OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

İspanya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  İspanya yalnızca zengin tarihi mirasıyla değil, aynı zamanda büyük bir eğlence seçeneği ve eşsiz konukseverlik atmosferi ile ünlüdür. Roma İmparatorluğu zamanlarında inşa edilmiş binalar ülkenin başlıca mimari simgeleri olarak kabul edilir. İspanya büyük şehirlerinde gezginler her zaman tarih müzeleri ve arkeoloji, sanat galerisi ve sergi salonları bulacaklar.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
Barselona’da bulunan Casa Mila, La Pedrera, ülkenin en ünlü mimari mekanı olabilir. Binanın adı tam anlamıyla ’taş mağara’ olarak çevrilebilir. Yapı, Gaudi’nin projesine göre inşa edilmiş ve ünlü mimar tarafından kontrol edilmiştir. Gaudi’nin tüm eserlerinin orijinal ve olağan dışı tasarımlarla ayırt edildiğini belirtmek gerekir. İlk projeye göre, Casa Mila La Pedrera yalnızca eğrisel unsurlardan ve eğik bölümlerden oluşmak üzere tasarlandı, ancak daha sonra mimar orijinal düşüncelerini değiştirdi ve hiçbir taşıyıcı duvarına sahip benzersiz bir ev inşa etti. Balkonlarda bile dekoratif bir rol olmaktan çok önemli bir yapıya sahip olan ülkedeki tek bina.
Kraliyet Sarayı, Madrid’in ana simgesi olmaya devam etmektedir. Günümüzde saray, önemli toplantı ve resmi törenlere ev sahipliği yapmak için kullanılmaktadır. Eski bir Mağribi kale, modern Kraliyet Sarayı’nın bulunduğu yerde 1755 yılına kadar duruyordu. 18. yüzyılın ortalarında kale stratejik önemini yitirmiş ve çok güzel bir yerde inşa edilmiş olduğu için onu yıkmaya ve lüks inşa etmeye karar verildi. Bunun yerine saray. Günümüzde bu muhteşem binada avizeler, saatler, mobilya, müzik aletleri, silahlar ve sanat eserleri gibi değerli eskime koleksiyonları bulunan 2.000’den fazla oda salonu bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İspanya, stereotipleri kırmak ve olağan dışı kararlar almak isteyen gösterişli sakinleri olan canlı bir ülkedir. Özel konaklama seçenekleri arayanların ülkeyi …
Devamını oku
Sevilla şehri tarihi bir bakış açısından çok ilginç bir yer. Kent ayrıca sayısız tarihi ve kültürel zenginlik açısından zengin. Santa Maria Katedrali ayrı bir anmaya değer. Katedral, 15. yüzyıl mimarisine güzel bir örnektir. Tapınak inşaatı 1402’de başladı ve neredeyse yüz yıl sürdü. Cephe dekorasyonu ve kilisenin içinde fresklerin oluşturulması çoğunlukla zaman aldı. Seyahat edenler bu sıkı çalışmanın sonucunu görmeyi kabul ederler. Katedralte güzel heykeller, görkemli ana sunak ve yaldızlı ve şık çizimlerle dekore edilmiş Kraliyet Şapeli görülecektir. Katedral eski bir caminin bulunduğu bir yerde inşa edilmiştir ve orijinal binanın kalıntılarını görmek hala mümkün. Büyük bir parkla çevrili olan ve sıcak bir güne doğru yürürler için mükemmel olan Orange Yard adlı küçük bir meydandır.
Granada, Spain

