OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bask Bölgesi Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Bilbao de noche   Pais Vasco, İspanya’nın en sıradışı ve çekici turistik bölgelerinden biridir. Buradaki her şey doğa ve iklim, çeşitli tarihi miras ve kültürel gelenekleri içeren eşsizdir. Bask’ın tarihi ve gelenekleri inanılmaz derecede ilginç ve semboliktir; maddi düzenlemeleri, yolcuları hayranlık duymaktan vazgeçmeye zorluyor. Bölgenin en büyük yerleşim ve idari merkezi Bilbao şehridir; orada bir minyatür balıkçı köyü olduğunu hayal etmek zor.
  Çocuğunuzun Bask Ülkesinde sıkılacağından endişe duyuyor musunuz? Şey, yapmamalısın! Boş zaman aktiviteleri seçimi en deneyimli yolcuları bile etkileyecektir. Bir eğlence parkı, bir hayvanat bahçesi ve bir akvaryum, … Açık
Modern şehir, çeşitli eğlence seçeneklerinin yanı sıra çok sayıda çekici kültürel merkezlere yerleştirilmiştir. Museo Guggenheim de Arte Contemporaneo bunların arasında; duvarları geçmiş yüzyılların zengin bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapar. En ilginç mimari ve dini mekanlar, tarihi Casco Viejo bölgesinde yer almaktadır.
San Sebastian, konuklarına zengin bir gezi programı sunmaya hazır. Yüzlerce yıl önce İspanyol aristokrasisinin temsilcileri bunu tercih etti. Lüks villalar ve konaklar geçmişi hatırlatıyorlar, ancak güzelliği Santa Maria’nın muhteşem Katedrali ile karşılaştırıldığında. San Sebastian’ın ana değeri muhteşem plajlarıdır; Gezi hayranları, popüler tatil beldesinin yakın çevresini keşfetmek için ilginç bulacaktır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Basklar Ülkesinde yemek kültürü hakkında konuşmaya başladığınızda, pinchos’dan bahsetmek gerekir. İspanya’daki tüm bar ve restoranlarda şarapla sunulan meze çeşidi olan Tapas, bölgenin neredeyse … Açık
San Salvador’un güzel kilisesi, Getaria’nın eski bölgesinde korunmuştur; eski yaşı 600 yıldan fazladır. Kilisede paha biçilemez freskler ve ikonlar vardır; Çok ilginç kutlamalar yıllık olarak orada geçirilir. Azpeitia’da bulunan önemli dini dönüm noktası; Loyola’nın inanılmaz Kutsal Alanı hakkında konuşuyoruz. 18. yüzyılda inşa edilmiş ve tarihi kayıtlara göre Azpeitia’da doğmuş olan aziz Ignatius Loyola adını almıştır.
san sebastian Renkli karnaval için kalıcı mekan haline gelen pitoresk ortaçağ kenti Tolosa, ilgi çekici bir noktadır. Bu harika şehir, Baskların geleneklerini ve kültürünü keşfetmek için en iyi merkezdir. Düzenli temalı etkinlikler düzenli olarak şehrin tarihi merkezinde gerçekleşir. Ortaçağ kentinde de önemli bir dini nesne olan Aranzazu manastırı vardır. 15. yüzyılda kurulan, sürekli genişledi ve görünümünü değiştirdi. Beş yüz yıldan uzun bir süredir, manastır sürekli hac yeri olarak kalmıştır ve yerliler paha biçilmez kalıntılara ibadet etmek için buraya gelmişlerdir.
  Bask ülkesinin bir sebebi var. Antik çağlardan beri eşsiz bir etnik cemaate sahip olan bu bölge, hala gelenek ve göreneklerine sahiptir. Bu arada Basklar sadece İspanya’nın kuzeyinde değil, Güney Fransa’da da - … Açık
Ayrıca Ordizia, 16. yüzyıldan kalma binalara hayran kalacağınız iyi korunmuş tarihi merkeze sahiptir. Bölge çok sayıda lüks villaları elinde tuttu. Segura da ünlü mimari simge yapılarla övünebilir. Sanatseverler, ünlü heykeltıraşa adanan Bera de Bidasoa konutu Eduardo Chillida Müzesi’ni ziyaret etmek isteyecekler.
San Sebastian Cueva de Santimamine’nin gizemli mağarası da dahil olmak üzere adanın çeşitli doğal ilgi çekici yerlerine dikkat etmek gerekir. Mundaka havzası özellikle ilgi çekicidir; bitişik alan, dünya öneminin bir doğa rezervidir. Bu eşsiz rezervler, sadece merak uyandıran gezginleri değil, aynı zamanda profesyonel ornitologları da çeken yüzlerce nadir kuş türü tarafından habitat olarak seçilmiştir.
