OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Málaga Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

View about the malaga bull arena and the harbor   Malaga, Endülüs’te bulunan pitoresk ve canlı bir kasabadır. Bu şehir aynı zamanda Costa del Sol eyaletinin başkentidir. Şehrin merkezi, Romalıların saltanatından bu yana burada bulunan antik tiyatronun kalıntılarını dikkatlice saklıyor. Bu kalıntıların yakınında, Roma kalesi - XI yüzyılda inşa edilen Alcazaba sarayı bulunur. Bu kompleks, güzel saraylar, palmiye ağaçları ve yüksek taş duvarlarla çevrili çeşmelerden oluşan bir kale içeriyor ve bu saray labirente dönüşüyor. Sarayı kaleye bağlayan bir geçit var, bu yüzden içinde yürürken ziyaretçiler ünlü Gibralfaro kalesine ulaşabilirler. Limanın adı ’uçurumdaki deniz feneri’ anlamına gelir.
  Malaga’nın paha biçilmez tarihi simge yapıları ve anıtları, dünyanın dört bir yanından gelen gezginleri cezbetmektedir. La Alcazaba adlı eski bir kale, yüksek tepelerden birinin üstünde yer almaktadır. İlk … Açık
Plaza de la Merced Meydanı, Malaga’nın en ünlü ve en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Meydan, dünya çapında büyük ressam Pablo Picasso nedeniyle popüler hale geldi - evi orada bulunuyor. Buranın bir başka cazibe merkezi General Torrijos’a adanmış bir anıttır. 2003 yılında Picasso Müzesi resmi olarak Buenavista sarayında İspanya Kralı’nın emriyle kuruldu. Bugün müze 200’den fazla eserini sergiliyor. Hem hükümet hem de Malaga sakinleri bölgenin flora ve faunasına ve doğanın restorasyonuna çok dikkat ediyorlar, bu nedenle bu şehirde 500’den fazla temsilcisinin bir koleksiyonunu sergileyen tek Deniz Aula del Mar Müzesi bulacaksınız. Flora ve fauna Alboran Denizi. Yerel Botanik Bahçesi, dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda bitkinin geniş bir koleksiyonuna sahiptir.
Malaga, lezzetli Akdeniz mutfağı ile ünlüdür. Kızarmış balık, istiridye, istiridye, çeşitli şekillerde karides ve diğer birçok yemeği denemekten çekinmeyin. Son olarak, Bodega adı verilen çok sayıda küçük ve klasik şarap dükkanı, konuklara uluslararası ünlü Endülüs şarabını tatma imkanı sunuyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Birçok gezgin Malaga’yı güneşli plajlarla özdeşleştiriyor. Tesis ondan fazla plajı saymaktadır. Birçok sahil alanı, yüksek ekolojik güvenlik seviyesini gösteren mavi bayraklarla işaretlenmiştir. Tesisin doğu … Açık
  Neo-Barok tarzındaki en büyük anıt Belediye Binasıdır. 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir ve amaçlanan amacı için yüz yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Belediye Binası binası, inşaat anından itibaren değişmeden kalan zengin bir cephe tasarımına sahiptir. Belediye binasının duvarları içinde ilginç sanat eserleri koleksiyonları bulunmaktadır. Belli günlerde, Belediye Binası, turistlerin zengin iç dekorasyonu takdir edebileceği geziler için kullanılabilir. Güzelliğe dayanan büyük bir tropik bahçe de eşit bulmak zor, binayı çevreliyor.
Un Dia de playa Malaga’da, otomobil konusuyla hiç ilgilenmemiş olanlar için bile görülmeye değer çok ilginç bir Otomobil Müzesi var. Bu müzede, retro otomobil koleksiyonu var. Bazı sergiler neredeyse yüz yaşında. Ziyaretçilerin rahatlığı için müzenin koleksiyonu ayrı tematik sergilere ayrılmıştır. 1920’lerin en şık arabalarına hayran olabilirsiniz ve aynı zamanda sıra dışı tasarımcı arabaları da görebilirsiniz.
  1. Malaga’daki ana toplu taşıma araçları bir otobüstür, tüm ana güzergahlar şehri sabah 7’den akşam 11’e kadar seyrediyor. Geceleri toplu taşıma araçları şehrin ana caddelerinde seyreden dört otobüs … Açık
Şehrin en sıradışı müzelerinden biri Cam ve Kristal Müzesi’dir. 2009 yılında açılan özel bir müzedir. Bu müzenin yeri, yaklaşık 3.000 sergi içeren 18. yüzyılın eski bir konağıdır. Burada toplanan eserlerin önemli bir kısmı camdan yapılmıştır. Müze muhteşem vazolar, cam kolye ile antika avizeler, lambalar ve çeşitli iç dekorasyon koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Son yıllarda müzenin koleksiyonu önemli ölçüde genişledi. Artık eski tabloları ve diğer sanat eserlerini görebilirsiniz.
Malaga desde Gibralfaro Şehrin en önemli dini dönüm noktası Malaga Katedrali’dir. 18. yüzyılda Moors tarafından da inşa edilen yıkılmış bir caminin bulunduğu yere inşa edilmiştir. Bu büyük katedralin inşaatı 16. yüzyılın ilk yarısında başladı ve sadece 1782’de tamamlandı. Katedralin dış kısmı Barok, Gotik ve neoklasisizmin eşsiz özelliklerini birleştiriyor.
  Şehirdeki en popüler alışveriş noktası Mercado Central de Atarazanas pazarıdır, uzun zamandır gerçek bir şehir simgesi haline gelmiştir. Pazarda onlarca çeşit taze meyve ve sebze, dolma ve tuzlu zeytin, popüler deniz … Açık
Yürümek için çok güzel ve ilginç bir yer pitoresk sokak Calle Marques de Larios. Bu yaya caddesi, tarihi bölgenin kalbinde yer almaktadır. Her iki tarafında da güzel eski binalar var. Bu caddede güzel bir taş döşeme var. Sıcak mevsimde, her zaman ilginç sanat tenteleri ile dekore edilmiştir.
Málaga - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Málaga ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Malaga’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Calle Marqués de Larios' Málaga, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Málaga kaleleri
♥   Kalesi 'Alcazaba of Málaga' Málaga, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Alcazaba of Vélez-Málaga' Málaga, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Gibralfaro' Málaga, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Santa Catalina' Málaga, 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Bezmiliana' Málaga, 12.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Málaga çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Montes de Málaga' , 15.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Mina Virgen del Amparo' , 46.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de las Nieves' , 51.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierras Subbéticas' , 52 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cueva de la Pedriza' , 53.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Málaga ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museo Picasso Málaga' Málaga, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Málaga ve Çevresindeki Turistik Yerler

Juzcar

From the series “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
Filmin ilk altı ay boyunca sergilenmesinden sonra yaklaşık 80000 kişi kasabayı ziyaret etti; oysa daha önce turist sayısı yılda 300 kişiyi geçmedi. Şirinler hakkında hikayeler hayran edenler için, şehir şaşırtıcı mimarisi için değil, aynı zamanda çeşitli hediyelik eşya dükkanlarının yanı sıra burada gerçekleşen tematik olaylar için ilginç. Bugün herkes yerel bir dükkanda favori multiteroy kostümleri satın alabilir ve çiftler kilisede tematik bir tarzda düğün töreni düzenleyebilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Malaga’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.06.2024

Málaga Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Málaga Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Málaga, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Malaga’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Malaga’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018