OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Mainz Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Almanya, eski geleneklere sahip eski kasabalarıyla uluslararası üne sahiptir. Rheinland-Pfalz’ın başkenti Mainz bu şehirlerden biridir. Rhineland-Palatinate, Frankfurt-am-Main yakınlarındaki bir Federal Topraktır. Mainz, üniversitelerin, yayıncıların, piskoposların ve görkemli katedrallerin ebedi şehridir. Bir sanayi merkezi olarak da iyi gelişmiştir. Mainz Avrupa’da basılan ilk kitaplar basıldı; Bu şehir, geleneksel olarak Shrovetide’de başlayan ünlü Alman karnavalının kökenidir.
  1. Yılın en sıcak ayları Temmuz ve Ağustos ayları olarak kabul edilir. Bu ay boyunca gündüz sıcaklığı yaklaşık 23 ° C’ye ulaşır. Yaz turizm sezonunun sıcağı olarak kabul edilir, bu nedenle yaz otel … Açık
Eski tarihi sayesinde Mainz her zaman Doğu ve Batı Avrupa arasında bir bağlantı noktası olarak kullanılmıştır. Bu nedenle şehir 747’de henüz bir piskoposluğun merkezi haline geldi. Bu gerçek, burada bulunan çok sayıda kilise ve katedralin ana sebebidir. Mainz’ın tarihi merkezi - St. Martin ve Stephen Katedrali - çok sayıda koridor ve şapel, birkaç organ ve unutulmaz bir kutsallığa sahiptir. Bu görkemli binanın arkasında, genellikle çok sayıda küçük ve büyük turist teknesi ile dolu Ren akar. Başka bir görkemli kilise tren istasyonunun yakınında inşa edilmiştir. Bu, XIV.Yüzyılda inşa edilmiş bir gotik kilisedir. Bu kilise için vitray pencereler Marc Chagall’ın kendisi tarafından oluşturuldu ve İncil’den çeşitli hikayeler içeriyordu.
Turistler ayrıca Mainz banliyölerinde çok ilginç bulacaklar. Başka bir ünlü Alman şehri olan Frankfurt, trenle sadece yirmi dakika uzaklıktadır. Mainz banliyölerinin harika sokaklarında araba sürmeyi seçerseniz, ünlü Rus yazarları ve önde gelen kişilikleri bile ziyaret edilen aristokrat bir tatil olan Wiesbaden’e geleceksiniz. Mainz biraz uzak sürücü ve inanılmaz mimarisi ile birkaç güzel kasabalara gelecek - Ingolstadt, Eltville, Rudesheim. Tabii ki, tüm bu yerlerde Ren’den muhteşem şarabın tadını çıkarabileceksiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Mainz’de alışveriş tutkunları, ilginç şeyler ve hediyelik eşyalar bulabileceğiniz küçük dükkanları gezmek isteyeceklerdir. Mayo ve erkek plaj şortlarının yanı sıra yeni plaj kıyafetleri için Mainzer … Açık
  En güzel yerlerden biri şehir parkı. Boyunca bir yürüyüş yılın herhangi bir zamanında hoş olacak. Güzel park 17. yüzyılın sonlarında kuruldu. Bundan önce, mevcut parkın küçük bir kısmı bir ilaç bahçesi tarafından işgal edildi. Parkın kuruluşundan bu yana, sürekli olarak dönüştürülüyor, yeni binalar ve dekorasyonlarla tamamlanıyor. Şimdi topraklarında Kuş evleri, Çiçek evleri, çok güzel heykeller, çardaklar ve pavyonlar var. Hayvanları parkta tutmak için birkaç düzine açık hava kafesi inşa edildi. Burada, geleneksel bir şarap fuarının düzenlendiği Ağustos ayında parkı ziyaret etmek özellikle ilginç.
İki tarihi caddenin kesiştiği noktada çok sıradışı ve dikkate değer bir tarihi yer olan Holzturm Kulesi var. Gotik stilin gerçek bir örneği olarak kabul edilen bu ortaçağ kulesi, 15. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Eskiden Mainz savunma sisteminin bir parçasıydı ve daha sonra hapishane olarak kullanılıyordu. Bugün kulede en ünlü mahkumları hakkında bilgi edinmenin mümkün olduğu ilginç geziler düzenleniyor.
  Alman kenti Mainz, bir aile tatili için harika bir yerdir. Her aile üyesi-eğlence merkezi, müze, cazibe merkezi ve park için birçok ilginç aktivite var. Aktif bir tatilin yanı sıra rahatlamak ve huzur bulmak için bir yer … Açık
Mainz’ın en görkemli mimari anıtları arasında Roma İmparatoru Evi dikkat çekmeyi hak ediyor. Rönesans tarzındaki bu şık konak, 17. yüzyılda zengin yerel tüccarlardan biri için inşa edilmiştir. 18. yüzyılda, şehrin en lüks otellerinden biri burada açıldı. Otel konukları Voltaire, Goethe, Mozart’ın yanı sıra diğer ünlü kültür ve siyaset figürleriydi. 1930’da şehir yetkililerinin emriyle bir müze açıldı. Şimdi bina, basılı sanatın gelişimine adanmış zengin bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
Mainz Strand Mainz’da bulunan Roma-Cermen Müzesi sadece turistik birimler tarafından bilinir, ancak aynı zamanda çok ilginç ve değerli bir arkeolojik sergiler koleksiyonu saklar. Müzenin kurucusu, 19. yüzyılın ortalarında buluntular ve eserler topluluğu oluşturmaya başlayan, antik tarihin tanınmış bir araştırmacısı olan Ludwig Lindenschmit’tir. Şimdi müze, modern araştırmacıların en gizemli bulguları da dahil olmak üzere birçok benzersiz arkeolojik bulguyu saklıyor. Müze personelinin rehberliğinde düzenli olarak yeni arkeolojik araştırmalar yapılır, bu nedenle koleksiyonu sürekli olarak yenilenir. Bu müze sadece meraklı turistler tarafından değil, aynı zamanda dünyanın her yerinden profesyonel arkeologlar tarafından ziyaret edilmektedir.
Mainz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Mainz ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Mainz’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Kirchgasse' Wiesbaden, 9.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Wilhelmstraße' Wiesbaden, 9.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Mainz kaleleri
♥   Kalesi 'Kurfürstliches Schloss Mainz' , 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Festung Mainz' , 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gustavsburg' , 3.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schloss Biebrich' , 4.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Frauenstein' , 11 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Mainz çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Vosges du Nord' , 127.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kellerwald-Edersee' , 136.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Mainz ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Landesmuseum Mainz' Mainz, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Mainz ve Çevresindeki Turistik Yerler

Waldspirale

From the series “En Tuhaf ve Süslü Yaşayan Evler”
Bina çatıları, güneşlenmek için dinlenme alanları olan bitkiler ve çiçekler içeren dev bir yeşil teradır. Çok daire kompleksinin sakinleri, konutlarının 'yeşil bileşeni' ni bağımsız olarak yetiştirmektedirler. Sözleşmeye göre konutta veya balkondaki ağaçlar ve çiçekler yetiştiren kiracılar onlara bakmakla yükümlüdür. Dolayısıyla, kalışın ana koşullarından biri orijinal evdedir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Mainz’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

30.05.2024

Mainz Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Mainz Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Mainz, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Mainz’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Mainz’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018