OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Sevilla

Sevilla’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Espana - Sevilla   Sevilla, sayısız ikonik sitenin ve önemli turistik sitelerin bulunduğu güzel bir şehirdir. Giralda kulesi kentin en önemli turistik yerlerinden biridir. Kulesi 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Binanın yüksekliği 250 metredir ve bu ünlü dönüm noktasına bağlı güzel bir hikaye vardır. Ortaçağda, kulenin güzelliği, şehirde yaşayan Müslümanları ölümden kurtardığına inanılıyor. Günümüzde, kule, yerli halkın ve turistlerin kentin unutulmaz manzarasının keyfini çıkarabileceği çoklu izleme platformlarıyla donatılmıştır.
  Don Juan, Carmen ve flamenko şehri olan Sevilla, İspanya’nın güney doğusundaki Endülüs’dedir. Kent, bir ömür boyu en az bir kez ziyarete değer. Bu, palmiye ve portakal ağaçlarıyla dolu güzel bir yer olup, … Açık
Santa Maria de la Sede Katedrali önemli bir dini cazibe merkezi. Birkaç yüzyıl önce kilisenin bulunduğu yerde güzel bir cami duruyordu. Günümüzde sadece portakal ağaçlarının yeşilliklerinde dalış yapan rahat bir veranda orijinal binayı hatırlatıyor. John Kilisesi gotik tarzda yapılmış harika bir yapıdır. Yapısı 17. yüzyılın ortalarında tamamlanmıştır. Tapınağın ana dekorasyonu, Aziz John ve Meryem’i tasvir eden bir heykeldir.
Hayatta kalmayı başarmış tarihi mekanlar arasında kesinlikle ünlü Altın Kule’den bahsetmeliyiz. Günümüzde bu ilgi çekici mekana Deniz Müzesi Müzesi sergileniyor. Kulesi 1120’de inşa edilmiştir. Çatısı, güneş ışınlarının altında altın gibi parlayan kilden yapılmış tuğlalarla döşenmiştir. Burası kule adının geldiği yerdir. Gerçekler Alcazares sarayı güzel bir mimari cazibe. Günümüzde herkes güzel odaları ve bu inanılmaz binanın geniş koridorlarını gezebilir. Murillo Evi Müzesi, şehrin daha önemli cazibe merkezidir. Bu müzenin sergilenmesi büyük İspanyol ressamın hayatına ve eserlerine ayrılmıştır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Seville’de çok ilginç olan şey, kentin çocuklarla heyecan verici aktif eğlence için yaratılmış olması gibi görünüyor. Çocuklu yolcuların şehirdeki en güzel bahçelerden değil, aynı zamanda tüm ülkedeki … Açık
Uzun yıllar boyunca antik saray Reales Alcazares Pedro the Cruel’in ana konutu olarak kaldı. Geçmişte saray, birçok önemli tarihi olaya tanık oldu ve birçok ünlü kişi tarafından ziyaret edildi. Christopher Columbus da burayı defalarca ziyaret etti. Bugün kale sadece tarihi değil, aynı zamanda mimari açıdan da ilginç bir yer. Sarayın cephesi ve iç dekorasyonu, güzellikleri ile ziyaretçilere çarpıyor. Sevilla’nın göze çarpan mimari eserlerinden binanın 16. yüzyılın ilk yarısında yapıldığı yerel Belediyeden bahsetmek gerekir. Binanın cephesi, ünlü tarihi figürlerin heykelleriyle dekore edilmiştir; lüks odaları lüks ahşap süslemelerle süslüdür ve odalar, dünyaca ünlü sanatçıların tablolarıyla doludur.
