OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Murcia Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bu, güney İspanya’da küçük bir taşra kasabasıdır. Başlangıçta bölge oldukça ıssız ve cansızdı, ancak 8. yüzyılın başında yapay bir sulama sisteminin oluşturulması tarımı yeni bir düzeye getirmeye izin verdi. Bu, Murcia’yı iyi bilinen bir tarım bölgesi haline getirdi. Bunun yanı sıra, şehrin yakınında önemli ticaret yolları oluşturuldu, bu nedenle bu bölgedeki ticaret, tarım kadar hızlı gelişiyordu.
  1. Restoranlarda otel hizmetleri, alışveriş ve akşam yemekleri ulusal para birimi cinsinden daha iyi ödenmelidir. Para birimi yerel bankalardan birinde değiştirilebilir. En karlı döviz kuru “cajas de ahorro” işaretine … Açık
Bugün burası gerçek bir zıtlıklar şehri: çöl bölgelerinin yakınında yemyeşil meyve bahçeleri ve eski evleri ultra modern binalarla sınırlandırabilirsiniz. Tesis, rahatlatıcı plaj dinlenmesini ve telaşsız yürüyüşleri seven ziyaretçiler için mükemmeldir. Buradaki plajlar temiz ve ferahtır ve her birinin kesinlikle birkaç restoran ve barı olacaktır. Şehrin her yerinde bulunan rahat meydanlar yürüyüşler için idealdir.
Kasabanın merkezinde en sıradışı tarihi binaları görebilirsiniz. Bu sokaklar her zaman birçok insanla dolu olduğundan trafik sınırlıdır. Murcia’da çok sayıda eski saray ve kilise var. Bu yerin en önemli mimari anıtı Katedral’dir. Barok tarzını yansıtan bu güzel binanın inşası 14. yüzyıldan 16. yüzyıla kadar sürmüştür. Yüksekliği 92 metreyi bulan katedralin en yüksek kulesi Rönesans tarzında yapılmıştır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Murcia, tüm alışveriş tutkunlarının ilgisini çekmesi gereken hem büyük alışveriş merkezleri hem de küçük ölçekli özel mağazalar açısından zengindir. Şehirdeki en büyük alışveriş plazalarından biri, çok … Açık
Salsilo Müzeleri, en popüler ve en çok ziyaret edilen müzelerden biridir. Bu tesis, dahi heykeltıraş onuruna açıldı. Burada ustanın 18. yüzyılda yaratılmış eserlerini bulabilirsiniz. Şehrin bir diğer önemli özelliği ise mükemmel mutfağı. Yerel şefler gerçek mucizeler pişirir ve et ve deniz ürünlerinden yerel yemekler en yüksek övgüye değer. Bunun yanı sıra, kasabanın birçok şarap imalathanesi var ve bu ürünler tüm şarap uzmanlarını şaşırtacak.
  Çarpıcı bir 18. yüzyıl mimari anıtı, Murcia Katedrali’nden çok uzak olmayan Piskoposluk Sarayı’dır. İspanya’nın en yetenekli mimarları ve zanaatkârları, yapımında ve dekorasyonunda yer aldı. Sarayın temel özelliği her zaman duvarlarındaki fresk süsleri olmuştur. Binayı tipik bir lüks Napoliten sarayı gibi gösteriyorlar. Sarayın içi de aynı derecede şık bir dekorasyona sahiptir.
  Murcia, aile eğlence merkezleri ve simge yapılarla doludur ve The Great Wheel tema parkı en sıradışı olanıdır. Park, Murcia’nın tarihi bölgesinde yer almaktadır ve merkezinde otantik bir ahşap su çarkı vardır. … Açık
Murcia, Orta Çağ’dan kalma birçok tahkimata sahiptir. Bu uzak zamanların çarpıcı bir hatırlatıcısı, tepenin üzerinde yükselen Monteagudo Kalesi’dir. İlk sur, bin yıldan daha uzun bir süre önce kendi sitesinde inşa edildi, kale sürekli olarak genişletildi ve yeniden inşa edildi. 11. yüzyılda hapishaneye çevrildi, ancak daha sonra savunma yapısı statüsüne geri döndü. Tarihi bina, 15. yüzyıldan beri neredeyse hiç değişmeden kalmıştır. Kalenin bitişiğindeki bölge, ziyaretçilere yerel çevrenin harika bir manzarasını sunar.
Murcia Şehir, İspanya’nın en büyüklerinden biri olan çok bilgilendirici bir arkeoloji müzesine sahiptir. Müzenin 16 odada temsil edilen geniş koleksiyonu, 19. yüzyılın ortalarında oluşmaya başladı. Müze resmi olarak 1867’de açıldı. Bugün ziyaretçileri antik aletleri, nadir mineral örneklerini ve Bronz Çağı’na kadar uzanan eşsiz sergileri görebilirler.
  Yerel mutfağın kalbinde deniz ürünleri, yerel sebze ve meyveler, tahıl çeşitleri ve etten yapılan yemekler bulunur. Dorada a la sal muamelesi, turistlerin yerel restoranlardan birinde sipariş edebileceği mutlaka denenmesi … Açık
Popüler bir dini simge, şu anda aynı adı taşıyan müzeyi barındıran Santa Clara Manastırıdır. 14. yüzyılda kurulan bu manastır, bir zamanlar Müslüman hükümdarlara ait olan eski bir kraliyet sarayında bulunuyor. Sarayın mimarisi neredeyse tamamen değişmeden kalmıştır, aynı zamanda güzel bir avlu ve Gotik tarzı bir kulübe de korumuştur. Tarihi binanın bir bölümünü işgal eden müze, İslami sanat eserlerinin yanı sıra Hıristiyan dini eserlerinin ilginç bir koleksiyonuna sahiptir.
Murcia, Spain Murcia’nın önemli bir mimari dekorasyonu Belediye Binası binasıdır. Sitesindeki ilk hükümet koltuğu 13. yüzyılda inşa edildi. Bugün gördüğümüz Belediye Binası 19. yüzyılda inşa edildi. Neoklasik tarzda çarpıcı bir anıt Tarihi bina halka açık, iç mekanı da 150 yıldan fazla bir süredir değişmeden kalıyor.
Murcia - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Murcia ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Murcia kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Monteagudo' Region of Murcia, 4.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Orihuela' Alicante, 19.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Old Tower' , 34.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Guardamar' Alicante, 42 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of la Atalaya' Region of Murcia, 43.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Murcia çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Cave 'Cueva del Perro' , 13.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Carrascoy y el Valle' , 16.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   A - Park 'Oregana creek park' , 25.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Sierra de la Pila' , 33.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar' , 34.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İspanya Gezisi: Görülecek Yerler

Kraliyet Sarayı, Madrid'in ana simgesi olmaya devam etmektedir. Günümüzde saray, önemli toplantı ve resmi törenlere ev sahipliği yapmak için kullanılmaktadır. Eski bir Mağribi kale, modern Kraliyet Sarayı'nın bulunduğu yerde 1755 yılına kadar duruyordu. 18. yüzyılın ortalarında kale stratejik önemini yitirmiş ve çok güzel bir yerde inşa edilmiş olduğu için onu yıkmaya ve lüks inşa etmeye karar verildi. Bunun yerine saray. Günümüzde bu muhteşem binada avizeler, saatler, mobilya, müzik aletleri, silahlar ve sanat eserleri gibi değerli eskime koleksiyonları bulunan 2.000'den fazla oda salonu bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Murcia’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

23.05.2024

Murcia Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Murcia Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Murcia, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Murcia’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Murcia’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018