OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bielefeld Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Bielefeld   Şehir, 1214’te Ravensberg’in saydığı bir yer olarak kuruldu. Şehrin sembolü Teutoburger Wald. Bielefeld 1879’da tamamen restore edildi.

Bu kasaba, ruhsal hastalıkları olan kişiler için benzersiz tıbbi rehabilitasyon merkezi ile ünlüdür. Yaklaşık 6.000 kişi burada sürekli çalışıyor, çalışıyor veya tıbbi tedavi alıyor. Bu merkezin personel sayısı 9.000 kişiyi aşıyor. Bielefeld’de ayrıca çok sayıda çocuk evi, rekreasyon merkezi ve gardiyanlık kurumu bulacaksınız.
  Bielefeld alışveriş gezileri severleri hayal kırıklığına uğratmayacak. Birçok şehrin alışveriş caddesi doğrudan tren istasyonundan başlıyor. Galeria Kaufhof’un en popüler olduğu altı büyük alışveriş … Açık
Bielefeld hakkında konuşurken, bu kasabanın Almanya’nın en büyük bilim merkezi olarak bilindiğinden kesinlikle emin olmalıyız.

Bu şehrin ana dini Katolikliktir. Ortaçağda şehir ticaret yollarının kesiştiği noktaya kurulmuş, bu yüzden altyapısının hızla geliştiğine şaşmamak gerekir. Bugün bunu turistler için mevcut zengin mirasta görebiliriz. Burada farklı çağlardan ve farklı milletlerden çok sayıda tarihi ve mimari değer bulunabilir. Bielefeld’in kum saatlerini icat ettiği yer olduğu da bir görüş var. Doğru olmasa bile, Bielefeld’de geleneksel olarak tüm dünya için kum saatleri üretildi. Bu atölyelerin bazılarını şimdi bile görebilirsiniz.
  Bu pitoresk şehrin ana tarihi sembolü Sparrenburg Kalesi’dir, inşaatı 13. yüzyılda gerçekleşmiştir. Bu muhteşem kale, bugüne kadar mükemmel bir şekilde korunmuştur ve şimdi şehirdeki en eski bina olarak kabul edilmektedir. Birkaç yıl önce, kale tamamen restore edilmiş ve birçok antik heykel ve diğer ilginç yapıları da koruyan peyzajlı bahçesine yeniden kavuşmuştur. Kalenin gerekçesiyle günümüzde birkaç görüntüleme platformu vardır ve turun en ilgi çekici kısımlarından biri, eski zindanlar arasında bir yürüyüş olarak kabul edilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Heimat-Tierpark Olderdissen Parkı, Bielefeld’deki çocuklu turistler için en popüler tatil yeri olmaya devam ediyor. Bu geniş parkın bulunduğu bölgede, ayılar, yaban domuzları, yabani atlar ve baykuşların yanı sıra … Açık
Daha az ilginç olmayan tarihi bir nesne, 15. yüzyılda inşa edilmiş ve Gotik tarzda güzel bir anıt olan St. Mary Kilisesi’dir. Kilisenin iç dekorasyonunun bir kısmı yüzyıllardır korunmuştur; duvarları içinde eşsiz antik haç ve simgeler bugün bulunabilir. Bazı dini değerli varlıklar bu kilisede 300 yıldan fazladır. 15-17. Yüzyıllarda kilisenin topraklarında birkaç soylu ailenin üyeleri gömüldü.
Yürümek için iyi bir yer, tarihi Alter Markt meydanıdır. Meydanın merkezinde Merkür’ün güzel bir çeşmesi vardır ve yanında birçok tarihi bina görebilirsiniz, en güzellerinden biri de Cruewell evi olarak kabul edilir. Yakınlarda şimdi popüler tiyatro tarafından işgal edilen eski Belediye Binası’nın muhteşem bir binası bulunmaktadır.
  Gastronomi turizminin hayranları, Bielefeld restoranlarının çeşitliliğine hayran kalacak - şehrin farklı mutfaklarından yemek mekanları var. Birçok turistin düşüncesine göre Kohinoor, ulusal mutfakta uzmanlaşmış en … Açık
Bielefeld’de birkaç ilginç müze var, en sıra dışı biri ise köylü müzesi sayılıyor. 1917’de açıldı, bugün bu büyük açık hava müzesinde eşsiz eşyalar topluluğu var. Ziyaretçileri, eski değirmeni görmenin yanı sıra, önceki yılların görünümüne mümkün olduğunca yakın bir şekilde restore edilen en otantik eski fırınları ziyaret edebilir.
Çocuklu turistler için güzel bir 17. yüzyıl konağında yer alan Doğa Tarihi Müzesi’ni gezmek ilginç olacaktır. Müzenin gururu zengin mineral koleksiyonudur, ama aynı zamanda bitki ve hayvan dünyasına adanmış bir dizi ilginç sergi ile donatılmıştır. Bu müze, genellikle ilginç temalı etkinlikler ve sergiler düzenlemektedir, ayrıca çocuklar için özel aktiviteler sunmaktadır.
Bielefeld - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Bielefeld ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bielefeld kaleleri
♥   Kalesi 'Burg Tecklenburg' , 57.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schloss Arolsen' , 78.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Klusenstein Castle' , 85.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Altena Castle' , 99.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bielefeld çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Kellerwald-Edersee' , 102.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bielefeld ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Kunsthalle Bielefeld' Bielefeld, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Almanya Gezisi: Görülecek Yerler

Brandenburg Kapısı, ülkenin başkenti Berlin'in başlıca manzarası olarak görülüyor. Kapı binası 1788 - 1791 yılları arasında gerçekleşti. Günümüzde anıt önemli bir tarihi nesne. Bir zamanlar 'Charlie' koruma noktası olarak bilinen anıt, Soğuk Savaş'a adanmış bir müzeye çevrildi. Berlin'deki antik binaların çoğunluğu İkinci Dünya Savaşı sırasında yok edildi, sadece birkaç günümüze kadar hayatta kalmayı başardık. Hedwig Katedrali, St. Nicolas Katedrali, Arsenal binası, Marienkirche ve dünyanın en büyük hayvanat bahçesi olan Berlin Hayvanat Bahçesi bunlar. Birçok tarihi yer işaretleri tam anlamıyla kalıntılardan - Berlin Devlet Opera, Bellevue Sarayı, Reichstag, Charlottenberg Sarayı ve Kaiser Wilhelm Kirche - restore edilmiştir. Berlin'de, Mısır Müzesi, Prusya Sarayı Müzesi, Bode Galerisi, Kulturforum, Müze Adası, Yeni Ulusal Galeri ve Bergama Müzesi gibi en ünlüleri Berlin'de bir düzineden fazla ilginç müze var. …
OrangeSmile araç kiralama Bielefeld’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

19.04.2024

Bielefeld Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bielefeld Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bielefeld, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bielefeld’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bielefeld’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018