Sevilla   Plaza de Espana’yı atlatmak acımasız olurdu. Bu, kentin en tanınabilir sembollerinden biridir. Filmin çıkışından sonra “Yıldız Savaşları. Bölüm I: The Phantom Menace ”, birçok kişi Sevilla’nın en ilgi çekici yerlerinden birinin Naboo gezegeninden Theda şehri olduğunu öğrendi. İspanya’nın en güzel yerlerinden biri, karışık tutku (ve Endülüs’te başka türlü olamaz) duygularını uyandıran yerlerden biri. Meydanda performans gösteren flamenko dansçılarıyla tanışabilirsiniz. Aynı şekilde, çevre boyunca bulunan nişlerde, ülkenin her bir vilayetinin tarihi parsellerine sahip görüntüler vardır.
  Sevilla, rahat restoranlar ve barların en geniş seçimi ile gastronomi turizminin taraftarlarını memnun edecektir. Katedral Meydanı’ndan uzakta değil, bir kutlama ya da romantik akşam dinlenme için mükemmel bir … Açık
Seville bir çekim yeri olarak tekrar tekrar kullanıldı. Şehrin bir diğer sembolü de görkemli Real Alcazar. Saray, İslami ve Gotik tarzları bir araya getirerek dünyaya inanılmaz bir şey olduğunu, yani Mudejar mimarisinin güzel bir örneğini ortaya koyuyor. Bina 1364 yılında inşa edilmiş olması nedeniyle zengin bir tarihe sahiptir ve başlangıçta Moors’un savunma yapısıdır. Daha sonra 700 yıl boyunca saray, Sevilla’daki İspanyol krallarının ikametgahı olarak hizmet etti. Özellikle göze çarpan, bahçelerin yanı sıra mistik duyguları uyandıran yeraltı barajı.
Sevilla Endülüs’le ilgili olanları görmek ve öğrenmek için görülmeye değer üç müze var. Sırasıyla gitar (Casa de la Guitarra), flamenko (Museo del Baile Flamenco) ve boğa güreşi (Museo Taurino, sırasıyla Plaza de toros de Real Maestranza de Caballeria de Sevilla) hakkında konuşuyoruz. Diğer müzeler arasında, Centro de Interpretacion Juderia de Sevilla da aynı derecede dikkat çekicidir. Bu sayede Endülüs’ün başkentinin geçmişini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, kutsal sanat severler için de Venerables Hastanesi’nin yanı sıra, yalnızca eski sergileriyle değil, aynı zamanda dikkat çekici görünümüyle de insanları büyüleyen Museo Arqueológico da var.
  Yerel sakinler çok mizah duygusu ile çok neşeli ve samimi insanlardır. Tek dezavantajı organizasyon eksikliği. İspanyol insanlar çok önemli bir toplantı için bile geç olabilir. Bununla birlikte, çalışma ortamında … Açık
18. yüzyılda bir denizcilik okulu olarak inşa edilen Palacio de San Telmo, yoldan geçenlerin gözlerine hitap edecek görkemli bir saray. Binanın cephelerinde, Velasquez, Murillo, Dominik rahip Bartolomeo de Las Casas gibi Sevilla’nın ünlü yerlilerinin heykellerini görebilirsiniz. Eski Minare Torre Giralda çan kulesi, Endülüs’ün başkentindeki en yüksek binalardan biridir ve bu nedenle Endülüs güneşinde boğulmuş şehre bakabileceğiniz mükemmel bir yer. Şehirdeki bir başka ilginç yer ise Torre del Oro. Burada işletmeyi zevkle birleştirebilirsiniz - Christopher Columbus’un keşfi hakkında bilgi edinin ve gözlem güvertesine yükselerek memleketi Velasquez’in güzel panoramik manzarasını hayranlıkla izleyin.
Aşağıdaki bölümde, Sevilla ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Sevilla ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Kendi Sevilla gezinizi planlayın: kiliseler, müzeler ve kaleler

