OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Landshut Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Landshut - Isargestade ...   Landshut, Almanya’nın Münih’in 65 kilometre kuzey doğusunda bulunan bir kasabadır. Kasabanın nüfusu 62 bin kişiyi tahmin ediyor.

Landshut’un merkezinde, orta çağda inşa edilmiş çok sayıda ev bulunmaktadır. Eski Kent’in ana caddesi, karakteristik çivili çatıları ile gotik tarzda inşa edilmiş sayısız evle doludur. Ayrıca XIV-XV yüzyıllarda inşa edilen Belediye Salonları da bulunmaktadır.
  Landshut, yerel halkın geleneklerini ve geleneklerini araştırmak için inanılmaz derecede ilginç bir şehir. Burada, en orijinal ve en güzel Bavyera bayramlarını kutladılar. Bazı kutlamaların tarihi yüz yıldan fazladır. … Açık
Belediye binasının önünde, XVI. Yüzyılın dük sarayı olan Stadtresidenz yer almaktadır. Bu, İtalya’daki İtalyan Rönesans geleneklerine göre oluşturulan ilk bina. Sarayın iç tasarımı, mitoloji ve mermer detaylarından resimler içeren dekorasyonlarla zengindir. Bugün bu bina Ulusal Resim Galerisi ve Landshut Müzesi tarafından işgal edilmiştir.
Turistler ayrıca 1232 yılında inşa edilmiş bir dişi manastır olan Seligenthal’i ziyaret etmekten de keyif alacaklar. Daha önce bir Dominik manastırı olarak kullanılıyordu.

