OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Sevilla Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Plaza de Espana en Sevilla   Don Juan, Carmen ve flamenko şehri olan Sevilla, İspanya’nın güney doğusundaki Endülüs’dedir. Kent, bir ömür boyu en az bir kez ziyarete değer. Bu, palmiye ve portakal ağaçlarıyla dolu güzel bir yer olup, kokusu her baharda Sevilla havasını ve çevresini doldurmaktadır. Sevilla, Endülüs’ün gerçek bir gururu ve Endülüs’ün sırasıyla ’gerçek İspanya’ olarak anılacaktır. Bu İspanyol eyaleti, uzun ve büyüleyici bir tarihe sahip seçkin güzel şehirleri ile ünlüdür. Sevilla, birçok farklı kültürün biraraya geldiği ve karıştığı bir yer. Yüzyıllar boyunca şehrin toprakları çeşitli uluslardan çok sayıda insanın evindeydi. Bu insanlar sanat, mimari, folklor ve yerel mutfaklarda damgasını vurdu.
  Sevilla, rahat restoranlar ve barların en geniş seçimi ile gastronomi turizminin taraftarlarını memnun edecektir. Katedral Meydanı’ndan uzakta değil, bir kutlama ya da romantik akşam dinlenme için mükemmel bir … Açık
Sevilla Parkı.
Seville, genellikle Arap tarzında yapılmış parkları ve bahçeleri ile ünlüdür. Bunlar büyük bir şehrin günlük gürültüsünde huzurun gerçek vesileleridir. Şehrin en ünlü parkları 1929’da İspanyol-Amerikan Sergisi açılması için düzenlenen Maria Luisa Parkı (Parque de María Luisa) ’dır. Park, San Telmo Sarayı Kompleksinin bir parçasıydı ve daha sonra Prenses Marie-Louise’den şehre hediye olarak sunuldu. Park, serginin açılışından önce Fransız Forestier tarafından bir kez daha ortaya atıldı. Maria Luisa Park 400.000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. ve Sevilla’nın en geniş yeşil alanı olarak bilinir. Nehre yakın parkta uzak bir yer var. Burası küçük pembe sarı bir binanın genellikle turistlerin gözlerini yakaladığı yerdir. Bu, Costurero de la Reina ’dır, burada zayıf bir sağlık olan Queen Maria de las Mercedes, tam bir yalnızlık içinde bazı dikişler yapmayı sever. Şimdi bina bir turizm ofisi tarafından işgal altına alındı.
Sevilla’nın en eski parkı olan Delicias de Arjona, Maria Luisa Parkı ile Guadalquivir Nehri arasında yer almaktadır. XIX yüzyılın başında halka açıldı. Nehrin diğer kıyısı 1973’te ortaya konan Parque de los Principes’in yeridir. El Prado de San Sebastian Park daha da gençtir. Sevilla’nın son gelişmemiş bölgelerinden birinde yer almaktadır. Park çoğunlukla parkın çok sayıda göletinde yansıtılan çok sayıda palmiye ağaçları tarafından işgal edilir. Jardines de Murillo Bahçeleri, Alcazar Sarayı’nın yakınında bulunmaktadır . Bahçeler sanatçı Bartolomeo Esteban Murillo şerefine seçildi. Park, tipik bir Sevilla tarzında yapılır - palmiye ağaçları, çarşılar, çiçekler denizi ve yerel sanatçılar tarafından yapılan çok sayıda heykel. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel sakinler çok mizah duygusu ile çok neşeli ve samimi insanlardır. Tek dezavantajı organizasyon eksikliği. İspanyol insanlar çok önemli bir toplantı için bile geç olabilir. Bununla birlikte, çalışma ortamında … Açık
Giralda Kulesi.
Sevilla 711’den 1248 yılına kadar uzunca bir süre Müslümanlar tarafından yönetildi. Tabii ki, bu gerçek kentin görünümüne damgasını vuramadı. Giralda Kulesi (la Giralda) Sevilla’nın en ünlü İslam anıtlarından biridir. Burası şehrin simgesi. Kulenin yüksekliği 97 metredir. Başlangıçta, Mağribi bir minare idi. Giralda Kulesi, şehrin nefes kesen manzaralarının keyfini çıkarabileceği bir gözlem platformuna sahiptir. XIV. Yüzyılda, kuleyin üstündeki Mağribi kubbelerinin yerini Hıristiyan inanç sembolleri almış ve 1568’de kule Hernan Ruiz tarafından yapılan bir saat kulesiyle ’taçlandırılmıştır’.
Espana - Sevilla   Santa Cruz Çeyreği.
Eski Yahudi mahalle Santa Cruz , ziyaretçilerin lezzetli tapas atıştırmalıklarını denediği sayısız bar ve restorana sahip dar beyaz sokakları gezmek için mükemmel bir yer. Bu arada, tapas, Sevilla’da icat edildi, bu yüzden elbette turistler, bu yemeği deneyebilecekleri binlerce yer bulacaklar. Kral III. Ferdinand’ın emriyle, bütün Yahudilerin sadece bu çeyrekte yerleşme hakkı vardı. XIV. Yüzyılda Hıristiyanlar iktidara geldi ve Santa Cruz işçi sınıfı için bir bölge haline getirildi. Günümüzde şehrin dar caddeleri ve pitoresk sokakları olan bu kısmı popüler bir turistik yer.
  Sevilla, sayısız ikonik sitenin ve önemli turistik sitelerin bulunduğu güzel bir şehirdir. Giralda kulesi kentin en önemli turistik yerlerinden biridir. Kulesi 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Binanın yüksekliği 250 … Açık
