak inşa edilmiştir. İnşaatı için ana yapı malzemeleri doğal ahşap ve taştı. Burada, ziyaretçilere her biri çay içme geleneklerine uygun olarak demlenmiş 30’dan fazla çay türü sunulmaktadır.
Beyaz cepheli güzel bir modern binada Technosium Müzesi bulunmaktadır. Bir aile ziyareti için ilginç olacak. Bu müzenin açılışı 1990 yılında gerçekleşti. Sergisi, mühendislik ve teknolojinin gelişim tarihine ayrılmıştır. Müzede birçok eşsiz tarihi sergi var. Örneğin, 18. yüzyılda kullanılan mevcut teknik cihazları görebilirsiniz.
  Modern Mannheim sakinlerinin geleneklerinin ve kültürünün oluşumu Swabian kabilelerinden büyük ölçüde etkilendi. Orta çağın başlarında bu yerlerde yaşadılar. Yerliler sadece onlardan zengin bir dizi ilginç … Açık
Şehrin ve çevresinin ana doğal simgesi Neckar Nehri’dir. Bu nehrin kıyısında birçok ilginç manzara var. Gezginler güzel setler boyunca gezebilir, eski köprüleri görebilir ve muhteşem doğal manzaralara hayran olabilirler. En aktif turistler nehir kıyısında bir gezi yapabilir ve Mannheim çevresine gidebilir. Şehrin yakınında, eşsiz bir ulusal renge sahip birkaç eski kasaba var.
Mannheim - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Mannheim ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Mannheim alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Planken' Mannheim, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Mannheim kaleleri
♥   Kalesi 'Heidelberg Castle' , 19.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hardenburg' , 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schloss Auerbach' , 27.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Neuleiningen' , 28.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bergfeste Dilsberg' , 28.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Mannheim çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Vosges du Nord' , 90.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Mannheim ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Kunsthalle' Mannheim, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kurpfälzisches Museum' Heidelberg, 19.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Mannheim ve Çevresindeki Turistik Yerler

Waldspirale

From the series “En Tuhaf ve Süslü Yaşayan Evler”
Bina çatıları, güneşlenmek için dinlenme alanları olan bitkiler ve çiçekler içeren dev bir yeşil teradır. Çok daire kompleksinin sakinleri, konutlarının 'yeşil bileşeni' ni bağımsız olarak yetiştirmektedirler. Sözleşmeye göre konutta veya balkondaki ağaçlar ve çiçekler yetiştiren kiracılar onlara bakmakla yükümlüdür. Dolayısıyla, kalışın ana koşullarından biri orijinal evdedir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Mannheim’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

24.06.2024

Mannheim Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Mannheim Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Mannheim, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Mannheim’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Mannheim’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018