OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Alicante Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Alicante   Alicante, Costa Blanca kıyısında bulunan antik ve güzel bir kasabada. Bu sadece popüler bir sahil beldesi değil aynı zamanda değerli anıtlarını ve günümüze kadar uzanan manzaraları koruyan ünlü bir kültür merkezi. Burada güzel şapelleri, kuleleri ve kaleleri görebilir, eski mahalleleri ve meydanları gezebilir, muhteşem bir parkta dinlenebilir veya şehrin plajlarından birinde güneşlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.
  Alicante, romantik tatiller için mükemmel bir yerdir. Apart otel El Plantío Golf Resort, turistleri harika zaman geçirmeye davet ediyor. Bu lüks tesis, tam donanımlı dairelerin yanı sıra yüzme havuzuna sahip peyzajlı … Açık
Iglesia de Santa Maria kilisesinden bu kentle tanışmaya başlayabilirsiniz. 15-16. Yüzyıllar arasında inşa edilmiş ve gotik mimarinin görkemli bir örneğini barındırıyor. Kilise, antik caminin yerine inşa edilmiş ve kenti uzun süre yöneten Moors aleyhindeki savaşta zaferi hatırlatıyor. Kilisenin yakınında harika vadiler ve halk bahçeleri yaratılmıştır. Eğer onlarla dolaşırsanız XX yüzyılın müzesine ulaşırsınız. Müzenin salonlarında Braque, Kandinsky, Ernst, Picasso, Chagall, Gris ve Miro eserleri yer alıyor.
Ünlü ticaret caddesi Calle Mayor da kilisenin yakınında başlıyor. Burada çok sayıda dükkan, yiyecek pazarı ve butik bulacaksınız. Cadde, Belediye Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli idari binalarla sınırlanan Plaza del Ayuntamiento’da sona eriyor. Alicante’nin binası 1662’de La Catedral San Nicolas de Bari katedrali gibi birkaç değerli dini yapıya da ev sahipliği yapıyor. 1936-1939 yılları arasındaki iç savaş sırasında katedral ciddi hasar gördü. Daha sonra yenilenerek turistler için açıldı. Cephe ve salonların dekorasyonu ünlü mimar Juan de Herrera’nın projesine göre yapılır. Katedralin ana süslemeleri altın kaplı sunak, duvarlarla resimlerle kaplı ve olağandışı bir tonozdur. Şehrin merkezi caddesi, yürüyüş için harika bir yer olarak da bilinen La Rambia de Mendez Nunes’tir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Alicante’nin merkezi alışveriş caddesi Avenida de Maisonnave’dir. Burası, en popüler Avrupalı ​​markaların butikleri ve alışveriş köşklerini bulabilirsiniz. Burada, büyük bir giyim mağazası Bershka … Açık
  Alicante’nin konukları geçmişe doğru bir yolculuk yapabilir, çünkü bunlar sadece Santa Cruz’un renkli mahallesinde dolaşmaya ihtiyaç duyarlar. 13. yüzyılda inşa edilmiş olan Benakantil’in eteklerinde, birçoğu ortaçağ binaları korunmuş olan eteklerinde yer almaktadır. Burada eski kıvrımlı sokaklar boyunca saatlerce yürüyebilir, beyaz taşlardan inşa edilen evlerin yanı sıra Mağribi tarzında binalara hayran kalabilirsiniz. Neredeyse tüm eski evlerin kıvırcık çiçekler ve süs bitkileri ile süslendiği için bahar ve yaz aylarında bu mekanlara yürüyerek gitmek en ilginç şeydir.
Alicante Temiz havada dinlenmek isteyenler için Canalejas parkı saf bir sevinç olacak; bir sonraki sahil şeridinde. Bu parkın boyutu etkilemek değil, yine de orijinal tasarımı ile şaşkına dönecek. Parkta, yüz yılı aşkın bir süredir devam eden birkaç ağaç var. Park her yıl ilginç peyzaj süslemeleri ile süslüdür ve bölgede çeşitli güzel heykeller ve dekoratif çeşmeler içerir.
  Alicante popüler tema parklarının ve eğlence merkezlerinin yeridir. Bu şehir tam anlamıyla heyecan verici bir aile tatili için yaratılmıştır. Çocuklu turistler için en popüler tatil merkezlerinden biri, eğlence parkı … Açık
Alışılmadık turistik mekanları seven gezginler, Tabarka adasına bir geziye çıkmalıdır. Yıllar önce, hazinelerini sakladıkları korsanlara ev sahipliği yapıyordu. Bugün ada, doğal güzellikleri ve korunmuş tarihi eserleriyle dikkat çekiyor. Peter’in adını taşıyan antik kiliseyi ziyaret edebilir, aynı zamanda eski surların kalıntılarına da hayran kalabilirsiniz. Adanın ulusal restoranlar ziyaret edebileceği ve yöre sakinlerinin hayatını tanıması için birkaç küçük kasaba var.
Yatches GL Benzersiz tarihi cazibe merkezlerinden biri, Mercado Central pazarıdır - şehirdeki en büyük ve en güzel pazardır. Mükemmel iç dekorasyonu ve geçmiş atmosferini sürdürmeyi başaran çok güzel, tarihi bir binaya sahiptir. Bu pazarda, ziyaretçiler her zaman taze meyve ve sebzeler satın alabilir; et ve süt ürünleri de yerel çiftçilerden temin edilebilir. Bu pazar ilginç hatıra eşyalarını da aradığında görülmeye değer. Pazar binası değerli bir mimari nesnesidir; 8. yüzyıl kalesinin temelleri üzerine kurulmuştur. Tarihi bina cephesindeki taş bas kabartmaları ve mozaikler kısmen korunmuştur.
Alicante - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Alicante ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Alicante kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Villalonga' Valencia, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Palace of Altamira' Alicante, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Sant Ferran' Alicante, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Santa Pola' Alicante, 18.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Walls of Tabarca' Alicante, 20.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Alicante çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Cave 'Cova de l`Ereta' , 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cova del Canelobre' , 18.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Salines de Santa Pola' , 21.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'El Fondó/El Hondo' , 28.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Carrascal de la Font Roja' , 34.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İspanya Gezisi: Görülecek Yerler

Kraliyet Sarayı, Madrid'in ana simgesi olmaya devam etmektedir. Günümüzde saray, önemli toplantı ve resmi törenlere ev sahipliği yapmak için kullanılmaktadır. Eski bir Mağribi kale, modern Kraliyet Sarayı'nın bulunduğu yerde 1755 yılına kadar duruyordu. 18. yüzyılın ortalarında kale stratejik önemini yitirmiş ve çok güzel bir yerde inşa edilmiş olduğu için onu yıkmaya ve lüks inşa etmeye karar verildi. Bunun yerine saray. Günümüzde bu muhteşem binada avizeler, saatler, mobilya, müzik aletleri, silahlar ve sanat eserleri gibi değerli eskime koleksiyonları bulunan 2.000'den fazla oda salonu bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Alicante’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.04.2024

Alicante Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Alicante Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Alicante, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Alicante’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Alicante’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018