OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Valladolid Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Valladolid   Valladolid İspanya’nın başkenti olduğunda; Bugün bu, misafirlerini şaşırtıcı mimarlık ve misafirperver atmosfer ile şaşırtmayan büyük bir sanayi merkezidir.

Santiago Caddesi, şehrin merkezi olarak kabul edilir. Eğer yürüyüşe çıkacak olursanız, Belediye Meydanı’na ulaşabilirsiniz. Şehrin en güzel binaları meydan çevresinde ya da yakınlarda bulunmaktadır. Belediye binası da yakınlardadır ve ünlü bir Valle Market karşı tarafta yer almaktadır. Yerel yerlerin gözlemlenmesine itiraz ederseniz, günün ne kadar hızlı geçtiğini bile fark etmeyeceksiniz. Meydan, çeşitli mal ve hediyelik eşyaların geniş bir seçim özelliği olan birçok turistik mekana ve ticaret merkezine sahiptir. Rahat kafeler ve harika sakin atmosfer, stresli kentsel yaşam hakkında rahatlamak ve unutmak için size yardımcı olacaktır. Yerel katedral, şehrin başlıca kültürel mekanlarından biri olarak kabul edilir. Katedralin binası 1582’de başladı ve şu an bitmedi. Bugün, katedralin büyük binası, salonlarında olduğu gibi, barok tarzında tasarlanmış büyük bir sunak olan çeşitli sergiler ve ana kalıntıları görebileceğiniz gibi kısmen kullanılıyor. Katedralin yakınında Santa Maria de Antigua Kilisesi ve şimdi Valladolid hükümetinin ikametgahı olarak kullanılan Kraliyet Sarayı Pimentel bulacaksınız. Ulusal Heykel Müzesi, Valladolid’deki en popüler ve en çok ziyaret edilen müze olarak bilinir. Müze, geniş bir ahşap heykel koleksiyonu sergiliyor. Binanın kendisinin gerçek bir sanat eseri olduğunu belirtmeye değer. Duvarları ve tavanları el yapımı taş oymalar ve muhteşem fresklerle dekore edilmiştir.
  Valladolid inanılmaz tarih ve gerçekten eşsiz bir kültürü olan bir şehir. Ziyaret ederken, güzel isminin görünümü ile bağlantılı çok sayıda efsane ve hikayeyi mutlaka duyacaksınız. Bir efsaneye göre, şehrin adı … Açık
Bir daha ilginç kare Universidad denir ve bu yüzden bu meydanda 500 yıl önce kurulan yerel üniversitenin binasında yer almaktadır. Üniversitenin cephesi, farklı bilimlerin gücünü ve önemini gösteren sembollerle süslenmiştir. Üniversitenin karşısında Santa Crus Okulu bulunmaktadır - taş oymalar ile süslenmiş bir eski ve güzel bina. Okulun iç bahçesinde küçük bir şapel var.
  Dini yerler arasında, antik Aziz Benedict manastırının yanı sıra kendi topraklarında bulunan aynı adı taşıyan kiliseye dikkat çekmeye değer. Manastır 1390’da kuruldu ve güzel Gotik Kilisesi 16. yüzyılın başlarındaydı. Kilisenin bugün görülebilen dekorasyon eşyalarının çoğu, açılış anından itibaren duvarları içinde yer almaktadır. Burada eski bir sunak, eski ahşap koltuklar ve daha pek çok ilginç dekorasyon öğesi korunmuştur. Son zamanlarda manastırın en büyük binasının bir parçası bir sanat müzesine dönüştürülmüş, günümüzde çağdaş sanatçıların ilginç tablolarını ve heykellerini sunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Birkaç yüzyıl önce Valladolid ülkenin başkentiydi. Günümüzde büyük bir sanayi ve ticaret merkezi olarak bilinir. Bununla birlikte, şehir hala yerel sakinlerin dikkatli davranışı sayesinde Orta Çağ’dan beri … Açık
Şehir, dünyadaki en ilginç Bilim Müzelerinden birine sahip olup, tüm aile ile birlikte gezmek çok ilginç olacaktır. Bu müze, gezegendeki en gelişmiş ve güzellerden biri olan son teknoloji ürünü bir planetaryumdur. Ayrıca, burada genç çocuklara özel bir oda var, burada oyun formundaki çocuklar farklı Bilimlerin temelleri hakkında bilgi sahibi olacak ve dünya hakkında çok şey öğrenecekler. Müze çeşitli tematik salonlara ayrılmıştır, en ilginçlerinden biri Su Salonu ve aynı zamanda Keşif Salonu olarak kabul edilir.
