OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Dessau Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Dessau   Dessau bir Alman dükalığı ve ikametgahı Anhalt. Şehir, Elba Nehri’ne düşen Mulde Nehri üzerindedir. Dessau’nun ana büyümesi XVIII’de başladı. O zamanlar duvar kağıtları, kumaşlar, kâğıt, şeker, alkol, makine ve vagonlar üreten çok sayıda hızla gelişen fabrika vardı. O dönemde Dessau’da da Hayırsever ve Halkografik topluluklar örgütlendi.
  Dessau şehri ile ilgili ilk sözler 12. yüzyıla atıfta bulunsa da, bilim insanlarına göre modern kentlerin topraklarındaki ilk yerleşim yerleri çok daha erken ortaya çıkmıştı. Turistler kentin tarihi hakkında bilgi … Açık
O dönemden bu yana çok zaman geçti. II. Dünya Savaşı’ndan sonra bu lüks Dük’ün konutlarından ve Dessau’nun güzel eski binalarından neredeyse hiçbir şey kalmadı. Eski müze koleksiyonundan resimler, duchy kütüphanesinden kitaplar, bir tiyatro ve bir zamanlar Dessau’da çalışmakta olan çok sayıda hayır kurumu ve bilimsel toplumun kanıtı olan belgeler yalnızca kaydedilmiş şeylerdi. Bugün şehir, yüzyıllar önce yarattığı gri zarif binalarıyla gurur duyamıyor. Ancak, hala bir şeyler kalmış ve Bauhaus, Dessau’nun en büyük turistik yerlerinden biri olarak kabul edilir.
Bauhaus, 1925’te Dessau’da ortaya çıkmış bir mimari ve sanat işbirliğidir. Bina, işlevi “işlevi tanımlar” şeklinde ana fikri olan binayı oluşturan ünlü mimar Walter Gropius tarafından yaratılmıştır. Malzeme, para, zaman ve mekanla sınırlı olarak, basit şekiller ve renk düzeni ile ziyaretçileri şaşırtan şaşırtıcı bir çalışma yaratmayı başardı. Bauhaus, 1930’daki “Sosyalist Şehir” projesinin bina planlarını sergileyen bir müzedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Dessau, sakin ve huzurlu sessiz ve rahat şehirlerde tatil yapmayı tercih edenler için mükemmel bir destinasyondur. Burada inanılmaz derecede güzel şehir alanlarının ve çevresinin tadını çıkarabilirsiniz - şehir tam … Açık
  Wörlitzer Parkı - Dessau’nun hemen yakınında eşsiz bir doğal cazibe var. Birkaç yıl önce, bir Dünya Mirası Alanı olarak tanındı. Bu muhteşem park, 1773 yılında Prens Leopold III’ün emriyle kuruldu. Park başlangıçta bahçe ve tarıma örnek olması amacıyla oluşturulmuştur. Yıllarca eğitim amaçlı kullanılmıştır. Ülkesinde çok sayıda ilginç mimari alan yaşamıştır.
Dessau En güzeli Wörlitz Sarayı - Prens Leopold’un karısı Louise ile birlikte yaşadığı lüks bir rezidans. Bu saray, neoklasik tarzda inşa edilmiş Almanya’daki ilk binaydı. Yıllar boyunca, güzel konut antika mobilyalar ve porselen ürünler koleksiyonu da dahil olmak üzere şık iç dekorasyonunun bir kısmını korudu.
  Dessau, lezzetli Alman yemekleri sunan çok sayıda restoranıyla her zaman ünlü olmuştur. Bununla birlikte, diğer mutfak geleneklerinin hayranları elbette kolaylıkla yemek yemek için bir yer bulacaktır. Landhaus Dessau, … Açık
Yakınlarda, başka bir ilginç mimari anıt var - 1790 yılında inşaatı tamamlanmış eski bir sinagog. Resmi verilere göre, Tivoli’de bulunan Vesta Tapınağı, bu sinagogun inşası için örnek teşkil ediyordu. 20. yüzyılın ilk yarısında bina kısmen tahrip olmuştur. Bununla birlikte, çok çekici görünmeye devam ediyor.
Dessau’da birçok güzel eski kilise var. En ilgi çekici yerlerden biri de Aziz Peter Kilisesi. 1809 yılında inşaatı tamamlandı. Şimdi Neo-Gotik tarzdaki anıtların en görkemli bölgelerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu kilisenin kulesinin yüksekliği 66 metredir. İkinci Dünya Savaşı sırasında mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başardı.
  Dessau’da farklı milletlerin temsilcileri burada yaşadığından ve birçok turist bu şehre gittiğinden, yerel halk gerekli yardımı sağlamak için kullanılıyor. Bu nedenle, herhangi bir duygu göstermeyen Dessau … Açık
Tarihi yerlerdeki yürüyüş hayranları Mosigkau’nun saray ve park kompleksini ziyaret etmekle ilgilenecekler. 18. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş ve Rokoko tarzında çarpıcı bir anıt. Şimdi güzel sarayın salonlarında, ilginç bir tarihi müze var. Ziyaretçiler antika yemek ve mobilya koleksiyonlarına hayran olabilir ve eşsiz sanat eserlerini görebilir. Sarayı gezdikten sonra etrafındaki güzel parkın etrafında bir gezintiye çıkmalısınız.
Çocuklu tatilciler Doğa Tarihi Müzesi’ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. Yerel flora ve faunaya adanmış zengin bir sergi koleksiyonuna sahiptir. Müze ayrıca çok ilginç bir arkeolojik eser koleksiyonu da içeriyor.
Dessau - rehber bölümleri 1 2 3 4 5

Dessau ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Dessau kaleleri
♥   Kalesi 'Giebichenstein Castle' , 39.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mansfeld Castle' , 56.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Konradsburg' , 71.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dahlen Castle' , 76.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Neues Palais' , 84.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Dessau ve Çevresindeki Turistik Yerler

Hastane Haylshtetten Beelitz

From the series “Adrenalin Arayanlar için En Tehlikeli 11 Yer”
Terk edilmiş hastane uzun süredir eski binaların mekanlarını tüyler ürpertici ve kasvetli resimlerle süsleyen grafiti sanatçıları tarafından seçildi. Beelitz-Heilstaetten, sözde Hayalet Avcıları arasında popüler. Eski hastanenin bir çok ziyaretçisi, terk edilmiş binalarda fazladan basamaklar ve sesler duyulduğunu belirtti. Bazı şanslı olanlar karanlık koridorlarda garip silüetler izlemeyi bile başardı. Son yıllarda, rasgele hastane ziyaretçileri, bilinmeyen nedenlerle duvarlarda ve yerin altında gizli olan askerlerin eski mektuplarını buldu. Herhangi bir nedenden dolayı, ordu akrabalarına mektup gönderemedi. O günlerde hastanenin duvarlarında tam olarak yer alan şey, tarihin en heyecan verici gizemlerinden biridir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Dessau’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

24.06.2024

Dessau Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dessau Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Dessau, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Dessau’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Dessau’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018