OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Dachau Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Dachau, Almanya’nın Bavyera kentinde bir kasabadır. Münih ile arasındaki mesafe 17 kilometredir ve şehir nüfusu yaklaşık 41 bin kişidir. Şehir XVIII yüzyılda kuruldu; Kentin konumu, bataklıklarla dolu bir bölgeyi işgal ettiği için en kolay olanı değildi. Ancak, Dachau, Augsburg ve Münih’i birbirine bağlayan caddenin ortasında yer aldı ve bu yüzden burada çok sayıda adil işlem gerçekleşti. Zaman zaman bu kasaba, Bavyera prenslerinin, krallarının ve diğer asil insanların dinlendiği bir yer olarak seçildi. Yerel sarayların pencereleri muhteşem manzaralara sahipti ve havanın güzel olduğu zamanlarda konuklar panoramik Münih ve Apls manzarasının tadını çıkarabilirler.
  Dachau, İkinci Dünya Savaşı sırasında meydana gelen trajik olaylarla sıklıkla ilişkilidir - gerçek şu ki toplama kamplarından birinin şehirde olduğu. Şehrin duvarları hala bu korkunç olayları hatırlıyor - ancak … Açık
Dachau, 15 Kasım 1933’te kasabanın statüsünü aldı. Aynı yıl, eski barut fabrikası binasında Almanya’daki ilk ve en büyük toplama kampı düzenlendi. Kasabanın tarihinin belli bir döneminde Dachau’yu çevreleyen bataklıklar nedeniyle, içinde yaşayan veya zaman zaman kasabayı ziyaret eden ressamlar arasında çok popülerdi.
Kasabadaki XVI. Yüzyıldan başlayarak ortaçağ kalesinin bir kısmı ve yerel belediye binası, Garden Palace, St. Jacob ve St. Şu anda Dachau turistler arasında çok popüler. İnsanlar uzun tarihi ve zengin kültürel hayatı olan şehri görmeye geliyorlar. Burada müzeye dönüştürülen eski toplama kampını ziyaret edebilir, şehrin pitoresk parklarında yürüyebilir, yerel kale kalıntılarının manzarasının keyfini çıkarabilir ve eski Dachau merkezini ziyaret edebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Dachau, ilk adımı 8. yüzyıla kadar uzanan güzel bir tarihi kenttir. Şehir, 1933’te burada meydana gelen trajik olaylarla tanınıyor. Üçüncü Reich rejiminin muhalifleri, kendi topraklarında kurulan büyük bir … Açık
  Dachau’nun hemen yakınında, inanılmaz bir açık hava müzesi olan inanılmaz derecede ilginç bir Sanatçılar Köyü var. Bir zamanlar, Almanya’nın dört bir yanından en iyi sanatçılar eserlerini burada sundu. Bugün, kültür kompleksinin topraklarında, kelimenin tam anlamıyla her hafta ilginç olaylar var. Modern sanatçılar, fotoğrafçılar ve tasarımcılar burada şaheserlerini sunar ve müzede ulusal kültürün çeşitli alanlarına adanmış olaylar düzenlenir.
Çok ilginç eski bir manastırı koruyan yakındaki Altomunster kasabasına geziler turistler arasında oldukça popülerdir. Şehrin başka çekici bir özelliği de var - şimdi de büyüleyici geziler düzenleyen antik bira fabrikaları. Burada köpüklü bir içeceğin hayranları, birkaç yüz yıldır değişmeyen tariflerden hazırlanan nadir bira türlerini tadabilirler.
  Dachau, kendine özgü sırlarını saklayan zengin bir geçmişi olan sakin ve huzurlu şehirleri tercih edenler için harika bir yer. Topraklarında, olağanüstü güzelliği yıllardır hayranlıkla görülebilecek birçok göl … Açık
Uzlaşma Kilisesi olarak da bilinen güzel Versohnungskirche Kilisesi kentte korunmuştur. 1967 yılında bir toplama kampının toprakları üzerine inşa edildi. Bu kilise, bulunduğu yere tamamen karşılık gelen, dünyanın en karanlıklarından biri olarak kabul edilir. Dini anıt, toplama kampı binalarının bir zamanlar inşa edildiği aynı tarzda inşa edilmiştir. Koyu tonlarda yapılan kilisenin iç dekorasyonu da çok baskıcı görünüyor. 50 yıldan fazla bir süredir, olağandışı kilise işliyor. Her hafta Pazar servisi vardır ve hafta içi günlerde genellikle ilginç kültürel etkinliklere ev sahipliği yapar.
Dachau’da, 2000’den fazla tarihi serginin toplandığı inanılmaz derecede ilginç bir yerel müze müzesi var. Müzenin açılışı 1905 yılında gerçekleşti. Birkaç on yıl boyunca, sergilemesi o kadar artmıştı ki depolanması için yeni bir bina gerektiriyordu. Müze, 1987’den beri mevcut binada bulunmaktadır. Ziyaretçileri, antik tılsım, el sanatları ve minyatür tarihi cadde ve simge yapı modellerinden oluşan bir koleksiyon görebilir.
  1. Dachau’nun ana gururu, tüm gezginlerin denemek için uğraştığı Bavyera birasıdır. Bir bar seçerken, tatilcilerin özellikle dikkatli olması gerekir. Son zamanlarda açılmış restoranlardan ve kelimenin tam … Açık
Sadece birkaç dakika içinde Dachau’nun konukları yakındaki Altes Schloss’a ulaşabilir. Wilhelm V’in emrine göre 17. yüzyılda inşa edilmiştir. Bugün, tarihi binanın duvarlarında, orijinal Fidanlık Müzesi dahil olmak üzere birçok müze bulunmaktadır. Tarihi kale salonlarından bazıları sergi galerisi olarak kullanılıyor.
Dachau - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Dachau ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Dachau kaleleri
♥   Kalesi 'Dachau Palace' , 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Blutenburg' , 11.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nymphenburg' , 13.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Amalienburg Munich' , 13.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Alter Hof Munich' , 17.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Dachau çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Karwendel' , 96.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Ötztal' , 123.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Tiroler Lechtal' , 125.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Kaunergrat-Pitztal-Kaunertal' , 141.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Hochgebirgsnaturpark Zillertaler Alpen' , 142.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Dachau ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Lenbachhaus' Munich, 16.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Neue Pinakothek' Munich, 16.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Glyptothek' Munich, 16.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Alte Pinakothek' Munich, 16.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Staatliche Antikensammlungen' Munich, 16.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Dachau ve Çevresindeki Turistik Yerler

Futbol Köprüsü

From the series “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
Köprünün yapımında ana dekoratif unsur olarak suya dayanıklı yüksek mukavemetli malzeme kullanılmıştır. Orijinal 'futbol köprüsü' ikili. Otoyolda seyreden sürücüler efsanevi kaleci 'arkadan' ve 'yüzünden' görebilirler. Olağandışı köprü oluşumuna bizzat Oliver Kahn katıldı. Futbolcunun özel fotoğraflarının sonradan köprünün tasarımı için kullanılan gerekli pozlarla çekildiği uzun ve karmaşık bir fotoğraf çekimine katılmak zorunda kaldı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Dachau’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

24.06.2024

Dachau Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dachau Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Dachau, Almanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Dachau’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Dachau’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018