OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Tossa de Mar Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Tossa de mar   Tossa de Mar’ın çekici tatil beldesi her zaman Costa Brava’nın en cazip yerlerinden biri olmuştur. Uzun yıllar boyunca, bu bölgenin mucizevi deniz manzaraları sanatçılara ve şairlere esin kaynağı oldu. Tahmin etmek zor, ama 60 yıl önce modern tesisin bulunduğu yerde küçük bir balıkçı köyü vardı. Ava Gardner, Tossa de Mar’un popülaritesinin hızla artması için ana nedenlerden biriydi. Önceki yüzyılın ortasında, küçük kasaba, ünlü Amerikalı aktrisle (Pandora ve Uçan Hollandalı) ünlü filmin çekim yeriydi.
  Tossa de Mar, konukları için çeşitli konforlu plajlar sunmaktadır. Tatil kasabasında birçok kumsal var, ancak bunların çoğu her zaman oldukça kalabalık. Bununla birlikte, bu kumsalların iyi gelişmiş bir altyapısına … Açık
Film, Tossa de Mar tarihinin bir dönüm noktası haline gelmişti. Küçük kasaba hızla gelişmeye başlamıştı ve birkaç on yıllar sonra kentin gelişmiş altyapısı çok sayıda turiste hizmet etmeye hazırdı. Yerel halk Hollywood aktrisini ve Tossa de Mar’un gelişimindeki rolünü hala hatırlıyor, bu yüzden karelerden birinde Ava Gardner’a ithaf edilmiş bir anıt var.
Muhteşem kumlu plajlar, tesisin tek cazip avantajı değildir. Tossa de Mar, zengin tarihi mirasını dikkatli tutuyor ve kutluyor. Turistler, 12. yüzyıla kadar uzanan benzersiz kale - Vila Vella ziyaret etmeye açıktır. Kale, yüzyıllar boyunca sahil şeridini korsanlardan koruyordu. Tossa de Marn tarihi sokaklarında çok sayıda muhteşem eski köşkler, meydanlar ve büyüleyici bahçeler de bulunmaktadır. Eski Kent’in pitoresk caddelerindeki bir yürüyüş, turistleri eğlenerek tarihe meraklı ve etkileyici kılacaktır. Doğa hayranları, sırasıyla, yerel botanik bahçelerini ve şehrin banliyölerinde sayısız doğal çevreyi keşfetmekten keyif alacaklar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tossa de Mar’ın sunduğu avantajlardan bir tanesi, yüksek kaliteli tatil köyleri ve pansiyonların inanılmaz bir seçimidir. Eğer bu kasabayı tatil beldesi olarak seçerseniz, tatilinizin unutulmaz bir yer olacağından … Açık
Bu şehrin sakin ve rahatlatıcı atmosferinden de söz etmek önemlidir. Tossa de Mar’da pek çok eğlence mekanı yok. Bunun yerine ziyaretçiler bu tesisin eşsiz tarihi atmosferi ile büyülenecekler. Tossa de Mar, mükemmel bir aile tatili için uygundur. Küçük çocuklu ebeveynler için bile yürüyüş ve rahat kumsallar için uygun birçok yer var.
Tossa de mar Büyüleyici tesisin etkinlik turizmi taraftarları tarafından popüler olduğunu belirtmek de önemlidir. Orada çok sayıda ilginç festival ve kutlamalar düzenli olarak gerçekleşir. Tabii ki, olayların çoğu yaz olanlar. Nisan ayında bu tesisi ziyaret etmeyi planlayan turistler, pitoresk Sant Jordi festivalinin katılımcıları olabilir ve yerel halkın kültürel gelenekleri hakkında çok ilginç şeyler öğrenebilirler. Sant Joan Bayramı ya da ’Ateş Gecesi’, en ilginç yaz kutlamalarından biridir. Eylül ayının başında kutlanacak daha önemli bir ulusal tatil - Katalonya Günü var. Tossa de Mar, yüzyıllık geleneklerin ve modern stilin eşsiz bir yer yaratması için birleştiği harika bir yer. Sanat insanlarını ve huzurlu ve rahatlatıcı atmosferde dinlenmek isteyen turistleri hayrete düşürmez.
  Vila Vella, Tossa de Mar’un ana tarihsel sembolü olmayı sürdürüyor. Bu kale Costa Brava’nın günümüze kadar ayakta kalmış tek kalesidir. Kalenin adı ’Old Town’ (Old Town) anlamına gelmektedir. 12. … Açık
  Trapani etekleri iki muhteşem plajın yeridir, bunlardan biri Marausa’dadır. Geniş ve konforlu kıyı alanına ulaşmak arabayla sadece birkaç dakika sürmektedir. Sahilde düz, çocuklu tatilciler için çok rahat ve güvenli. Bu plajda kiralık tekneler ve çeşitli spor malzemeleri sunan kendi su sporları merkezi vardır. Merkez ayrıca düzenli olarak Aegadian Adaları’na geziler düzenlemektedir.
Tossa de Mar Trapani’nin merkezi bölgesini ve San Giuliano banliyösündeki plaja sadece 20 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Bu plaj da çok rahat ve şezlong ve şemsiyeler var. Ayrıca birkaç kafe ve bar bulunmaktadır. Yaz aylarında, turistler için ilginç olaylar ve eğlenceler her gün orada gerçekleşir. Bölgedeki çok sayıda bar ve restoran sadece turist sezonu boyunca açıktır.
  Tossa de Mar, sayısız eğlence mekanları ve gürültülü partileri ile ünlüdür. Tatil, plajda, alışverişte ve pitoresk çevrenin keşfedilmesinde huzurlu bir rahatlama için idealdir. Tatillerini çeşitlendirmek ve yeni … Açık
Doğal simge yapıların hayranları, şık bahçeleriyle ünlü Villa Margherita bölgesini ziyaret etmeyi çok ilginç bulacaktır. Dünyanın farklı yerlerinden getirilen nadir bitki ve çiçekleri görmek için harika bir yerdir. Egzotik bitkiler arasında güzel bir şekilde dekore edilmiş dinlenme alanları vardır. Bahçede yaz aylarında müzik konserleri ve diğer eğlence etkinliklerine ev sahipliği yapan büyük bir anfi tiyatro bulunmaktadır.
Tossa de Mar - rehber bölümleri 1 2 3 4 5

