OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Gran Canaria Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Puerto de Mogán   Gran Canaria, Karayipler Takımadalarının tüm adaları arasında en popüler olanıdır ve güney kısmında yer almaktadır. İspanyol sömürgecileri tarafından fethedilmeden önce, bu yer Guanches kabilesi tarafından işgal edildi. Ada yavaş yavaş koloni haline geldi ve sonra İspanya’nın en uzak ve harika illerinden biri oldu.
  1. Kumsalda kayda değer miktarda zaman geçirmeyi planlayan gezginler güneşten korunmayı kesinlikle unutmamalıdır. Pitoresk dağlık alanlarda uzun yürüyüşler yapmaktan hoşlanan insanlara, böceklere ve bazı ılık … Açık
Canaria Adası’nın doğası en geniş manzara seçkisine sahiptir. Böyle küçük bir bölgede çok farklı çevreleri görmek bile şaşırtıcı. Doğa gerçekten muhteşem ve kontrast - muz tarlalarının vadileriyle çevrili geniş kumlu plajların bulunduğu kayalık tepelere yakın çöl bölgeleri.
Gran Canaria’da ilgi çekici yerler var. Bunlar, ilginç mimari ve tarihi yerleri barındıran kentin güneyindeki eski Vegueta semti, Katedralin bulunduğu St. Anna Meydanı, şimdi keşifler Yüzyıl Müzesi olarak açılan Christopher Columbus evi ve Kanarya Adaları Eski Kanarya medeniyetinden eserler sunan müze. Adanın başkenti Las Palmas de Gran Canaria, Atlantik Okyanusu’ndaki en büyük limanlardan biri. Ada nüfusunun neredeyse yarısı burada yaşıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Altın kumlu geniş plajlar, Gran Canaria’nın damgasını vurdu. Playa de Las Canteras, tatilciler ve bölge halkının büyük popülaritesi arasında büyük bir popülerliğe sahiptir. Uzunluğu üç kilometreden fazla. … Açık
Gran Canaria Adası’na vardığınızda, çok sayıda restoran, kafe, mağaza ve otel bulunduğundan Canteras Bulvarı’nı ziyaret etmeyi unutmayın. Orada bir tane daha görüş var - La Cueva pintada - iki bin yıl önce yapılmış kaya resimlerinin olduğu tüflerden yapılmış bir mağara.
Fotos Auditorio Alfredo Kraus - Las Palmas de Gran Canaria   Adalarda çok ilginç doğal anıtlar var. En sıradışı olanlardan biri Roque Nublo. Sözde kaya, adanın kalbinde yer almaktadır. Yüksekliği yaklaşık 60 metredir. Ana hatları ile, kaya yükseltilmiş bir işaret parmağını andırıyor. Yerel halk bununla ilgili birçok ilginç efsaneye sahiptir. Birçok turist için ana cazibe, tepeden şehrin harika manzarasını görebileceğiniz tepeden tırmanmak.
  Las Arenas, adanın en ünlü alışveriş merkezidir. Popüler İspanyol markalarının mağazalarının yanı sıra, bu merkez dünyaca ünlü markaların ticari pavyonlarını sunmaktadır. Mango, Massimo Dutti, Oysho ve Bershka … Açık
Adadaki en güzel yerlerden biri de Maspalomas Tepeleri. Bu kum tepeleri okyanus kıyısında bulunur ve inanılmaz güzel görünüyorlar. Bu olağandışı doğal alan, doğa rezervi ilan edildi. Alanı 400 hektardan fazla. İlk bakışta, bu alan tamamen terk edilmiş görünebilir. Aslında, burada nadir böcekleri ve kışın burada duran göçmen kuşları gözlemleyebilirsiniz.
Fotos Auditorio Alfredo Kraus - Las Palmas de Gran Canaria Maspalomas Deniz Feneri - Yakında başka ilginç bir site var. Bu deniz feneri 1861 gibi erken bir tarihte inşa edilmiştir. Ancak, sadece 30 yıl sonra kullanım amacı için kullanılmıştır. Tarihi deniz feneri hala faaliyettedir ve son yıllarda popüler bir turizm merkezi haline gelmiştir. Deniz fenerinin yakınında çeşitli geniş gözlem platformları, mükemmel restoranlar ve kafeler ile meraklı bir ürün çeşitliliği sunan hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır.
  Kanarya Adası tam anlamıyla aile rekreasyonu ve aktif eğlence için yaratılmıştır, ilgi çekici yerlerinin ve eğlence komplekslerinin çoğu özellikle çocuklu tatilcilere yöneliktir. Maspalomas’ta adanın en … Açık
Adanın en gizemli yerlerinden biri, Guanches Mağarası. Yüzlerce yıl önce dünyadaki en gizemli insanlardan birine ev sahipliği yaptılar. Bu kabilenin temel özelliği, bu yerler için atipik bir Avrupa görünümünden oluşuyordu. Birkaç yıl içinde, gizemli kabile İspanyol fetihleri tarafından tamamen tahrip edildi. Bugün sadece gizemli bir mağara, eşsiz kültürlerinin hatırlatıcısı olarak kalır. Çok büyük; Bu mağarada ancak yaklaşık yirmi aileye kadar tahminlerle yaşayabiliriz.
Fotos Auditorio Alfredo Kraus - Las Palmas de Gran Canaria Adalarda birkaç güzel kale var. En ilginçlerinden biri Castillo de la Luz. Bu kale, ortaçağın başlarında adanın korunması için inşa edildi ve 1599’da korsanlar tarafından tamamen tahrip edildi. Birkaç yıl önce, kale restore edildi ve duvarlarında Navigasyon Müzesi açıldı. Tarihi binanın bir kısmı çeşitli sergiler ve kültürel etkinlikler için kullanılmaktadır.
Gran Canaria - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gran Canaria ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Gran Canaria kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of San Cristóbal' Canary Islands, 23.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of San Francisco' Canary Islands, 24.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortress of Santa Catalina' Canary Islands, 25.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of la Luz' Canary Islands, 28.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of San Andrés' Canary Islands, 87 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Gran Canaria çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Pilancones' , 7.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cueva del Barranco Hondo' , 13.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Tamadaba' , 20.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cueva del Lago' , 21.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cueva Cerdaña' , 88.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Gran Canaria ve Çevresindeki Turistik Yerler