Sevilla Katedrali, Sevilla

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Sevilla Katedrali şu anda Avrupa'daki en büyük Gotik katedral.
»  Katedral 1401 - 1519 yıllarında inşa edilmiştir. Katedralin uzunluğu 116 metre kadardır ve genişliği 76 m'dir.
»  Katedralin yüksekliği 42 metredir ve çan kulesi yüksekliği 105 metredir.
»  Katedral, Murillo, Velazquez, Zurbaran ve Goya'nın Katedral Çan Kulesi'ndeki resimleri de dahil olmak üzere çok sayıdaki kalıntıları ve hazineleri ile dikkat çekiyor.
»  Tapınak zengin desenler ve süslerle süslenmiştir; 22 ahenkle ayarlanmış çan var.

San Telmo Sarayı, Sevilla

Haritada konum:   Gerçekler: »   San Telmo Sarayı, Endülüs özerk topluluğunun yönetimini barındıran eski Sevilla'nın duvarlarının dışındaki Barok yerleşim alanındadır.
»  Binanın 1682 yılından bu yana İnciliği pahasına, denizcilerin yetimlerinin okulu olarak inşaatı devam ediyor.
»  Binanın kenarları kulelerle süslenmiştir. Sarayın içinde bahçeli geniş bir avlu var.
»  Şapel, sarayın en zengin şekilde dekore edilmiş bölümüdür. Churrigueresque tarzındaki oyulmuş portal (İspanyol mimarisinin gelişiminde geç Barok dönem) bu eğilime örnek olabilir; 1754 yılında tamamlanmıştır.
»  Bina cephesi, 12 ünlü Sevillian'ın heykeliyle süslenmiştir.

Museum of Fine Arts, Sevilla

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Güzel Sanatlar Müzesi, zengin bir resim ve heykel koleksiyonuna sahip olan bir müzedir.
»  Müzeyi barındıran bina ilk başta Kral Ferdinand III döneminde Peter Nolasco tarafından kurulan Merced Calzada de la Asuncion Sarnıcı manastırına aitti.
»  Binanın en ilginç kısmı avlusudur; Galerileri süslemek için Sevilla seramikleri kullanıldı.
»  Başlangıçta, müze koleksiyonu çevredeki kiliselerden ve manastırlardan resim ve heykelden oluşuyordu, bu nedenle müzede dini resim yaygın olarak temsil edildi. Koleksiyonda Barok tarzda boyama yapan Sevilla sanatçılarının çalışmaları çok yaygındır.
»  Şu anda, müzede İspanyol ortaçağ sanatı, Rönesans sanatı, Sevilla'nın ustalarının eserleri, Avrupa Barok resmi ve diğerleri temsil edilen 14 oda bulunmaktadır.

Plaza de Toros de la Maestranza, Sevilla

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Plaza de Toros de la Maestranza, İspanya'nın en eski boğa güreşçisidir. Ülkedeki en şaşırtıcı ve İspanya'nın en ünlülerinden biri olarak kabul ediliyor.
»  Plaza de Toros de la Maestranza yaklaşık 14.000 izleyici barındırıyor.
»  Yapımı 18. yüzyılın ortalarında başlamış ve bundan sonraki 120 yıl yapı değiştirilmiş ve tamamlanmıştır. Bugün Barok tarzı temsil eder; beyaz ve altın renklerin oluşturulması sıva ve enfilade özellikleri ile mimarinin gerçek bir başyapıtını oluşturuyor.
»  Herkes, boğa güreşi arenasında corrida müzesinin etrafında rehberli tur sipariş edebilir. Müzenin ziyaretçileri, boğa güreşinin tarihi, boğa güreşinin gelenekleri ve temelleri ve bu tarihi alan üzerinde performans gösteren ünlü matadorlar hakkında bilgi edinebilirler.
»  Müze, afiş, portre ve fotoğrafların yanı sıra matadors ve boğa güreşçileri kostümleri gösteren dört odadan oluşuyor. Müzedeki en ilginç eşya Pablo Picasso tarafından boyanan bir pelet.
Sevilla - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

İki günlük Sevilla gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Cathedral Santa María de la Sede
Museo de Bellas Artes
Nerede: Plaza del Museo 9, Sevilla;
Alcazar
Semana Santa
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Sevilla yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Palace of San Telmo' Seville, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Royal Alcazars of Seville' , 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Casa de Pilatos' , 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palace of the Countess of Lebrija' , 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palacio de las Dueñas' , 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palacio de las Cigüeñas' , 22.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palacio Argensola' , 24 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Sevilla ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museo Arqueológico de Sevilla' Seville, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Fine Arts' Seville, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Sevilla’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

13.08.2022

Sevilla’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Sevilla’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Sevilla Komşularında Kültürel Geziler

Sevilla Kültür Rehberi. Sevilla’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Sevilla’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018