Restoranlar, barlar ve hediyelik eşya dükkanlarıyla dolup taşan Calle Mateos Gago Caddesi’ndeki turist sayısı herkesi korkutabilir. Sokaktan Plaza de Doña Elvira’ya gidin, burada 6 numaralı yapıda Ines de Ulloa, ünlü kadın kalp fatihi Don Juan’ın ezeli aşkı olan ev bulacaksınız. Günümüzde bu ev bir restorana dönüştürülmüştür , bu arada, mükemmel yerel mutfağı sunuyor. Don Juan kurgusal bir karakterdir, ancak bu gerçek Seville sakinlerinin kendisiyle ilgili efsaneleri oluşturmalarını engellemez. Bazı insanlar gerçekten var olduğuna ve Calle Justino de Neve Caddesi’ndeki 2. bina’da doğduğuna inanıyorlar . Plaza de los Refinadores , bu sevecen adamın adını taşıyan bir anıtı bile görebileceğiniz yerdir.
Espana - Sevilla Santa Cruz’ta başka ilgi çekici yerler var. Örneğin, XVI. Yüzyılda inşa edilen Pilatus Evi (Casa de Pilatos) . Lüks bir şekilde dekore edilmiş bu ev çarpıcı bir Magyar stiline bir örnektir. Binanın güzel iç bahçesini keşfetmeyi unutma. Callejón del Agua Caddesi’ndeki 2. bina, büyük bir avluya sahip harika bir evin yeridir. Plaza del Triunfo , çoğunlukla bir unsur olan Immaculate Conception heykeli ile ünlüdür. Plaza de Santa Cruz Meydanı’ndaki kilise sanatçının Murillo mezarı için son sığınak haline geldi. Murillo Bahçeleri (Jardines de Murillo) yakınlardadır. Santa Cruz Mahallesi ile tanışmanın en iyi yolu sokaklarında ve sokaklarda telaşsız bir yürüyüş yapmaktır.
  Sevgililere aileleri ile gelen gezginler kesinlikle ’Sihirli Ada’ adlı parkı ziyaret etmelidir. Çok sayıda komik cazibe merkezi, güzel bir planetaryum ve birkaç güzel ve rahat kafe bulunan büyük bir eğlence … Açık
Eski Şehir (El Cento).
Sevilla’daki ilgi çekici yerler, birbirlerine yürüme mesafesindedir. Ayaklarınıza biraz dinlenmek isterseniz, El Cento ya da Eski Kent’e gidin . Birçok ilginç manzarayı bulabileceğiniz yer burasıdır ve daha da önemlisi, hepsi tek bir yerde yoğunlaşmıştır. Güzel binalar, büyüleyici avlu ve çok sayıda restoran - El Centro’da hepsini bulacaksınız. Jamon de Serano de Belottal, Sevilla’nın en meşhur tapasıymış. Onun özelliği, daha sonra jambon yapmak için kullanılan domuzlara sadece meşe palamuduyla beslenmesidir.
Sevilla Sevilla sakinleri, özellikle de akşamları boş zaman geçirme konusunda çok yeteneklidirler. Sevilla akşam eğlencesi için ideal bir şehirdir. Nerede olmanız gerektiğini öğrenmek isterseniz, herhangi bir geçişliye danışın, çünkü gece yarısına yakın olduğunda hemen hemen herkes eğlenmek için dışarıya çıkar. Son olarak, meşhur flamenko dansının burada ve dünyanın başka hiçbir yerinde doğmadığını unutmayın, bu enerjik dansın en iyi dansçıları Seville’de yaşıyor.
Sevilla - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Sevilla ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Sevilla’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Calle Tetuán' Sevilla, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Calle Sierpes' Sevilla, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Sevilla kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Marchenilla' Sevilla, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Torre de la Plata' Sevilla, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tower of los Herberos' Sevilla, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Lebrija' Sevilla, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Alcazar of Alcalá de Guadaíra' Sevilla, 12.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Sevilla çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Doñana National Park' , 54.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra Norte de Sevilla' , 74.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de Aracena y Picos de Aroche' , 76 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cueva de las Maravillas' , 76.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de Hornachuelos' , 86.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Sevilla ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museo Arqueológico de Sevilla' Seville, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Fine Arts' Seville, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Sevilla ve Çevresindeki Turistik Yerler

Floral House in Cordoba

From the series “Benzersiz Yaşayan Evler”
Patios de Cordoba Festivali 1932'den beri yapılmaktadır. Her zaman çok sayıda turisti cezbetmektedir. Daha önce de belirtildiği üzere, festivalin yapıldığı günlerde yerli halk, patioslarını ziyarete açıyor ve özel çiçek dekorasyonu hazırlıyor. Festivalin son gününde jüri kazananını seçer. Festival genellikle Mayıs ayının ilk yarısında gerçekleşir. Buna, inanılmaz gastronomi ve eğlence etkinlikleri eşlik ediyor. Mayıs başında, antik Endülüs kenti dayanılmaz. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Sevilla’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

21.04.2024

Sevilla Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Sevilla Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Sevilla, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Sevilla’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Sevilla’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018