OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Trier Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Trier Baroque   Trier Romalılar tarafından M.Ö. XVI. Yüzyılda kurulmuştur. Kente ’Augusta Treverorum’ adını verdiler, yani ’Treveri ülkesindeki Ağustos kenti’ anlamına geliyor. Bu, Almanya’nın en eski kenti. Roma’nın, ortaçağın ve Rönesans mimari eserlerinde uzun tarihi tasvir edilmektedir. Bu anıtların sekizi UNESCO Dünya Mirası alanları olarak sınıflandırılmıştır.
  Trier Galerisi, Trier’deki en ünlü ve popüler alışveriş merkezidir ve içinde 70’den fazla dükkan açıktır. Uluslararası olarak ünlü markalar, kozmetik ürünler, parfümler ve gezginlerle daima popüler olan … Açık
Porta Nigra.
Trier’deki gezi, çoğunlukla, ana mekanı ziyarete başlar - Porta Nigra , Latin’den ’kara kapı’ olarak çevrilebilir. Porta Nigra, şehrin kuzey kapısıdır. MS 180 civarında inşa edilmiştir. O sıralarda kapı Roma şehir surunun bir parçasıydı. Duvarın uzunluğu 6.5 km, genişliği 3 m, yüksekliği 7.5 metredir. Kapı daha sonra çoğunlukla siyah rengi nedeniyle adını aldı - Porta Nigra zamanı ile daha karanlık olan kumtaşıdan inşa edildi. 1028’den başlayarak, Porta Nigra, Trier Başpiskoposunun akredite bir temsilcisi olan Simeon adında bir Yunan keşişinin gönüllü olarak 7 yıl süreyle hapsedilmesi yerini aldı. Rahibin ikameti doğu kulesinin en alt katında yapıldı. Penceresi yoktu ve giriş Simeon’un isteği üzerine tuğla edildi. Ölümünden kısa süre sonra keşiş kanun haline getirildi ve onuruna Porta Nigra, başpiskoposun emriyle Aziz Simeon’un çift kilisesine yeniden inşa edildi. Roma kapısının hayatta kalmayı başarmasının nedeni de budur.
Yüzyıllardır Porta Nigra çeşitli amaçlarla hizmet vermiştir. İki kule arasındaki kapı toprakla doldu. Kentin yanındaki cadde doğrudan ikinci katta yükseldi. Alt kilise orada bulundu. Halka açık bir kilise olarak hizmet etti. Üçüncü kattaki kilise gökyüzüne daha yakındı ve yakındaki manastıra aitti. Buna rağmen, halklar genellikle Porta Nigra’yı şeytanın yapısını çağırdılar - Kapı, Romalılar için yaygın olduğu gibi, herhangi bir çimento veya harç olmadan inşa edildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Trier, dünya çapında tanınmış tarihi yerler nedeniyle uluslararası alanda ünlü bir yere sahiptir. Aynı zamanda, bu ilgi çekici yerler gezginlerin çocuklarıyla ilgisini çekmez. Bununla birlikte, aileler, hizmetlerine … Açık
Gerçekten de, Romalılar tarafından taşları bir arada tutmak için kullandıkları hemen hemen tüm demir kelepçe ve sıvı kalayın çalındığına rağmen, bütün yapının zamanla parçalanmadığı şaşırtıcıdır. Napolyon’un emriyle, tüm kilise uzantıları, 1804’te Porta Nigra’dan kayboldu. Eski kapı eski görkemine ve orijinal görünümüne döndü. Eski boyutu - 36m genişliğinde, 30m yüksekliğinde ve 21m derinlikte - iade edildi. 1876’da kapılardan giriş temizlendi ve antik bir Roma caddesi bulundu. Bugün, Porta Nigra turistlere açıktır.
Trier   Leydimizin Kilisesi.
Bazı teorilere göre Marburg’daki Aziz Elizabeth Kilisesi biraz daha yaşlı olmasına rağmen, katedral ile birlikte kompleks oluşturan Our Lady Kilisesi (Libfrauenkirhe) , belki de en eski Gotik kilisedir Almanya. Kilise, Roma döneminin eski çift kilisesinin kuruluşu üzerine kurulmuştur. İnşaat 1235 yılında başladı ve Başpiskopos Theodoric tarafından yönetildi. Bina, halefi Arnold von Isenburg’un saltanatı sırasında 1260’da sona erdi. Kilise, tapınak kalkanlarıyla süslü Piskopos Sarayı’na (1786) bitişiktir.
  Trier’deki şehir turunuz ziyaretçileri yüksek düzeyde hizmet ve geniş yemek seçenekleri ile şaşırtacak yerel restoranlar ziyaret etmeden tamamlanmayacak. Kartoffel Restaurant Kiste, ulusal mutfağa adanmış en iyi … Açık
İmparatorluk şartları.
