OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Hannover Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Hannover, Almanya’nın Aşağı Saksonya kentinin idari merkezidir. Şehir, Leine Nehri üzerinde, dağ masif Weserbergland’ın Luneburg Heath ile birleştiği yerde bulunmaktadır. Hannover, Kuzey Denizi’ne 160 km, Baltık Denizi’ne 200 km uzaklıktadır. Şehrin en yüksek noktası 118 metre yüksekliğindeki Kronsberg Dağı. Hannover nüfusu 2008 yılında 518 binin üzerinde kişiyi tahmin ediyordu.
  1. Otobüsler en uygun toplu taşıma türüdür. Tüm otobüsler katı bir programa göre katlanır. İki tür toplu taşıma ücreti vardır - bir gün ve bir gece. Sonuncusu 24:00 - 5:00 arasında geçerlidir ve gündüz ücretine … Açık
Bugün Hannover endüstriyel ve ekonomik bir merkez olarak biliniyor. Bu aynı zamanda Almanya’nın en büyük sergi şehridir. 2000 yılında burada ünlü uluslararası sergi Expo’da yer aldı. Hannover’de endüstriyel sergilerin ve fuarların sık sık gerçekleştiğini belirtmekte fayda var. Kentte ayrıca büyük bir uluslararası havaalanı ve bir liman var.
Şehrin eski kısmı, küçük sokaklarda yürüyebileceğiniz, Markt Kilisesi ve Eski Belediye Binası’nı ziyaret edebileceğiniz telaşsız bir dinlenme için mükemmeldir.

