OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

A Coruña Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  La Coruna, İspanya’da büyük bir çare ve zengin bir tarihe sahip bir şehirdir. Ülkenin kuzey-doğusunda yer almaktadır. Kentin nüfusu 2009 yılında 246 bin kişi olarak tahmin ediliyor. La Coruna, İspanya’nın özerk bir topluluğu olan Galiçya’nın en zengin bölgesi olarak kabul ediliyor.
  İspanyol şehri La Coruna’da aile tatilleri harika bir eğlence olacak. Burada gönlünüzce istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz - aktif boş zaman (plaj sporları, yüzme, eğlence merkezlerini ziyaret etmek, su sporları - … Açık
Şehir, gelişmiş yağ işleme, gemi yapımı, alüminyum, tekstil ve gıda endüstrisi, balıkçılık ve silah yapımı ile büyük bir liman.

Şehirde çok sayıda mimari mekan bulunmaktadır. Bunların arasında Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş bir deniz feneri var. Deniz feneri hala çalışıyor. La Coruna’da ayrıca birkaç Roma Kilisesi de bulunmaktadır. Turistler aynı zamanda birçoğunun tamamen camlı balkonları olduğundan, bu kentteki evlerin cephelerini gözlemlemeyi severler.
Burası arasında Eski Şehir Meydanı, Santa Maria Kilisesi, Santiago Kilisesi, San Francisco Kilisesi ve Santo Domingo Kilisesi yer almaktadır. Zengin Celtic takı koleksiyonuna bakabileceğiniz Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Güzel Sanatlar Müzesi, Velasquez, Goya, Rubens, Tintoretto, Veronese ve Van Dyck gibi ünlü ustaların eserlerini içeren bir resim koleksiyonu sergiliyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  La Coruna’nın en cazip gastronomik tesislerinden bahsetmişken, her şeyden önce, Artabria restoranından bahsetmeye değer. Bu güzel lüks restoran, konuklarına İspanyol mutfağının en popüler yemeklerini tatma imkanı … Açık
“Herkül” isimli deniz feneri, Avrupa’daki en eski deniz feneridir. Antik Roma halkı tarafından henüz inşa edilmiştir. Castillo de San Anton - Şehir merkezinin önündeki küçük adada başka bir manzara var. Yüzyıllar önce kale, şehri sahilden korumak için kullanıldı. Bugün kale, Tarih ve Arkeoloji Müzesi sergisini saklar.
Ayuntamiento de A Coruña   Dünyaca ünlü görülecek yer Santiago de Compostela Katedrali’dir. 1075 yılında inşa edilmeye başlandı. Katedralin inşaatı 1211 yılına kadar devam etti. İnşaat en ünlü mimarları içeriyordu. Bugün katedral, eşsiz mimarisi nedeniyle tam olarak tüm dünyayla tanınıyor. İç tasarımı da lüksle ayırt edilir ve bu katedralde hacılar dini eserler tarafından cezbedilir. James’in kalıntılarını depolar. Her yıl dünyanın her yerinden binlerce insan bu kutsal yere ibadet etmek için geliyor.
  La Coruna’nın ana özelliklerinden biri, yerel halkın ziyaretçilere karşı samimi ve sıcak davranışıdır. Yabancı gezginlerle konuşmaktan ve kültürlerine ve geleneklerine ilgi duyanlara büyük bir saygıyla … Açık
Büyüleyici gezilerin hayranları kesinlikle Eugenio Granell Vakfı Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Bu müze, gerçeküstücülük tarzında, dünyanın en büyük sanat eserleri koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapıyor. Bu müzenin kurucusu, yakın zamanda belediye başkanlığına itirazda bulunan ve geniş koleksiyonunun depolanması için binayı tahsis etme talebiyle tanınmış yerel sanatçı Eugenio Granell. Şehir yetkilileri müzeyi güzel eski konağa yerleştirmeye karar verdi. 1995 yılında ilk ziyaretçisini aldı. Şimdi müzede sadece güzel resimler değil, aynı zamanda çok ilginç bir kitap koleksiyonu da var.
Ayuntamiento de Coruña İlginç bir tarihi yer aynı adı taşıyan meydanda bulunan Santo Domingo Manastırı. Manastırın etkileyici binası 18. yüzyılda inşa edilmiştir. O zamandan beri pratik olarak değişmeden kaldı. Bugün, kolejlerden biri manastırın topraklarında bulunmaktadır. Turistler manastırın topraklarında özgürce dolaşabilir ve burada korunan antik çeşmelere ve heykellere hayran olabilirler.
  La Coruna, büyük bir liman kenti ve eğlence bolluğunun yanı sıra, konuklarına ilginç bir kültürel program sunabilecekleri popüler bir sahil beldesidir. Güzel sahil manzarasını sunan pitoresk sahil boyunca yürüyerek … Açık
La Coruna’da çocuklu tatilciler Domus Müzesi’ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. Bu etkileşimli müze insan anatomisine adanmıştır. Ziyaretten sonra sadece çocuklar değil yetişkinler de birçok ilginç şey öğrenebilecekler. Duvarlarında, bazı genlerin devasa örneklerini içeren çok sayıda şaşırtıcı sergi var. Müze, başlı başına olağanüstü bir simge yapı olan güzel ve modern bir binada yer almaktadır.
Coruña Şehirde yürürken, birçok güzel tarihi yapı görebilirsiniz. Olağanüstü bir mimari anıt, İsa Fernandez’in evidir. Eklektik tarzda bu sıradışı binanın projesinin yazarı kentin ünlü yerli - mimar Pedro Marinho ve Ortega. Bina 1927 yılında inşa edilmiştir ve neredeyse yüz yıl boyunca değişmeden kalır.
A Coruña - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

A Coruña ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan A Coruña kaleleri
♥   Kalesi 'Tower of Támoga' , 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Torreón dos Andrade' , 18.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Moeche' Galicia, 37.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle da Rocha Forte' , 58.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Walls of Lugo' Lugo, 78.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
A Coruña çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Cave 'Cova dels Vells' , 7.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Fragas do Eume' , 23.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Complexo Dunar de Corrubedo e Lagoas de Carregal e Vixán' , 104.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Monte Aloia' , 146 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'O Invernadeiro' , 163.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İspanya Gezisi: Görülecek Yerler

Sevilla şehri tarihi bir bakış açısından çok ilginç bir yer. Kent ayrıca sayısız tarihi ve kültürel zenginlik açısından zengin. Santa Maria Katedrali ayrı bir anmaya değer. Katedral, 15. yüzyıl mimarisine güzel bir örnektir. Tapınak inşaatı 1402'de başladı ve neredeyse yüz yıl sürdü. Cephe dekorasyonu ve kilisenin içinde fresklerin oluşturulması çoğunlukla zaman aldı. Seyahat edenler bu sıkı çalışmanın sonucunu görmeyi kabul ederler. Katedralte güzel heykeller, görkemli ana sunak ve yaldızlı ve şık çizimlerle dekore edilmiş Kraliyet Şapeli görülecektir. Katedral eski bir caminin bulunduğu bir yerde inşa edilmiştir ve orijinal binanın kalıntılarını görmek hala mümkün. Büyük bir parkla çevrili olan ve sıcak bir güne doğru yürürler için mükemmel olan Orange Yard adlı küçük bir meydandır. …
OrangeSmile araç kiralama A Coruña’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

29.05.2024

A Coruña Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

A Coruña Yakınındaki Bölgelerde Geziler

A Coruña, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - A Coruña’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, A Coruña’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018