Garajonay Ulusal Parkı

From the series “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
Milli park inanılmaz yürüyüş parkurları bir sürü vardır; Ancak, parkın bazı alanları turistlere kapalıdır. Parktaki konuklar için en çekici ve popüler eğlence, hala eski bir soyu tükenmiş yanardağdan başka bir şey olmayan Garajonay dağına tırmanıyor. Dağ, adanın harika bir manzarasını sunmaktadır. her daim yeşil ormanlar ve sahiller tüm ihtişamıyla hayran olabilirler. La Gomera adasının ekosisteminin özelliklerine ayrılmış, yıl boyu ekolojik müze sergisi, parkta faaliyet göstermektedir. Ziyaret etmek için harika bir yer, Botanik Bahçesi'dir. … Devamını oku

Magic Carpets Caddesi

From the series “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
Caddeyi güzel halılarla süsleme geleneği, 150 yıl önce ortaya çıkmıştır. 19. yüzyılın ortalarında, büyük dini bayramlardan birinin öncesinde Monteverde ailesi evini küçük bir volkanik kum halıyla süsledi. Birkaç yıl içinde bu gelenek kentin her tarafına yayılmış ve kutlamanın zorunlu bir parçası olmuştur. Son yıllarda, tablolar sadece volkanik kumu değil, çiçek yaprakları ve renkli çakıllar kullanılarak oluşturulmuştur. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Gran Canaria’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.05.2024

Gran Canaria Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Gran Canaria Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Gran Canaria, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Gran Canaria’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Gran Canaria’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018