OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Leon Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Mayor Square. León   Leon, İspanya’nın kuzey doğusunda bir kasabadır. Cordillera Cantábrica’nın eteklerinde, Bernesga Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Bu kentin nüfusu 2004 yılında 122,7 bin kişi olarak tahmin edildi.
  Leon’un popüler eğlence mekanlarını ziyaret etmek, dükkanları dolaşmak ve güzel parklarda rahatlamak kesinlikle faydalıdır. Zamanında sınırlı olanlar için, Plaza de San Marcelo mutlaka görülmesi gereken bir … Açık
Leon, iyi gelişmiş madencilik, deri üretimi, kimya, gıda ve ilaç endüstrisi ve makine yapımı ile önemli bir ulaşım geçişidir.

Eski şehir kısmen Romalılar tarafından yaptırılmış bir duvarla çevrilidir. San Isidoro Bazilikası, Roma döneminin en dikkat çekici yerlerinden biridir. Bazilika 1055 yılında inşa edilmiştir; batı kısmı, çatı ve duvarların eşsiz çizimlere sahip olduğu “Krallar Pantheon” unun yeridir.
Santa Maria de Regla Katedrali, erken gotik mimari tarzının güzel bir örneğidir. Fransız ustalar tarafından yaptırılan kiliseye genellikle İspanya’nın en iyi gotik binası denir. Binanın cephesi, iki kule ve heykeller ve gül pencereleri ile taçlandırılmış üç portal ile dekore edilmiştir. Katedralin iç dekorasyonu, Nicolas Frances tarafından yapılmış muhteşem gotik freskler bulacağınız için daha az ilginç değil. Katedraldeki pencereler neredeyse tamamen vitraylarla dekore edilmiştir. Bu katedralin İspanya’da eşdeğeri yok. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Seyahat edenlerin yanlarında pasaportlarının bir kopyasını ve otel haritasını almaları önerilir. Bu, birçok güçlükten kaçınmaya ve anlaşmazlıkları kolayca gidermeye yardımcı olacaktır. Oteldeki pasaportun bir … Açık
San Marcos Manastırı, Santiago de Compostella’daki hacılar için eski bir sığınaktır. Manastır XII. Yüzyılda kuruldu. Ön cephesi plateresco tarzında yapılmıştır.

Kentin diğer önemli mimari mekanları arasında Casa de los Botines ve Casa de los Gusmanes sarayları yer almaktadır.
Casa Botines. León Leon’dan yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta güzel bir kilise olan San Miguel de Escalada bulunur. Mozarabs tarafından yaptırılmıştır.

XI-XII. Yüzyılların kilise sanatının başyapıtlarını, Eparchial Müzesi, İl Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ve Sanat salonunu sergileyen Can Isidoro Bazilikası müzesini ziyaret etmek de turistlere sunulmaktadır.
  Padre Isla, Leon’un ana alışveriş caddesi olarak kabul edilir. Gezinirken birçok popüler markanın mağazalarını bulabilir, ayrıca ilginç gastronomik pavyonları ve hediyelik eşya dükkanlarını da ziyaret … Açık
  Şehirde dolaşırken bir sürü güzel saray ve konak görebilirsiniz. En dikkat çekenlerden biri Guzmanes Sarayı. Bir zamanlar bu muhteşem saray, bölgedeki en zengin ve en dikkat çekenlerden biri olan Guzmanes ailesine aitti. 1560 yılında inşa edilen bu saray, Rönesans tarzındaki en güzel anıtlardan biri olarak kabul edilir. Bina 1882’den beri Leon hükümetine aittir ve 1963’te ulusal öneme sahip tarihi bir anıt olarak kabul edilmiştir.
Cathedral. León Çağdaş sanatın hayranları MUSAC Müzesi’ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. Aynı zamanda, cephesi renkli cam panellerle süslenmiş çok dikkat çekici bir binada. Bu müzenin açılışı 2005 yılında gerçekleşti. Sergilemesinin temeli, 20. - 21. Yüzyıllar arasında oluşturulan sanat eserleri. Burada sadece ünlü çağdaş sanatçıların resimlerini değil aynı zamanda güzel heykelleri, fotoğraf koleksiyonlarını ve ünlü tasarımcıların eserlerini görebilirsiniz. Müze genellikle sergiler ve diğer ilginç kültürel etkinlikler düzenler.
  Leon, çocuklu tatilcilerin kesinlikle şehrin ana eğlence parkını - su parkı Islaleon’u ziyaret etmelidir. Bu su parkı, şehir binalarından birinin çatısına yerleştirilmiş olması nedeniyle göze çarpmaktadır. … Açık
Meşhur şehir manzaraları arasında Gaudi Casa Botines Müzesi özel ilgi çekicidir. 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiştir ve Antoni Gaudi’ye özgü tarzda eşsiz bir mimari şaheserdir. Standart dışı projeleriyle tanınan Gaudi, 1891’de bu bina üzerinde çalışmaya başladı. Aralarında dünyaca ünlü mimarın iyi bir arkadaşı olan Leon’un zengin tüccarları için çok güzel bir ev inşa edildi. Şu anda, uzmanlar orijinal binanın stilini doğru bir şekilde belirlemeyi zor buluyorlar. Art Nouveau tarzındaki unsurlarla tamamlanan klasik bir ortaçağ binasına benzemektedir.
Casa Botines in Leon Leon’da yürüyüş yapmayı sevenler, şehrin tarihi bölümünde yer alan Humedo Mahallesi’ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. Her adımda, birinci katında popüler restoranlar, barlar, mağazalar ve hediyelik eşya dükkanları olan güzel tarihi evler görebilirsiniz. En popüler atıştırmalıklar tapas tadını çıkarmak isteyenler için, bu alana gitmek için değer. Bu tarihi mahallenin bölgesinde, birkaç ortaçağ binası günümüze gelmiştir. Sokaklarda yürümek, heyecan verici bir geziye dönüşebilir. Eşsiz manzaraları ziyaret ile eş zamanlı olarak, ilginç hediyelik eşyalar ve el sanatları seçebilirsiniz.
Leon - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Leon ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Leon kaleleri
♥   Kalesi 'Castle-Palace of los Guzmanes' Leon, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Santa María de Ordás' Leon, 28.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Coyanza' Leon, 34.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Laguna de Negrillos' Leon, 40.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Villanueva de Jamuz' Leon, 47.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Leon çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Redes' , 65.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Las Ubiñas-La Mesa' , 65.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Ponga' , 73.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Somiedo' , 81.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Picos de Europa en Castilla y León' , 86.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Leon ve Çevresindeki Turistik Yerler

Fantastik Orman Cantabria

From the series “Dünyanın 10 Doğa Harikası”
Bir diğer önemli özellik, benzersiz arkeolojik alanların bolluğu. Tarih öncesi kaya sanatına sahip birkaç mağara dağlarda korunmuştur. Altamira mağarası en ünlüleri arasında sayılır. Tur programının ana kısmı öncelikle doğa tutkunlarına odaklanmaktadır. Son derece yüksek meşe ve taş huş gibi ender antik ağaçları görmek için bir fırsatları var. Ormanların bazı kısımları özellikle şaşırtıcıdır, çünkü ağaçlar burada doğal bir kemer oluşturmaktadır. Cantabria'nın fantastik ormanı, nadir bulunan bitkiler tek tek açıldığında ilkbahar ve yaz aylarında çok iyi olur. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Leon’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

04.12.2023

Leon Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Leon Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Leon, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Leon’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Leon’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018