Hannover’de birçok park, bahçe ve gölet var. Burada dinlenebilir, temiz hava solumak ve hatta kesicinin üzerinde yürümek bile mümkündür. Hannover turistler için özel bir rota sunuyor. Bu rotaya “kırmızı çizgi” denir ve bu gezi sırasında turistlerin ziyaret edeceği 36 şehir manzarasına sahiptir. Macera Hannover ana tren istasyonunda başlıyor ve şehrin kaldırımlarında devam ediyor. “Kırmızı rota” üzerinde yürüyen turistler Kroepke Meydanı, yeni belediye binası, yerel opera binası, Sprengel Müzesi, Kestner Müzesi ve Aşağı Saksonya müzesini görecekler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Hannover’de alışverişe başlamanın genel yolu, popüler bir Kaiser alışveriş merkezini ziyaret etmektir. Yeni kıyafetler ve ayakkabılar almak için harika bir yer. Kompleks, çeşitli fiyat kategorilerinde dükkanlar … Açık
Marienburg Castle, Hannover banliyölerinde yer almaktadır. Burada tarihi ve kültürel eserler sergilenmektedir. Müze, tarihi tasarımını korumuştur ve XIX. Yüzyıl kraliyet ailesinin son üyelerini yaşadığı süslemeleri tutar.
Hannover Rathaus   Hanover sıradışı semboller arasında aynı adı taşıyan karede bulunan Kropcke Clock. 19. yüzyılda kuruldular. Yıllar önce olduğu gibi, bugün bu güzel saatler tarihler için buluşma noktalarıdır. Yeni evliler bu anıtla ilişkilendirilen alışılmadık bir ritüele sahipler. Düğün töreninin saatin en az beş dakika boyunca durması gerektiğine inanılıyor, o zaman yeni evlilere uzun ve mutlu bir yaşam garanti ediliyor.
  Çocuklu aileler için mükemmel olan Hannover manzaraları arasında, Erlebnis Zoo Hannover önceliği hak ediyor. Geniş ve donanımlı, Almanya’nın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Hayvanat bahçesinin alanı … Açık
Sanatsal cepheli özgün modern binalardan birinde August Kestner Müzesi yer almaktadır. Onun ortaya çıkışı antik dünya tarihine adanmıştır. Bu müze çocuklarla gezmek için çok ilginç. Sergileri arasında birçok eşsiz arkeolojik keşifler var. En eski papiriler, heykeller ve muskalar, Roma İmparatorluğu’nun sikkeleri ve çeşitli dini aksesuarlar - müzede toplamda binlerce sergi var. Antik keşiflere ek olarak, koleksiyon, erken Orta Çağlara dayanan eserler koleksiyonunu da içerir.
Hannover Rathaus Hannover’de birçok ilginç dini cazibe merkezi var. En ilginçlerinden biri St. Egidius kilisesi olarak kabul edilir. Bu yerdeki ilk kilise yaklaşık bin yıl önce inşa edildi ve kentin misafirlerinin bugün görebileceği kilisenin inşası 14. yüzyılda başladı. Dini anıt, İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır hasar gördü. Kilisede sadece bir çan kulesi ve çerçevesinin bir kısmı korunmuştur. Bina kasıtlı olarak yeniden inşa edilmemiş ve korkunç askeri zamanların hatırlatıcısı olarak bırakılmıştır.
  Hanover, çeşitli mutfak geleneklerinde uzmanlaşmış yemek tesisleri bakımından zengindir. Şehrin konukları genellikle geniş salonu bir kerede 130 ziyaretçiye ev sahipliği yapan Basil restoranını övüyor. Sıcak aylarda, … Açık
Çok ilginç bir dönüm noktası, Leibniz Evi. En ünlü matematikçilerden ve filozoflardan biri bu evde 18 yıl yaşadı. Bu tarihi bina savaş döneminde de ciddi şekilde hasar görmüştür, ancak tamamen restore edilmiştir. Bugün, ünlü matematikçinin hayatına ve çalışmalarına adanmış bir müze barındırıyor. Sevilen evin yanında, Leibniz’in de adını taşıyan üniversite var.
Herrenhausen Kraliyet Bahçeleri, Hannover’in tarihi bölgesinde yer almaktadır. Prenses Sophia tarafından kurulan peyzajlı bahçelerin bir kompleksidir. 18. yüzyılda donatılan bu bakımlı peyzajlı park, bugün dünyadaki en canlı barok sanat örneklerinden biri olmaya devam ediyor. Süs bitkilerine ek olarak, bahçe, bazıları yüz yıldan daha eski olan birçok heykel ve çeşme ile dekore edilmiştir.
Hannover - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Hannover ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Hannover’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Georgstraße' Hannover, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Bahnhofstraße' Hannover, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Hannover kaleleri
♥   Kalesi 'Calenberg Castle' , 20 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Marienburg Castle' , 22.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Landestrost Castle' , 23.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Celle Castle' , 36.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ahlden Castle' , 44.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Hannover çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Harz' , 85 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kellerwald-Edersee' , 146.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Hainich' , 151.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Hannover ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Kestner-Museum' Hanover, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Lower Saxony State Museum' Hanover, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Sprengel Museum' Hanover, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Hannover ve Çevresindeki Turistik Yerler

Mittellandkanal

From the series “En Harika İnsan Yapımı Su Yolları ve Kanallar”
Mittelland Kanalı binasının tamamlanması 50 yılı aşkın sürdü. Sürekli iyileştirilmekte ve yeniden yapılandırılmaktadır. 1998'de Elbe'nin karşısında yeni bir su kemeri kuruldu ve kanalın yapısını takviye etti. Mittelland Kanalı, yerel sakinler için en önemli mimari nesne olarak kabul ediliyor, bu nedenle tarihi görünümünü korumak için birçok çaba var. … Devamını oku

Gehry Kulesi

From the series “Spiral Şeklinde Bükülmüş Binalar ve Kuleler”
Binanın derhal kurulması, modellenmesinin uzun ve karmaşık bir işleminden önce geldi. Mimarlar, parametreleri gelişmiş yazılım kullanılarak hesaplanan 1: 100 ölçekli bir inşaat modeli hazırladılar. Böylece, mimarlar gelecekteki binanın parametrelerini doğru bir şekilde hesaplayabildiler ve mümkün olduğunca güvenli ve fonksiyonel hale getirdiler. Günümüzde, paslanmaz çelik cepheye sahip sıkı bir bina, Hannover'in seçkin mimari mekanlarından biridir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Hannover’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

24.06.2024

Hannover Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Hannover Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Hannover, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Hannover’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Hannover’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018