OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Hamburg Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Elb-Panorama   Hamburg, on altı Almanya ülkesinden birini temsil eden bir şehirdir. Şehir, Kuzey Denizi’ne yakın Elba Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Hamburg, Berlin’den sonra Almanya’nın en büyük ikinci şehri ve bütün Avrupa Birliği’ndeki yedinci en büyük şehridir. Dahası, bu bir sermaye olmayan en kalabalık Avrupa şehridir. 2008 yılında Hamburg’un nüfusu 1 773 218 kişi olarak hesaplandı. Kendi bayrağının ve ambleminin yanı sıra Hamburg’un da kendi ilahileri vardır. Bu şehirler için çok nadirdir.
Kunsthalle Hamburg, Su kulesi, Hamburg Planetaryumu, St. Catherine Church, hem de diğerleri gibi, hepsi dünyanın kültürel mirası nesneleri haline gelir ve Hamburg için simgesel anıtlar olarak kalır. … Açık
Hamburg büyük bir ulaşım kavşağı, deniz ve nehir limanıdır. Şehrin topraklarında da bir havaalanı var. Hamburg, makine imalatı, baskı ve tekstil endüstrisinin merkezidir. Aynı zamanda ünlü Stern ve Spiegel gazetelerinin yayınevlerinde merkezi olarak bulunmaktadır. Ayrıca, burada birçok banka, sigorta şirketi ve diğer ticari kuruluşların ana ofisleri bulunmaktadır.
Hamburg’daki eski binaların büyük bir kısmı savaş sırasında tahrip edildi, ancak ana görüş ve şehrin sembolü - 132 m yüksekliğindeki St Michael Kilisesi’nin Michelle Kulesi - neredeyse hiç etkilenmedi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Hamburg’da her zevke uygun bir aile tatil programı planlayabilirsiniz. Gezi programının zorunlu bir parçası olan “Tierpark Hagenbeck” Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmelisiniz. Hayvanat bahçesi inanılmaz … Açık
Şehir Alsterfleet Kanalı tarafından Eski ve Yeni Hamburg’a ayrılmıştır. Kanalın üstünde, 1842’de bir yangında hayatta kalmayı başarmış nadir tesislerden biri olan Trostbrücke Köprüsü inşa edilmiştir. Bu köprü, Hamburg’u her zaman ilginç mimari tasarımları ile ziyaret eden tüm ana mekanların panoramik manzarasına sahiptir. Bu yerler arasında Almanya’daki en eski Borsa olan Belediye Binası ve St Nicolas kilisesinin kalıntıları bombalamalar sırasında tahrip edildi. Bugün bu kalıntıların savaş karşıtı bir anıt olduğu düşünülüyor. Hamburg’da çok sayıda müze, tiyatro ve kütüphane bulunduğunu söylemeye gerek yok.
Hamburg Alışveriş severler de Hamburg’da çok ilginç şeyler bulacak, burada çok sayıda pahalı butik, ticaret merkezi, pasaj ve diğer ticaret yerleri açıldı.

  Hamburg’da turistler sadece tarihi değil, aynı zamanda doğal atraksiyonlara da hayran kalacaklar. Şehrin keşfedilmemiş sembolü, güzel Alster Gölü olarak kalıyor. Bugün bu gölün kıyısında çekici bir park var. Yerliler ve turistler buraya piknik yapmak, yürüyüş yapmak ve aktif eğlencenin tadını çıkarmak için gelirler. Gölün kıyıları, en zengin kasaba halkının lüks villalarıdır. Gölün ılık mevsiminde su sporlarında yarışmalar sıklıkla düzenlenir.
  Hamburg’da her zevke uygun restoranlar ve barlar bulacaksınız. Birçok yemek mekanı sadece orijinal yemekler sunmakla kalmaz, aynı zamanda özgün tasarım ve dekorun yanı sıra kaliteli eğlence programları ile de ayırt … Açık
Sanat uzmanları, eşsiz bir sanat eseri koleksiyonuna sahip olan Hamburger Kunsthalle Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelidir. Bu müze 19. yüzyılın ortalarında kuruldu. Sütunları olan görkemli bir binada yer almaktadır. Müzenin salonlarında çeşitli dönemlere ait resimler bulunmaktadır. Bazı tuvaller 400 yıldan daha eski. 1995’te müzede, çağdaş sanatçıların eserlerinin şimdi sunulduğu yeni bir bina vardı. Genellikle, burada ilginç sergiler var.
Hamburg Innenstadt Kentin en çok ziyaret edilen kültür kurumu, Hamburg Tarihi Müzesi. Ayrıca, küçük bir saat kulesiyle bezeli, tarihi bir binada yer almaktadır. Bu müze, çeşitli tarihi olayları ve kültürel gelenekleri yansıtan çok yönlü bir sergi koleksiyonuna sahiptir. Lüks ulusal kostümler, eski müzik aletleri, eski gemi modelleri ve tarihi belgeler bu müzenin duvarlarında görülebilecek sergilerden sadece birkaçı.
  Hamburg DOM festivali, şehir hayatındaki en heyecan verici etkinliklerden biri olarak biliniyor. Bu görkemli olay yabancı turistler arasında çok popüler. Hamburg DOM, Almanya’daki en eğlenceli ve renkli fuardır. Tatil … Açık
Olağandışı müzeleri ziyaret etmeyi sevenler, orijinal adı Hamburg Zindanı olan kültür merkezine bakmalı. Bu korku müzesi, ziyaretçilere şehrin katlanması gereken en korkutucu ve trajik olayları anlatıyor. Korkunç salgınlar ve doğal afetler, savaşlar ve yıkıcı yangınlar, Hamburg tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu müzede ziyaretçiler, teatral performansların ve kayıtsız kimseyi bırakmayan korkunç bir atmosferin tadını çıkarabilirler.
Hamburg Alsterarkaden Liman bölgesinde, Amber şehri olarak adlandırılan çok sıradışı bir mimari kompleks var. Burada gezginler kalan depoları görebilirler. Bunların çoğu 19. yüzyılda inşa edildi. Kırmızı tuğlaların endüstriyel binaları inanılmaz derecede güzel.
Hamburg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Hamburg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Hamburg’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Mönckebergstraße' Hamburg, 0.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Spitalerstraße' Hamburg, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' upscale' Hamburg, 3.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Hamburg kaleleri
♥   Kalesi 'Haneburg' , 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle Bergedorf' , 15.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Lauenburg' , 41.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Eutiner Schloss' , 77 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kiel Castle' , 86.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Hamburg ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Kunsthalle' Hamburg, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Hamburg ve Çevresindeki Turistik Yerler

Kiel Kanalı

From the series “En Harika İnsan Yapımı Su Yolları ve Kanallar”
Daha önce de söylendiği gibi, Kiel Kanalı en yoğun su yolu olup, günde yaklaşık 250 gemi tarafından kullanılmaktadır. Hemen hemen tüm gemiler, kanalın akışını aerodinamik ve güvenli hale getiren kanala geçer. Jutland yarımadasında dolaşmak yerine Kiel Kanalı'nı kullanarak yaklaşık 24 saat yol kat edildi. Bu nedenle kullanımının önemi her geçen yıl artmaktadır hiç de şaşırtıcı değildir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Hamburg’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

29.05.2024

Hamburg Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Hamburg Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Hamburg, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Hamburg’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Hamburg’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018