XVI. Yüzyılda inşa edilen Trausnitz adlı Duke Sarayı, gururla kentin eski ilçesinin üzerine çıkar. Bir zamanlar bu saray, Wittelsbach’ların evi olarak kullanılmıştır. Bu sarayın en meşhur yerlerinden biri de şakacı merdiveni. İtalyan komedi sahneleri içeren duvar çizimleri ile dekore edilmiştir. Sarayın tepesine tırmanırsanız, şehrin ve İzar Nehri’nin panoramik manzarasını göreceksiniz. Saint Martin Kilisesi hemen yakınlardadır. Kilise gotik tarzda yapılmış ve Bavyera’nın en yüksek tuğla kulesine sahip. Kulenin yüksekliği 133 metredir. Kilise aynı zamanda pişmiş toprak figürlü sütunlar ve oyma korolarla dekore edilmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Landshut birçok ilginç tarihi mekanı korumuştur. Kentin ana sembollerinden biri, eski Belediye Binası olan Rathaus. 16. yüzyıldan kalma Gotik bina şimdi ana kent meydanında bulunmaktadır. Belediye binası bir zamanlar 15. … Açık
Bu kasabanın kendine has bir geleneği var - dört yılda bir burada eşsiz bir performans sergiliyor, Landshut Duke’un düğünü. Bu, önceki yüzyılların kostümlerini giyen oyuncularla harika ve güzel bir performans. Gelenek 1475’ten beri varlığını sürdürüyor - bu yıl yerel katedral, Polonyalı Prenses Jadwiga ile Dük’ün oğlu George arasındaki düğünün yapıldığı yerdi.
Landshut architecture   19. yüzyılın sonlarına ait güzel bir mimari anıt, 1897 yılında inşa edilmiş olan Mesih Kilisesi’dir. Şimdi kilise, Romanesk Revival tarzında canlı bir anıttır. Savaş yıllarında, binanın mucizevi bir şekilde tamamen korunmasını başardı. Bugün, kilise açılış gününde tam yüz yıl öncesine benziyordu. Eski kilisenin ana dekorasyonu, açılış gününde buraya yerleştirilen sunaktır. Çok uzun zaman önce, kilisede yeni bir organ ortaya çıktı.
  Eski kalenin yakınında, şehirdeki en güzel yerlerden biri olan güzel park Hofgarten bulunmaktadır. Pitoresk parkın toprakları yalnızca yerel soyluların temsilcileri için uygun olduğunda, yürüyüş ve açık hava … Açık
Tiyatro sanatının hayranları Şehir Tiyatrosu’nu ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Tarihi bölgenin caddelerinden birinde yer almaktadır. Bu tiyatronun repertuarı çok geniştir. Operalar ve operetler, müzikal performanslar ve klasik performanslar sahnelenir. Uzun yıllardır çalışmakta olan bu harika tiyatro, sadece turistler için değil, aynı zamanda halk arasında da popüler.
Landshut Landshut’un en güzel tarihi binalarından biri Etzdorf Sarayı. Şehrin kalbinde yer almaktadır ve Rokoko tarzında çarpıcı bir anıttır. Binanın ana özelliği süslü cephesidir. Şehirdeki tarihi kayıtlara göre, bu saray 1745 yılında inşa edilmiştir. Varlıklı baronlardan biri bu sarayı karısına verdi. Şimdi tarihi bina şehir örgütlerinden biri tarafından işletiliyor. İçini değerlendirmek imkansız, ancak herkes orijinal görünüme bakabilir.
  1. Şehre ulaşmanın en kolay yolu Münih’tir. Şehirler büyük bir karayolu ile birbirine bağlanmış, aralarında iyi gelişmiş bir otobüs ve tren iletişimi var. 2. Münih ve çevresini tanımak isteyen birçok turist, … Açık
Eşit derecede etkileyici bir yapı, Palace Pettenkofer’dir. Bu saray belediye binasından çok uzakta görülmez. İnşaatı 1926’da başlamış ve yaklaşık 30 yıl sürmüştür. Bu saray, varlıklı kasabanın bilimsel faaliyetlerle uğraşanlardan biri için inşa edilmiştir. Gelecekteki evinin planını bağımsız olarak yaptı. Saray çok uyumlu ve etkileyici idi. 19. yüzyılın sonuna kadar, saray özel mülkiyete aitti ve şimdi şehir mahkemesine ev sahipliği yapıyor.
1232 yılında kurulan Zeligenthal şehri de korunmuş durumda. 18. yüzyılın ortalarına kadar bu manastırın görüntüsü sürekli değişiyordu. Bununla birlikte, son 200 yıl boyunca pratik olarak değişmeden kaldı. Manastır kompleksi oldukça büyük ve çok yönlüdür. İçinde eski bir Romanesk kilise korunmuş. Ayrıca, manastırın topraklarında kentin ünlü sakinlerinin birkaç mezar odası vardır.
Landshut - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Landshut ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Landshut kaleleri
♥   Kalesi 'Schloss Hexenagger' , 55.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Alter Hof Munich' , 61 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dachau Palace' , 61.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nymphenburg' , 63.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Amalienburg Munich' , 63.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Landshut çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Naturpark Buchberg' , 95.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Bayerischer Wald' , 102.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Untersberg' , 111.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Naturpark Weißbach' , 121.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Berchtesgaden' , 122.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Landshut ve Çevresindeki Turistik Yerler

Futbol Köprüsü

From the series “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
Köprünün yapımında ana dekoratif unsur olarak suya dayanıklı yüksek mukavemetli malzeme kullanılmıştır. Orijinal 'futbol köprüsü' ikili. Otoyolda seyreden sürücüler efsanevi kaleci 'arkadan' ve 'yüzünden' görebilirler. Olağandışı köprü oluşumuna bizzat Oliver Kahn katıldı. Futbolcunun özel fotoğraflarının sonradan köprünün tasarımı için kullanılan gerekli pozlarla çekildiği uzun ve karmaşık bir fotoğraf çekimine katılmak zorunda kaldı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Landshut’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

28.05.2024

Landshut Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Landshut Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Landshut, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Landshut’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Landshut’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018