  Bask ülkesinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken çok yer var. Bilbao’da Guggenheim Müzesi, dikkatinizi çekecek. Minyatürde Louvre olarak adlandırılabilir - müze, geçmiş dönemden kalma en zengin sanat objeleri … Açık
  Bask Ülkesi sadece tarihi eserleriyle değil, eşsiz tarihi gelenekleriyle de ünlüdür. Ülkenin bölgesi birkaç yüz yıl boyunca tecrit edilmişti ve bu gerçek yüzyıllık miras ve gelenekleri muhafaza etmeye ve beslemeye yardımcı oldu. Ağustos ayında Bilbao’ya gelen turistlerin, çok ilginç bir yıllık yarışmaya tanık olma şansı vardır. Bu en iyi çoban köpeği yarışmasıdır. Olağandışı etkinliğin programı her zaman eğlence ve çeşitli performanslarla dolu, bu yüzden yarışma her zaman çok popüler.
Tolosa kasabası, orta çağ çekiciliğini yitirmemiş, kesinlikle muhteşem bir yer, bu yüzden şehirde her yıl neden birkaç tarihi karnaval yer alır. Bu etkinlikler sırasında, herkes güzel ortaçağ kıyafetlerini denemeye ve tarihi sokaklarda yürümeye ya da yüzyıllar öncesindeki ulusal yemekleri denemeye davetlidir.
  Bask Ülkesinde herhangi bir tat için birden fazla boş zaman aktivitesi bulacaksınız. Ekipmanı kiralayabileceğiniz ve yeni başlayanlar için bir indüksiyon yapabileceğiniz tenis tutkunları için birkaç alan var. … Açık
Etkinlik turizmi hayranları Gipuzkoa Eyaletini ziyaret etmeyi ilginç bulacaktır. İlginç ulusal kutlamalar ve sıra dışı yarışmalar neredeyse her ay orada gerçekleşiyor. Eyalet birçok yetenekli müzisyen ve dansçıya ev sahipliği yapmaktadır. Yerel sakinlerin dans dersleri, ülkenin bu bölgesini ziyaret eden turistlerle her zaman çok popülerdir.
Bask Bölgesi - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Bask Bölgesi ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bask Bölgesi kaleleri
♥   Kalesi 'Walls of Vitoria-Gasteiz' Araba, 16.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tower of Doña Otxanda in Vitoria-Gasteiz' Araba, 16.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tower of Mendoza' Araba, 21 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Ocio' Araba, 26.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tower of Zamudio' Biscay, 40.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bask Bölgesi çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Urkiola' , 14.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Aizkorri-Aratz' , 16.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Gorbeia' , 18.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Izki' , 32.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Aralar' , 42.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bask Bölgesi ve Çevresindeki Turistik Yerler

Merdiven Gastelugache

From the series “Dünya Çapında Başınızı Döndürecek Sert Patikalar”
Aşırı eğlenceyi tercih edenler, adayı anakara bağlayan taş köprü boyunca dolaşırlar. Bu yürüyüş, meclisin kulübesine yapılan antik merdivenlerden geçen zamandan daha az etkileyici olmayı vaat ediyor. Çoğu turist yaz aylarında Gastelugache adasını ziyaret ediyor ve tecrübeli gezginler, çevredeki manzara özellikle muhteşem olduğunda, sonbaharda veya ilkbaharda bir geziye çıkmayı öneriyorlar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Bask Ülkesi’nde araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

16.04.2024

Bask Bölgesi Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bask Bölgesi Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bask Bölgesi, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bask Ülkesi’nde 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bask Ülkesi’nden birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018