Tarih ve Eğlence

  İspanya topraklarındaki ilk yerleşimler M.Ö. 3. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bilim adamlarına göre, Tartessos uygarlığı buradan kaynaklandı ve birkaç yüz yıldır gelişiyordu. Daha sonra, toprak İber kabileleri ve Keltler tarafından işgal edildi. Antik ülke Kartacalı, Yunan ve Roma sömürgeleştirme zamanlarını gördü. 5. yüzyılda barbarlar tarafından basıldı.
  İspanya’nın özel bir stil düşüncesi var, bu nedenle bazı oteller iç mekanları hayal gücümüzü gerçekten şaşırtabilir. En ünlü örneklerden biri, …
Devamını oku
Ülkenin kültürü, Bizans İmparatorluğu ve 8. yüzyılın başında gerçekleşen Müslüman hakimiyetinden ciddi biçimde etkilenmiştir. 16. yüzyıl İspanya için “altın” olarak kabul edilir. O zaman, ülke kültürel, askeri, ticari ve politik açıdan gelişti. Ekonomik gerileme 17. yüzyılda başladı, ardından bir dizi savaş ve siyasi çekişme başladı. İspanya, çeşitli devrimler ve iç savaşlar geçirdikten sonra, istikrarlı ve etkili kalkınma aşamasına girdi.
Ülkenin başlıca turizm yönlerinden biri plaj turizmi. İspanya’da siyah volkanik kumla kaplı egzotik olanlar da dahil olmak üzere farklı tiplerde plajlar vardır. En popüler tatil bölgeleri Katalonya ve Endülüs’tür. Küçük kasabaların yanı sıra oldukça büyük şehirler de var. Toplamda, İspanya’daki konuklar, çoğu yüksek çevresel göstergeler için Mavi Bayrak ile işaretlenmiş olan 500’den fazla plajda harika zaman geçirebilirler.
  Seçkin dinlenme, İspanya’da talep edilen başka bir seçenektir. En lüks mekanlardan biri, Ibiza yakınlarındaki Tagomago’nun özel adasında yer alan …
Devamını oku
İspanyol muhteşem festivalleri büyüleyici plajlardan daha az çekici değildir. En ünlü ve en sıra dışı festival La Tomatina’dır. Bu günlerde, yerel halk ve turistler birbirlerine domates atıyor ve bazı şehirlerin sokakları domates salçası nehirlerine dönüşüyor. Yıl boyunca, her İspanyol şehrinde aziz patronlarına adanmış farklı dini bayramlar kutlanmaktadır. Bu tür festivaller, şehir sokaklarındaki festivalden açık havadaki tiyatro performanslarına kadar pek çok ilginç eğlenceyi ima ediyor.
Modern İspanya’da pek çok sıra dışı sembol var. Örneğin, boğa güreşi, bir tutum oldukça tartışmalı kalır. Ya da dünyanın her yerinden gelen gurmeler tatmak isteyen harika paella. Ayrıca, dünyadaki lezzetli İspanyol şarabı artık takdir ediliyor. İspanyol şehir turları, bu muhteşem ülkenin pek çok şaşırtıcı sırrını öğrenmenizi sağlayacaktır.
İspanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

İspanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
İspanya şehir parkları ve milli parklar
♥   Natural Park 'Aiguamolls de l`Empordà' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nacional Park 'Aigüestortes i Estany de Sant Maurici' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Natural Park 'Aizkorri-Aratz' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Natural Park 'Alt Pirineu' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Natural Park 'Alto Tajo' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
İspanya’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'ABaC' Barcelona. Kategori - Creative. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Abantal' Sevilla. Kategori - Creative. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Abiss' Calp. Kategori - Mediterranean cuisine|Creative. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Abrasador de Almagro' Almagro. Kategori - Meats and grills. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Acanthum' Huelva. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
İspanya kaleleri
♥   Kalesi 'Alcazaba of Guadix' Granada. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Alcazaba of Loja' Granada. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Alcazaba of Málaga' Málaga. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Alcazaba of Mérida' Badajoz. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Alcazaba of Reina' Badajoz. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
İspanya sarayları
♥   Sarayı 'Casa Solans' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Casa de Pilatos' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Casa de las Torres' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Ducal Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'El Escorial' Madrid. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden İspanya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Vila De Gracia

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Barselona'da, yürüyüşçüler kesinlikle Villa de Gracia'nın caddesinde yürümeli. Ağustos ayının başında her yıl bu cadde tanınmayacak ötesine geçmiştir. Yıllık festival Festa Binbaşı çerçevesinde, çeşitli sanat eserleriyle süslenmiştir. Geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış özel renkli çelenkler, olağandışı heykeller ve süs eşyaları ve plastik torbalar yapılmış dekorlar, bir ay boyunca sokakları süsleyen ana öğelerdir.

