OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Merida Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

CATEDRAL DE MÉRIDA -   Modern kentin topraklarındaki ilk yerleşim M.Ö. 25’te kuruldu ve ateşli Romalı askerler için bir yaşam yeri olarak kullanıldı. O günlerde, kurucusu İmparator Augustus’un onuruna şehre Emerita Augusta adı verildi. Modern Merida, antik çağların inanılmaz mirası ve huzurlu atmosferi ile ziyaretçileri kendine çekiyor.
  Tarihi mekanlarda yürüyüşün yanı sıra Merida, misafirlerine birçok ilginç eğlence sunmaya hazır. Şehrin birkaç çocuk eğlence merkezi var. Küçük çocuklarla seyahat eden turistler Play To Play’i sevecekler. Bir … Açık
Şehrin ana cazibe merkezlerinden biri, şehrin muhteşem bir panoramasına sahip bir asma köprüdür. Köprüde yürüdüğünüzde eski Arap kalesine ve Roma şehrine ulaşacaksınız. M.Ö. 16’da inşaatı yapılan bir tiyatro antik kentin merkezidir. Bu tiyatro İmparator Augustus’tan damadı için bir armağandı. Tiyatro mükemmel durumda ve bu yüzden günümüzde bile duvarlarında çeşitli gösteriler ve sunumlar düzenleniyor. Tiyatro salonu 6000 seyirciyi ağırlayabilir; yaz aylarında yıllık Dramatik Sanat Festivali’ne ev sahipliği yapar. Bir başka antik mimari yapı, alışılmadık bir eliptik şekle sahip Amfitiyatro’dur. Eski zamanlarda genellikle 14 binden fazla seyirci toplayan gladyatör savaşları düzenlendi.
Ulusal Müze hemen yakınında yer almaktadır. Salonlarından biri eski heykellere adanmıştır; Ayrıca çanak çömlek, heykelcik, madeni para, bronz ve bir dizi arkeolojik eser koleksiyonuna adanmış salonlar da vardır. Iglesia de Santa Eulalia Kilisesi ve yakınındaki bir şapel en önemli dini yerler arasındadır. Şehir merkezinin yakınında, MS 1. yüzyılda inşaatı yapılan Templo de Diana tapınağı bulunmaktadır. Merkezi Plaza Mayor’da Batı gotik sanat Müzesi ve Santa Clara Manastırı’nı da bulabilirsiniz. Şehrin en modern kısmı John Lennon caddesidir. Burada en iyi restoranları, büyük alışveriş merkezlerini ve en gürültülü diskoları bulabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Yaz aylarında, şehirde hava oldukça sıcaktır - gündüz sıcaklığı 40 ° C’ye ulaşabilir. Yürüyüş ve açık hava eğlence hayranları için en rahat dönem değil. 2. Merida popüler bir turizm şehridir, bu … Açık
  Merida’nın konukları için popüler bir yer, Albarregas Nehri üzerindeki antik köprüdür. Yaklaşık 2000 yıl önce inşa edilmiş ve Gümüş Yolu’nun bir parçasıydı. Bu köprüde, yakındaki madenlerde çıkarılan gümüş taşındı. Köprünün uzunluğu yaklaşık 100 metredir. Romantik yürüyüşler ve şehrin panoramasına hayran olmak için çok çekici bir yer.
Şehrin merkezi caddelerinden birinde, yüksekliği 15 metre olan Trajan Kemeri bulunur. Bu mimari yapının yaşı da yaklaşık 2.000 yıldır. Başlangıçta kemer bir şehir kapısı işlevi gördü ve ahşaptan inşa edildi. İlk ahşap kemer yaklaşık 150 yıl sürdü ve ikinci yüzyılda onu yeniden inşa etmeye karar verildi. İnşaat için, özel teknoloji kullanılarak işlenen yerel taş ocaklarından en iyi granit kullanıldı. Merida’nın konukları şimdi bile muhteşem taş yapıya hayran olabilirler.
  Merida, ilk sözü antik çağlara dayanan, çok sayıda şehrin cazibe merkezlerine (örneğin, Roma Amfitiyatrosu, su kemerleri, thermae, Diana Tapınağı) yansıyan bir şehirdir. Merida’da Arap yönetimini anımsatan … Açık
Antik yerlerde yürüyüş hayranları, imparator için bir hediye olarak 1. yüzyılın sonunda inşa edilen antik Roma Tapınağı Diana’yı ziyaret etme şansına sahip olacaklar. 18. yüzyılda antik tapınak Kontes deo Corvo’nun özel mülkiyetine devredildi. Sarayının büyük ölçekli kompleksinin bir parçası oldu. Kontes yönetimi altında tapınakta bir yeniden yapılanma yapıldı. Tamamen orijinal haline getirildi.
Merida’daki doğal cazibe merkezlerini sevenler, şehrin hemen yakınında bulunan eşsiz doğa rezervi Cornalvo’yu ziyaret etmeye davet edilecek. Bu doğal rezervin topraklarında, İspanya’nın farklı bölgelerinde bulunan tüm ortak bitkileri görebilir ve ayrıca vahşi hayvanları ve kuşları izleyebilirsiniz.
  Merida, çeşitli ilginç yemekler ve içeceklerle gurme lezzetleri almaya hazırdır. Şehir pek de turistik olarak adlandırılamadığından, restoranlarının çoğu yerli halka yöneliktir ve tipik yöresel yemekler servis … Açık
Merida civarında, tarihi cazibelerini korumayı başaran birçok küçük şirin şehir var. Montijo şehrinde, birçok dini eseri saklayan eski bir katedral var. Şehrin sokakları tek bir mimari kompleksi temsil ediyor. Onlarla birlikte yürürken, farklı dönemlerdeki evleri ve binaları görebilirsiniz.
Mérida - Ciudad monumental romana y tierra del teatro clásico griego Aynı şekilde ilginç olan, antik kilise ve esnaf atölyeleriyle büyüleyici Trujilljanos kasabasıdır. Bu atölyelerin her biri, ziyaretçilerin her zaman bir gezi yapmaktan ve ulusal zanaat öğrenmek için mutlu oldukları eşsiz bir mini müzedir. Bu tür zanaat atölyeleri, unutulmaz hediyeler almak için mükemmel bir yer olacaktır.
Merida - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Merida ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Merida kaleleri
♥   Kalesi 'Alcazaba of Mérida' Badajoz, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of las Arguijuelas de Arriba' Extremadura, 47.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of las Seguras' Extremadura, 52.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Alcazaba of Badajoz' Badajoz, 55.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Zafra' Badajoz, 55.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Merida çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Cornalvo' , 16.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Serra de São Mamede' , 95.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nacional Park 'Monfragüe' , 105.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Tejo Internacional' , 107.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cueva de las Maravillas' , 115.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Merida ve Çevresindeki Turistik Yerler

Anfiteatro romano de Merida

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
Antik tiyatro, önemli bir arkeolojik alanın topraklarında bulunur ve M.Ö. 8'de yaptırılmıştır. Diğer birçok eski arenada olduğu gibi, ağırlıklı olarak gladyatör savaşları için kullanılıyordu. Arenanın tam ortasında, insanlar için ve şimdi hayvanlar için korunmuş bir çukur görülebilir. Tiyatro şehrin kalbinde yer aldığından, turistler arasında hak ettiği popülaritenin tadını çıkarıyor. Hem olağan geziler çerçevesinde hem de çeşitli kültürel etkinlikler sırasında ziyaret edebilirsiniz. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Merida’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

24.06.2024

Merida Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Merida Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Merida, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Merida’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Merida’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018