OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cebelitarık Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Gibraltar   Cebelitarık, deniz seviyesinden 426 metre yükseklikte kayalık bir yarı adadır. Arazi, 1,5 km uzunluğundaki dar bir boyun ile İber Yarımadası ile bağlantılıdır. Cebelitarık adı, “Tarık Dağı” olarak çevrilebilecek değiştirilmiş Arap adı Jabal al-Tariq’ten geliyor. Bu isim, VI. Yüzyılda şehri fetheden Moor kabilesinin liderini onurlandırmak için seçildi. Kent, limanın yanı sıra kayanın batı tarafındadır.
  Cebelitarık, pitoresk rezervleri ve plajları keşfedebilecek eko-turizm meraklıları tarafından kesinlikle takdir görecek ve sürücüler sualtı dünyasının güzelliğine hayran kalacaklar. Birkaç dakika sonra, füniküler … Açık
Başlangıçta, henüz 1713 yılında, Cebelitarık bir İngiliz sömürgesiydi ve Elizabeth II’nin emriyle ancak 1967’de bağımsızlık kazanmıştı. Buna göre Cebelitarık, finansal istikrar, dış politika ve güvenlik dışındaki birçok alanda bağımsızlık kazanmıştır. Şehir ayrıca kendi anayasasını da aldı. Daha sonra İngiltere AB’ye katıldı ve Cebelitarık’ta oldu. Ancak burası sendikadaki özel statüyü aldı. Şu anda Cebelitarık nüfusu 29 bin kişiyi tahmin ediyor. 20 bin kişi, gurbetçi İspanyolca, İngilizce, Malta ve Cenova halkının soyundan gelen yerli Cebelitaryalar.
XIX yüzyılın başından itibaren Cebelitarık alkollü içki üretiminde ünlü oldu. Bu yüzden burada çok sayıda bar ve pub göreceksiniz. Bu yerin ana görüşü kayanın kendisidir. Tüm ihtişamıyla görmek için, ana caddeden South Gates’e doğru ilerlemeniz, fünikülere ulaşmanız ve kabininden şehrin muhteşem manzarasının tadını çıkarmanız gerekir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Yerel nüfusun önemli bir kısmı İngilizce bilmektedir, Portekizce ve İspanyolca da yaygındır. Turistlerin yerel halkla iletişimi çok daha kolaylaştırabilecekleri bir cümle kitabı almaları önerilir. 2. Sahil … Açık
Cebelitarık, dünyanın en yoğun nüfuslu şehirlerinden biridir. Burada çok az toprak var ve bu yüzden zaten su üzerinde yeni binalar yaratılıyor. Örneğin, Cebelitarık Uluslararası Havalimanı’nın iniş pisti, insan yapımı bir setin üzerinde yaratıldı. Bu şehirle ilgili başka bir özellik çok sayıda vahşi maymun. Maymunlar, Macaca Sylvanus, 19. yüzyılın ortasından itibaren resmi olarak korunan olduğundan yasalarca korunmaktadır.
Gibraltar   Şehirdeki pek çok gezi programı Casemates Meydanı’ndaki kökenini alıyor. Yanında, birkaç devlet kurumu var ve meydanın etrafında çok sayıda güzel tarihi bina görebilirsiniz. Bugün birçoğu masaları doğrudan meydanın üzerinde yer alan mağazalara, restoranlara ve kafelere dönüştürülür. Uzun yıllar boyunca, bu tarihi meydan önemli bir tören için yer olmuştur - Anahtarların töreni. Şimdi bu ritüelin sadece sembolik bir öneme sahip olmasına rağmen, her zaman birçok seyirciyi çekiyor.
  Popüler mağazaların çoğunluğu Cebelitarık’taki ana caddede yoğunlaşmıştır. Bu caddenin önemli bir kısmı yayaların hizmetindedir. Böylece dükkanları tüm konfor atmosferinde gezebilirsiniz. Burada, doğal ipek … Açık
Adada güzel eski Europa Point Deniz Feneri var. Cebelitarık’ın en güney noktasında yer almaktadır. 1994 yılında, bu deniz feneri tamamen otomatikti. Şimdi hala operasyonel. Yanında birçok geniş alan ve yürüyüş yolu bulunmaktadır. Şehirde huzur ve sakinlik yaşayabileceğiniz birkaç yerden biri burası.
İlginç doğal yerleri ziyaret etmeden bir tatil yapmayı hayal etmeyen gezginler için, St. Michael Mağarası’na göz atmaya değer. Cebelitarık Kayası’nda birkaç mağara vardır. Bu en büyüklerinden biri. İhtişamı ve güzelliği ile şaşırtıyor. İlk olarak, mağara büyük sarkıtlarla araştırmacıları ve turistleri çekti ve 1974’te bir sonraki çalışmada kaya oymaları ve ilkel insanların varlığının diğer kanıtları burada keşfedildi.
  Cebelitarık, doğayı ve aktif eğlenceyi sevenler için mükemmel bir tatil yeridir. Çocuklu konuklar, pitoresk yerlerde yürüyüş yapma, yerel bitki örtüsü ve fauna çeşitliliği hakkında bilgi edinme ve aynı zamanda … Açık
En ilginç tarihi yerler arasında Mağribi Kalesi bulunur. Yapı 8. yüzyılda başlayan, korunmuş bir ortaçağ tahkimatı kompleksidir. Şehrin misafirlerinin bugün görebileceği kale, Moors tarafından 14. yüzyılın ilk yarısında yeniden inşa edildi. Bugün bu görkemli binada çok ilginç bir tarihi müze açıldı. Pek çok sergisinin arasında ünlü Arap komutanların ve yöneticilerin balmumu figürleri var.
Gibraltar viewpoint Cebelitarık, olağanüstü doğal cazibe merkezlerinden mahrum değildir. Kendi topraklarında harika bir doğa rezervi Alameda. Bugün bir aile tatili için ideal bir yer olarak kabul edilir. Aktif oyunlar ve ayrıca çocuklar için oyun alanları için bol miktarda alan var. Rezerv bölgesinde, 1816 yılında valinin emriyle kurulan tarihi bir botanik bahçesi var.
Cebelitarık - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cebelitarık ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Cebelitarık kaleleri
♥   Kalesi 'Tower of the Moor' , 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Algeciras' Cádiz, 9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Castellar de la Frontera' Cádiz, 21.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Tarifa' Cádiz, 26.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Jimena' Cádiz, 33.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cebelitarık çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Estrecho' , 25.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Los Alcornocales' , 31.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Mina Virgen del Amparo' , 58.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de Grazalema' , 62.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de las Nieves' , 69.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cebelitarık ve Çevresindeki Turistik Yerler

Juzcar

From the series “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
Filmin ilk altı ay boyunca sergilenmesinden sonra yaklaşık 80000 kişi kasabayı ziyaret etti; oysa daha önce turist sayısı yılda 300 kişiyi geçmedi. Şirinler hakkında hikayeler hayran edenler için, şehir şaşırtıcı mimarisi için değil, aynı zamanda çeşitli hediyelik eşya dükkanlarının yanı sıra burada gerçekleşen tematik olaylar için ilginç. Bugün herkes yerel bir dükkanda favori multiteroy kostümleri satın alabilir ve çiftler kilisede tematik bir tarzda düğün töreni düzenleyebilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cebelitarık’ta araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

05.03.2024

Cebelitarık Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cebelitarık Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cebelitarık, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cebelitarık’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cebelitarık’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018