Valladolid Şehrin en güzel yerlerinden biri, Valladolid’in en büyük parkı olan Campo Grande Parkı’dır. Parkın alanı yaklaşık 11.5 hektardır ve şehir merkezine ve tren istasyonuna yakındır. Buradaki ilk park 1787’de kuruldu ve bugün, lüks park, çeşitli egzotik bitki ve çiçeklerle hayrete düşüyor. Sıcak mevsimde, her zaman ilginç manzara kompozisyonları ile dekore edilmiştir. Parkta her yerde ilginç yapıları ve süsleri görebilirsiniz. Birkaç eski dovecotes, yanı sıra çok güzel eski çeşmeler burada korunmuştur.
  En popüler Alexandre Dumas’ın romanından en çok tanınan Avusturyalı Anna’nın doğum yeri çok sayıda aktivite sunuyor. Bu nedenle, bir sıcak hava balonunda uçma ve eski İspanyol başkentinin gökten sayısız … Açık
Valladolid’in en sıra dışı manzaralarından biri de Christopher Columbus’un Evi. Efsanelerden birine göre, bu eski evde, 1506’da büyük keşfin öldüğü anlaşılıyordu. Ancak, bu efsane, herhangi bir tarihsel veri ile doğrulanmamıştır. Bugün, 500 yıl önce inşa edilen tarihi binada, yüzlerce yıl önce gemilerde kullanılmış olan tarihi belgeler ve haritalar, navigasyon ve deniz araçlarına ait eski kitaplar bir araya getirilmiştir. Özel ilgiden müzede toplanan eski gemilerin modelleri.
Valladolid - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Valladolid ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Valladolid kaleleri
♥   Kalesi 'Walls of Valladolid' Valladolid, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Fuensaldaña' Valladolid, 7.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Simancas' Valladolid, 11.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Trigueros del Valle' Valladolid, 20.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Portillo' Valladolid, 21.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Valladolid çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Sierra Norte de Guadarrama' , 110.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra Norte de Guadalajara' , 116.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Cuenca Alta del Manzanares' , 124 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Fuentes Carrionas y Fuente Cobre - Montaña Palentina' , 143.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Pozo del Moro' , 160.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İspanya Gezisi: Görülecek Yerler

Barselona'da bulunan Casa Mila, La Pedrera, ülkenin en ünlü mimari mekanı olabilir. Binanın adı tam anlamıyla 'taş mağara' olarak çevrilebilir. Yapı, Gaudi'nin projesine göre inşa edilmiş ve ünlü mimar tarafından kontrol edilmiştir. Gaudi'nin tüm eserlerinin orijinal ve olağan dışı tasarımlarla ayırt edildiğini belirtmek gerekir. İlk projeye göre, Casa Mila La Pedrera yalnızca eğrisel unsurlardan ve eğik bölümlerden oluşmak üzere tasarlandı, ancak daha sonra mimar orijinal düşüncelerini değiştirdi ve hiçbir taşıyıcı duvarına sahip benzersiz bir ev inşa etti. Balkonlarda bile dekoratif bir rol olmaktan çok önemli bir yapıya sahip olan ülkedeki tek bina. …
OrangeSmile araç kiralama Valladolid’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

05.12.2023

Valladolid Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Valladolid Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Valladolid, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Valladolid’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Valladolid’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018