OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cádiz Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Cadiz   Birçok ülke ve kültür bu antik kentin tarihini etkiledi. Bugün farklı geleneklerin, mimari ve sanat yönlerinin unutulmaz karışımı, Cadiz’i turistlerin gözünde eşsiz kılıyor.
  Cádiz’de Dia marketler yaygındır. Özellikle bütçe gezginlerinin dikkatini çekiyorlar. İçecekler ve gıda maddeleri en cazip fiyatlarla satın alınır. Bu nedenle, bir meyve suyu kutusunun maliyeti yaklaşık 0,70 … Açık
Şehrin plajları, sörfçüler ve yatçılar için gerçek bir hazine olacak. Eşsiz koşullar nedeniyle Cadiz kıyı bölgesi çok sayıda spor müsabakası ve yelkenli yarışları düzenleyen yerdir. Cadiz’in manzaralarını anlatmaya gelince, sayısız Hıristiyan ve Moritanya binasını, kiliselerini ve farklı dönemlere ve mimari üsluplara ait sarayları ziyaret etmenizi öneriyoruz. Kesinlikle farklı binaların bu kadar geniş bir seçimini hayal etmek bile zor ve yakınlığı ve konumu bu şehri gerçekten eşsiz kılıyor.
Merkez meydanda bulunan Catherdral, kentin sembolü olmaya devam ediyor. Kilise binası yüz yıldan fazla sürdü ve mimar uzmanları neoklasizm ve barok unsurlarını bulacaklar. Cadiz’de birkaç müze açıldı. En ilginç koleksiyonlar Cortez Müzesi ve Cadiz Tarihi Müzesi’nde sergilenmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cadiz, çeşitli gürültülü eğlence merkezlerinden ve eğlence parklarından farklı değildir. Sakin bir aile tatili için uygundur. Sıcak mevsimde şehri ziyaret eden çocukları olan turistler için Playa Victoria, favori … Açık
Egzotik yemekler ve gürültülü eğlenceler olmadan dinlenmelerini hayal edemeyen turistler, istedikleri her şeyi Cadiz liman bölgesinde bulacaklar. Burada birden fazla balık lokantası, taverna ve bar bulunmaktadır. Birçoğu geceye kadar çalışır ve yaz aylarında açık gökyüzü altında çok sayıda disko ve müzik performansı düzenlenir. Çok uzak olmayan şehir merkezine Belle Epoque ticaret bölgesi bulunur. Burada dükkanlar ve ticaret komplekslerinin yanı sıra, en iyi deniz ürünlerini ve elbette unutulmaz hediyelik eşyaları alabileceğiniz çeşitli açık hava pazarları düzenlenmektedir.
  Tarihi bölgenin kalbinde, doğa severleri memnun edecek güzel Genoves Park yer almaktadır. Sıradan parklarda bulunmayan nadir tropik bitkilerin yanı sıra birçok egzotik bitki ve çiçek burada bulunabilir. Ayrıca, çeşitli palmiye ağaçlarını görebileceğiniz çok ilginç bir palmiye bahçesi vardır. Bu büyüleyici park, çocuklu turistler arasında çok popüler. Ülkesinde, ördeklerin yaşadığı zarif bir gölet var. Tatilciler onları besleyebilir.
  Bölgenin milli mutfağını denemeden yerel kültür ile tanışmak imkansızdır. Cadiz’in konuklarına sunacakları çok şey var. Balık ve kabuklu deniz ürünleri, jamon, zeytin yağı ve zeytin, ulusal mutfağın en … Açık
Şehrin en güzel yerlerinden biri, liman alanının yakınında bulunan Plaza de Espana. Bu bölgede, özgün peyzaj dekorasyonlarının yanı sıra, her biri şehir tarihinde önemli bir dönüşü hatırlatan birçok sembolik anıt var. Bu kare tam anlamıyla yeşil tarlaların bolluğu içinde boğuluyor. Yanında birkaç güzel eski binalar.
Geçmişte, Cadiz büyük bir ticaret şehriydi. Yüzlerce yıl boyunca üzerine çeşitli savunma tahkimatı yapıldı. Şimdi kentin ticaret geçmişini hatırlatan bir bölge, topraklarında korunan 129 devriye kulesi, aralarında en ünlüsü Torre Tavira. Tarihi ilçe merkezinde bulunan ve en yüksek binasıdır. Kule 45 metre yüksekliğe kadar yükselir. Şu anda, kulenin duvarları içinde ticarete adanmış çok ilginç bir müze var. Sergilerdeki önemli bir bölüm 18. ve 19. yüzyıllara ait.
  Cadiz, sadece muhteşem simge yapılarından ve zengin tarihinden dolayı turistler için cazip bir şehir değil, aynı zamanda burada düzenli olan pek çok festival sayesinde. Yöre halkı dost canlısı ve onlarla iletişim … Açık
Kentin en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biri, 1671 yılında inşa edilmiş olan Saint Philip Neri Şapeli’dir. Bu şapelin duvarlarında, ülkedeki ilk anayasanın kabul edilmesinin gerçekleştiği, şu anki anıtı hatırlatan Cephe üzerine sabitlenmiş plak. Kilise çok sıradışı bir oval şekle sahiptir. Yapısından bu yana, birçok orijinal dekorasyon unsurunu korumuştur.
Eski hastane Del Carmen de Mujeres gezginlerin dikkatini çekiyor. Kentin en görkemli mimari eserlerinden biri olarak kabul edilen Barok tarzında lüks bir bina kaplar. Hastane bölgesinde, eski bir kilise var. Bu, kompleksin turistlerin ziyaret etmesine izin verilen tek bina. Kilise lüks dekorasyonu ile şaşırtıyor. Neo-klasik tarzda eski sunak ve diğer kalıntılar duvarlarında korunmaktadır.
Cádiz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cádiz ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Cádiz kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Santa Catalina' Cádiz, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tower del Almirante' Cádiz, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of San Sebastián' Cádiz, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of San Lorenzo del Puntal' Cádiz, 4.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of San Marcos' Cádiz, 9.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cádiz çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Doñana National Park' , 57.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Los Alcornocales' , 65.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Estrecho' , 86.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de Grazalema' , 86.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Cádiz ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museo de Cádiz' Cádiz, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cádiz ve Çevresindeki Turistik Yerler

Doñana Ulusal Parkı

From the series “Dünyadaki En Büyük Sit Alanları”
Yine de, var olan alanlar var, turizmin denetimi yetersiz, eşsiz ekosistemler için büyük tehdit oluşturuyordu. Birkaç yıl önce büyük ve tatil otelleri, modern golf merkezleri ve etkileyici büyüklükteki tarım arazileri kıyı korunan park alanlarında ortaya çıktı. Büyük ölçekli kalkınma, somel lagünlerinin tamamen boşaltılmasıyla sonuçlandı, bu yüzden günümüzde, korunan alanlarda daha fazla inşası yasaklayan bir kanun İspanya'da yürütüldü. Binlerce ateşli kuşun yılın bu zamanında diğer kıtalardan uçtuğu için birçok doğa tutkunları kış ziyareti yapma eğilimindedir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Kadiz’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

23.05.2024

Cádiz Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cádiz Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cádiz, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kadiz’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kadiz’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018