Gracia Çeyrek renkli atmosferi ile ünlüdür. Birçok tarihi eser bulunmaktadır. En iyi İspanyol restoranları ve olağandışı kültür kurumları orada bulunabilir. Pitoresk çeyreğin kendi özel tatili var. İlk olarak, 19. yüzyılın ilk yarısında kutlandı. Başlangıçta, çeyrek sakinleri eldeki tüm malzemeleri evlerini süslediler. Bir süre sonra halk, çeyrek ana … Tümünü Oku

Magic Carpets Caddesi

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Dünyadaki en büyüleyici sokaklardan biri, La Orotava'daki Tenerife adasında bulunmaktadır. Corpus Christi, her yıl haziran ayında bu antik kentte kutlanmaktadır. Belediye binası önündeki ana cadde, sanatsal el sanatları halılarıyla bezenmiştir. Bu benzersiz resimleri çizmek için farklı tonlarda volkanik kum kullanılır. Şehrin en iyi sanatçıları, kehribar motifleri tasvir eden inanılmaz güzel sanatsal kompozisyonlar yapmak için kaldırım üzerine kum ve çiçek yaprakları yayıldı.

Sanatçılar yirmiden fazla kum tonunu kullanırlar. Ortalama olarak, yaklaşık 40 gün içinde tek bir sanatsal tablo oluşturulur. Volkanik kumun inanılmaz resimleri etkileyici bir boyuta sahiptir. 2006 yılında 950 metre karelik bir resim oluşturuldu. Guinness Dünya Rekorlarının kayıt sahibi oldu. Halılarla dekore edilmiş cadde, bir dizi … Tümünü Oku

Canfranc Demiryolu İstasyonu

Serimizden “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
  İspanya'da, Canfranc olarak adlandırılan terk edilmiş bir tren istasyonu var. İspanya'yı komşu Fransa ile bağlayan trenler oradan her gün ayrılıyordu. Bu tren yolunda bir kaza sırasında çökmüş bir köprü var. Bu nedenle, trenlerin askıya alınması gerekiyor. Yapısı restore edilmedi ve tren istasyonu zamanla tamamen boşaldı.

Canfranc Tren İstasyonu, gerçek bir mimari dönüm noktasıdır. Art Nouveau geleneğinde inşa edilen büyük bina 240 metre uzunluğundadır. Site, 300 pencere ve 150 kapıya sahiptir. Demiryol istasyonunun açılışı 1928'de gerçekleşti. 20. yüzyılın ilk yarısında dünyadaki en güzel tren istasyonu olarak anıldı. 1965 yılında, lüks tren istasyonu yönetmen David Lean'ın dikkatini çekti. Orada Doktor Zhivago filminin birkaç sahnesini çekti.

İstasyon geçen yüzyılın 70'inde … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İspanya
Ülke haritaları İspanya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İspanya şehir haritası
Bölgelerin haritası İspanya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İspanya gezi haritası
Kabartma haritası İspanya’nın kabartma haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.03.2024