İmparatorluk terimleri (Kaiserthermen) IV. Yüzyılda inşa edilmiştir. Bugün, herkes bu görmeyi bekliyor. Roman terimleri modern saunalarımızdan daha çok geçerlidir. İnsanlar çok soğuktan çok sıcak odalara geçerken onlarla yıkamalıydı. Sonunda bu şartların bir ziyaretçisinin soğuk bir havuza dalması gerekiyordu. Ardından bir masaj ve jimnastik ile bir ziyaret sona erdi. Bununla birlikte, bu terimlerin başka bir önemli görevi vardı - toplantı yeri olarak görev yapıyorlardı. Onlarda büyük bir kütüphane bile vardı. Köleler ve serbest kişiler masaj yaptı ve temizledi. Bu arada, Trier’deki imparatorluk terimleri, kim oldukları için Roma imparatoru tarafından bile ana amaçları için asla kullanılmadı. Roma dönemi bittiğinde, hamamlar Frank dükü bir kale olarak kullanıldı ve daha sonra - ortaçağ kent surlarının bir kalesi olarak kullanıldı.
trier-hauptmarkt Amfitiyatro.
Trier’deki en eski Roma binası olan Anfitiyatro , Olewiger Caddesi’nde bulunmaktadır. MS 100 yılında kalker ile inşa edilmiştir. Bununla birlikte, Ortaçağ’da amfitiyatro, yerli halkın binalarının yapımı için malzeme alan bir taş ocağı olarak kullanılmıştır. Bu nedenle günümüze kadar sadece amfi tiyatronun küçük kalıntıları hayatta kaldı. Bununla birlikte, bu ayrıntılar bile bize yapının orijinal görünümüne ilişkin yaklaşık bir fikir verir. Doğunun kısmı dik bir dağın yamacına oyulmuştur ve batı kısmı yapay olarak kaldırılmıştır. Alan 75 m uzunluğunda ve 50 m genişliğindeydi. Yaklaşık 25.000 Romalı ve Trevor, bu arenada savaşan gladyatörler izleyebilirlerdi. III. Yüzyılda tiyatro şehrin surunun bir parçasıydı. O zaman kuzey kapısı kentin ana girişiydi. Biri Vikingen Caddesi’ndeki tepeye çıkarken amfi tiyatronun harika bir manzarasını görebilirsiniz.
  Trier, sadece M.Ö. 15 yılında kurulan Almanya’nın en eski kenti değildir. aynı zamanda bir kısmı UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası’na dahil edilen sayısız Roma ve ortaçağ mimarisi manzarasının … Açık
Roma köprüsü.
Güney Alley / Kaiserstrasse’de yürüyüş yaparsanız sağa dönün ve Mosel’i tırmanırsanız, Roma köprüsünü (Römerbrücke) , tüm bazalt iskeletlerini (iki iskeleden hariç) orijinalleri göreceksiniz IV yüzyılın İkinci ve yedinci iskeleler, köprü Fransız birlikleri tarafından 1689’da patlatıldıktan sonra değiştirildi. Roma Köprüsü’ndeki ilk ahşap köprü İmparator Augustus döneminde inşa edilmiştir. Roma köprüsünün büyüklüğü ve istikrarı, modern kentin altyapısının bir parçası olarak bu günlerde bile kullanmayı mümkün kılmaktadır.
Trier - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Trier ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Trier kaleleri
♥   Kalesi 'Beaufort Castle' , 26.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Stadtbredimus Castle' , 28.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Munsbach Castle' , 29.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Larochette Castle' , 30.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bourglinster Castle' , 30.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Trier çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Hunsrück-Hochwald' , 17.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Eifel' , 23.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Vosges du Nord' , 106.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Lorraine' , 108.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Trier ve Çevresindeki Turistik Yerler

Baumwipfelpfad Schwarzwald

From the series “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
Baumwipfelpfad kulesinin eşsiz doğa koruma alanına zarar vermediği ve bozulmamış güzelliğini korumaya yardımcı olduğu dikkate değerdir. Turistler ahşap köprülerle kaplı zemin üzerinde hareket ederler ve toprağı bastırmazlar, aksi takdirde ziyaretçilerin çokluğu nedeniyle parkta ciddi hasar meydana gelir. Kubbeli kulenin inanılmaz bir sırrı var. İçinde üç iri köknar büyür. Ziyaretçiler tırmanırken kompozisyonunu tüm ihtişamıyla görebilirler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Trier’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

30.05.2024

Trier Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Trier Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Trier, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Trier’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Trier’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018