OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Mayorka Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Mallorca   Mallorca, Balear takımadalarının bir parçası olan adadır. Mallorca, ana adasının yanı sıra Akdeniz’in en prestijli, popüler ve çevre dostu beldelerinden biridir. Bu ada turistler için bir cennet olarak adlandırılabilir, çünkü bu ada tüm yıl boyunca dinlenmek için mükemmeldir. Mallorca’da ince altın kumu, kristal berraklığında zümrüt mavisi denizi ve çok sayıda tarihi eseri olan muhteşem plajlar bulacaksınız.
  Mayorka’nın etnik mutfağı, adil bir şekilde dünyanın en özenli yemeklerinden biri olarak kabul edilir. Yerel aşçıların her gastronomi yaratımı gerçek bir başyapıttır ve dünyadaki tüm gurmeler cazibesine yol … Açık
Uzun yıllar Mallorca çok sayıda insan tarafından ziyaret edildi ve bu daimi elit tatilcilerin “ordusunu” oluşturdu. Bunlar arasında birçok sanatçı, müzisyen ve yazar, aristokrat ve sadece bu lüks dinlenmeyi karşılayabilecek insanlar var. Mallorca her yıl biraz dinlenmek için adaya gelen İspanyol kraliyet ailesi tarafından da ziyaret edilir. Bu ada, iyi donanımlı modern plajların ve koyların güzelliğini vahşi doğal ormanlar, verimli vadiler ve sahil boyunca gururla yükselen dağ sıralarıyla mükemmel bir şekilde birleştirir.
Adanın ana rekreasyon alanları Cala Mayor (Illetas) Arenal (Can-Pastilla) ve Palma Nova (Magaluf). Sakin ve sessiz koylar arıyorsanız Santa Ponsa, Andraks ve Paguera’yı sevebilirsiniz. Mallorca topraklarında, tarihi miraslarını dikkatlice koruyan küçük köyler bulunur - çoğunlukla eski Carthusian manastırı ile ünlü Valldemossa; hala kalın kale duvarlarıyla çevrili olan Alcudia adlı ortaçağ kasabası; ve geniş asma terasları ile Felanitx. Mallorca’nın yeraltı dünyası, adanın Drach ve Hama adlı iki mağarasında görülebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Mayorka, dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir. Ağır yabancı gezginlerin trafiğine ve lüks sağlık merkezlerine özgü olmasına rağmen, Mayorka kendine özgü kültürel atmosferini korumayı başardı. Uzun … Açık
  Adanın başlıca doğal cazibe merkezleri Serra de Tramuntana dağlarıdır. UNESCO’da listelendi. Bu dağlar, dünyada benzeri olmayan çok güzel vadiler, mağaralar ve jeolojik oluşumlarla eşsiz bir manzara sunmaktadır. Turistler için, dağ aralığının en gizli köşelerine bakabileceğiniz ve bazı dağ zirvelerine tırmanabileceğiniz birçok ilginç yürüyüş rotası var.
Palma de Mallorca, the capital of the spanish island of Mallorcф Tarihi cazibe merkezlerinin hayranları, adanın başkentini - Palma Şehri’ni detaylı bir tur yapmakla ilgilenecekler. Şehrin ana caddesi, güzel tarihi binalarıyla dikkat çeken ve ilginç eğlence etkinlikleri için kalıcı bir mekan olan Passeig del Born’dur. Bu cadde boyunca yürürken, yüzlerce yıl önce başkentin en zengin sakinlerine ait olan lüks konakları görebilirsiniz. Artık birçok tarihi binada restoran ve otel var.
  Mayorka’nın cazibe merkezlerinin ana noktaları, paha biçilmez mimari yerler ve eşsiz doğal cazibe merkezleridir. En önemli tarihi dönüm noktası Palma Katedrali’dir. İnşaatı 13. yüzyılda gerçekleşti. Bugün … Açık
Resim hayranları, ünlü bir Katalan sanatçısının adını taşıyan Pilar ve Joan Miró Vakfı adlı bir müze istiyorlar. Bu müze 1981 yılında kuruldu. Juan Miró tarafından yaratılan zengin resim, heykel ve seramik ürünleri koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Müzenin kurucusu, sanatçının Pilar isimli eşi. Müzesini kocasının ölümünden hemen sonra eski stüdyosunda açtı. Şimdi müze sık sık ilginç sergiler ve ustalık dersleri düzenlemektedir.
Mallorca Antik La Granja Malikanesi ve içinde bulunan tarihi müze büyük ilgi çekicidir. Yemyeşil tropikal bir bahçeyle çevrili bu şık villa, 17. yüzyılda inşa edilmiştir. Şimdi duvarlarında ilginç bir tarihi sergiler koleksiyonu tutuluyor ve villanın topraklarında ulusal mutfağın mükemmel bir restoranı var.
  Mayorka misafirlerine çeşitli eğlencelerle davranır: mükemmel eğlence tesisleri, plajlar ve su parkları, bol yürüyüş ve bisiklet alanları, farklı spor merkezleri ve alanları, zengin alışveriş merkezleri ve … Açık
Mayorka’nın en büyük tarihi binaları arasında, Almudena Katedrali’ne dikkat çekiyor. 14. yüzyılda inşa edilmiş ve Mağribi mimarisinin canlı bir örneğidir. Başlangıçta, büyük bina Vezirlerin ikametgahıydı. Daha sonra kale Mayorka Şövalyeleri tarafından işgal edildi ve daha sonra bina kraliyet konutuna dönüştürüldü. Bu durum şimdi bile güçlü. Burada önemli siyasi etkinlikler ve toplantılar düzenlenmektedir. 500 yıldan uzun bir süredir, kale muhteşem ve ulaşılamaz görünümünü korumayı başardı.
Mayorka - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Mayorka ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Mayorka kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Alaró' Balearic Islands, 16.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Bellver' Balearic Islands, 26.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Santueri' Balearic Islands, 30.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Bendinat' Balearic Islands, 30.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Amer' Balearic Islands, 41.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Mayorka çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'S Albufera de Mallorca' , 25.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Mondrago' , 37.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Llevant' , 37.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cova Blanca' , 38.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sa Dragonera' , 51.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İspanya Gezisi: Görülecek Yerler

Barselona'da bulunan Casa Mila, La Pedrera, ülkenin en ünlü mimari mekanı olabilir. Binanın adı tam anlamıyla 'taş mağara' olarak çevrilebilir. Yapı, Gaudi'nin projesine göre inşa edilmiş ve ünlü mimar tarafından kontrol edilmiştir. Gaudi'nin tüm eserlerinin orijinal ve olağan dışı tasarımlarla ayırt edildiğini belirtmek gerekir. İlk projeye göre, Casa Mila La Pedrera yalnızca eğrisel unsurlardan ve eğik bölümlerden oluşmak üzere tasarlandı, ancak daha sonra mimar orijinal düşüncelerini değiştirdi ve hiçbir taşıyıcı duvarına sahip benzersiz bir ev inşa etti. Balkonlarda bile dekoratif bir rol olmaktan çok önemli bir yapıya sahip olan ülkedeki tek bina. …
OrangeSmile araç kiralama Mayorka’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.06.2024

Mayorka Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Mayorka Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Mayorka, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Mayorka’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Mayorka’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018