İspanya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Barselona
Fort Montjuic. Bir füniküler yol sizi Barceloneta'dan kentin diğer tarafına götürecektir. Burası, ziyaretçilerin Montjuic Dağı'nı görebileceği yer. Bu dağ, Olimpiyat Oyunları sırasında 1922'de Barselona'da gerçekleşen en önemli yerlerden biriydi. Dağ, iyi bir tatil ve harika eğlence için her şeye sahiptir. Bir gün burada rahatlıkla bir gün geçirebilirsiniz. Dağın tepesi Fort Montjuic'in yeridir. Turistler, İspanya'nın çeşitli illerinin mimari üsluplarına uygun olarak inşa edilmiş minyatür bir köy olan … Devamını Oku
Madrid
San Francisco El Grande. Madrid'deki en büyük kilisedir . Kilise, örneğin Goya ve Zurbaran'ın tablolarını ve Ricardo Bellver ve Mariano Benlliure'nin heykellerini içeren zengin bir sanat koleksiyonunu sergiliyor. Bütün sanat eserleri yedi şapel arasında bölünmüştür. Sanat eserlerinin yanı sıra, 33 metre çapında büyük katedrale dikkat etmeyi de unutmayın. Katedral, nefis fresklerle kaplı tonozlu tavan ve güzel vitray pencerelere sahiptir. Kilise, XVIII. Yüzyılın klasik bir mimari tarzında üretilmiştir. … Devamını Oku
Sevilla
Restoranlar, barlar ve hediyelik eşya dükkanlarıyla dolup taşan Calle Mateos Gago Caddesi'ndeki turist sayısı herkesi korkutabilir. Sokaktan Plaza de Doña Elvira'ya gidin, burada 6 numaralı yapıda Ines de Ulloa, ünlü kadın kalp fatihi Don Juan'ın ezeli aşkı olan ev bulacaksınız. Günümüzde bu ev bir restorana dönüştürülmüştür , bu arada, mükemmel yerel mutfağı sunuyor. Don Juan kurgusal bir karakterdir, ancak bu gerçek Seville sakinlerinin kendisiyle ilgili efsaneleri oluşturmalarını engellemez. Bazı … Devamını Oku
Benidorm
Antik St. Jume Kilisesi'nin bulunduğu Kanfalı tepesinin üzerinde yürümek çok ilginç olacaktır. 18. yüzyılda inşa edilen bu kilise neoklasik tarzın canlı bir örneğidir. Şehrin birçok kesiminden görülebilen bazı sıra dışı koyu mavi kubbelerle dekore edilmiştir. Kentte, antik Tossal de Cala yerleşim yeri kalıntıları da dahil olmak üzere birçok önemli arkeolojik alan bulunmaktadır. 16. yüzyılda bir surlar kompleksinin parçası olan Torre Morales kulesinin kalıntıları da önemli bir dönüm noktası olarak … Devamını Oku
Granada
Granada'nın mimari anıtları arasında kesinlikle Katedral'den bahsetmeye değer. İnşaatı 16. yüzyılda başladı ve neredeyse yüz yıl sürdü. Mimari açıdan katedral eşsiz bir anıttır. Dış görünümünde, Barok, Gotik ve Klasikliğin eşsiz unsurları bir araya getirilmiştir. Katedralin içi de ilginç bir şekilde dekore edilmiştir. Birkaç eşsiz Hıristiyan emaneti barındırıyor. Büyük katedralin bir kısmı kraliyet kilisesidir. Granada krallarının mezar yeridir. Çok sembolik bir tarihi eser, Saint Jerome … Devamını Oku
Valensiya
Katedralden çok uzak olmayan bir başka ilginç dini anıt - Valensiya Meryem'in Göğe Kabulü Bazilikası. Yerliler için, bu Kilise en önemlisidir, çünkü kutsal Meryem'in imtiyazını (şehrin hamisi) barındırır. Aziz heykeli mucizevi olarak kabul edilir ve pek çok şaşırtıcı hikayeyle ilişkilendirilir. Mimarinin en güzel anıtına hayran olmak isteyenler için, Marques DOS Aguas Sarayı'na bir geziyi dahil etmek faydalı olacaktır. Bu bina Barok tarzındadır ve yüzlerce yıl sonra sıva ve güzel balkonların korunmuş … Devamını Oku
Lloret de Mar
Puerto del Carmen
Playa Blanca, muhteşem tesisin ana plajıdır. Temiz ortamı ve ekolojik standartlara uygunluğu sayesinde kumsal Mavi Bayraklı etiket almıştır. Berrak beyaz kumlu bu geniş plaj, farklı spor türleri için özel alanlara sahiptir. Farklı yaştaki çocuklar için eğlenceler ve oyun alanları da vardır. Bu kumsal neredeyse tamamen rüzgar ve dalgalardan yoksun olduğundan, genellikle küçük çocuklu tatilciler için ideal bir yer olarak anılır. El Caleton, tatilcilerin ziyaret etmek için inanılmaz heyecan verici bulacakları … Devamını Oku

İspanya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018