Tossa de Mar ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Tossa de Mar kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Sant Joan de Blanes' Girona, 11.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Montpalau' Catalonia, 22.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle-palace of la Bisbal' Girona, 30.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Santa Florentina' Catalonia, 32.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Montsoriu' Girona, 33.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Tossa de Mar çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Cave 'Cova del Cavall' , 16.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Aiguamolls de l`Empordà' , 58 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Zona Volcànica de la Garrotxa' , 62.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'El Forat' , 72.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Cap de Creus' , 74 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Tossa de Mar ve Çevresindeki Turistik Yerler

Dali Tiyatrosu Müzesi

From the series “Ünlü İnsanların ve Yıldızların Turistlere Açık Olan Evleri”
Müzede Salvador Dali'nin eserleri değil aynı zamanda diğer seçkin ressamların resimleri de korunuyor. Yaşamı boyunca Salvador büyük bir sanat koleksiyonu topladı. Salvador Dali'nin zengin bir Amerikan Owen Cheatham'ı için yarattığı mücevhercilik koleksiyonu en ilginç yerlerden biri olarak kabul edilir. Müzede sunulan büyük sürrealistlerin eserlerinin toplanması, tablolarının dünyadaki en büyük pozlamasındadır. Resim ve heykellerin yanı sıra, ressamın yarattığı üç boyutlu kolajlar, yüz mayıs ayındaki ünlü oda da dahil olmak üzere büyük değer taşıyor. Balsamierten ceset Salvador Dalis'in mezarı da aynı şekilde binada bulunur ve ziyaretçiler için açıktır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Tossa de Mar’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

28.05.2024

Tossa de Mar Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Tossa de Mar Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Tossa de Mar, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Tossa de Mar’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Tossa de Mar’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018