OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nerja Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Aquaduct Nerja   Nerja, Costa del Sol’un doğu kıyısında yer almaktadır. Burası modern bir tatil köyünden çok tipik bir İspanyol köyüne benziyor. Bu, turistleri geniş kumsallar ve muhteşem mağaralarla cezbeden gerçek bir vahşi doğa parçasıdır. Buradaki plajlar, Akdeniz tatil beldeleri için oldukça tipiktir, ancak gerçekten özel olan bir şey var - sadece burada, sahile oyulmuş ve Nerja’nın doğasını kesinlikle unutulmaz kılan çok büyük kayalar ve kayalar bulacaksınız.
  Pek çok gezgin, çok sayıda doğal plajları ile Nerja tatil beldesine çekilmektedir. Nerja kıyı şeridinin uzunluğu 16 km’dir. Turistler toplamda 12 adet doğal kumlu plajın keyfini çıkarabilir. Aralarındaki en … Açık
Modern Nerja topraklarındaki ilk yerleşimler, tarih öncesi çağlarda henüz ortaya çıktı. Bunun en güzel kanıtı ise mağaralarda bulunan kaya resimleridir. İlk çizimler tesadüfen keşfedildi - yerel çocuklar onlar hakkında bildirdi. 1959’da oldu. O zamandan beri Nerja, mağara resimlerine bakmaya gelen dünyanın her yerinden binlerce turist tarafından ziyaret edildi. Gezi rotalarının çoğu, bazıları arkeoloji müzelerine dönüştürülen ve değerli eser koleksiyonlarını dikkatle saklayan bu harika mağaralarla da ilişkilidir.
Her yıl ziyaretçi sayısı arttıkça daha fazla turistik tesise ihtiyaç duyulmaktadır. Bununla birlikte, kasabada hala yüksek binalar yok. Kural olarak, sahil boyunca uzun sokaklarda uzanan iki veya üç katlı binalardan inşa edilmiştir. Avrupa’nın Balkonu adı verilen gözlem alanı, Nerja’nın en popüler yerlerinden biri haline geldi. Alan kıyıya yakın kayalardan birinin üzerine inşa edilmiştir. Bölgeden çok uzakta olmayan, aynı zamanda güzel sahil manzarasına sahip cam duvarlı büyük bir restoran bulacaksınız. Bu kasabada açık teraslı çok sayıda bar ve restoran bulacaksınız; büyük çoğunluğu denizin hemen yukarısındaki kayalıklarda yer almaktadır. Nerja genel olarak sakin ve sessiz olarak tanımlanabilir. Burada gürültülü diskolar ve gece kulüpleri yok, ancak bunların yerine rekreasyon ve spordan hoşlanan turistler tarafından kesinlikle beğenilecek çok sayıda turist rotası bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Şehir halka açık alanlarda sigara içmeyi yasaklıyor, bu nedenle turistlerin özel işaretlere dikkat etmesi gerekiyor. Kural olarak, devlet kurumlarına ve kamu kurumlarına yakın yerlerde sigara içme alanları bulunurken, … Açık
  İlginç bir tarihi yapı, aynı zamanda Kartal Köprüsü olarak da bilinen Acueducto del Águila’dır. Yapımının kesin tarihi bilinmemektedir, güzel köprü derin bir geçidin üzerindedir ve yaklaşık 40 kemeri vardır. Yemyeşil bitki örtüsüyle kaplı tepelerle çevrili köprü, büyüleyici bir görünüme sahip. Genellikle turistler, ünlü yerel mağaralara giderken bir gezi turunun bir parçası olarak ziyaret eder.
Balcon de Europa Minyatür tesisin ana avantajlarından biri, her biri kendine özgü özelliklere sahip pitoresk plajlardır. Başlıca turistik bölgelerden uzakta, yazın çok sayıda festivalin düzenlendiği bir mekan haline gelen El Playazo plajı var. Gündüzleri kıyılarda geleneksel sahil atmosferi hüküm sürüyor ama karanlık düştüğünde sabaha kadar eğlenebileceğiniz devasa bir açık hava diskosuna dönüşüyor.
  Nerja’da sunulan mağaza çeşitliliği, tüm alışveriş tutkunlarını memnun edecektir. Şehir çok sayıda alışveriş merkezi sunamasa da, misafirleri birçok yararlı ve ilginç şey satan birçok küçük özel … Açık
Rahat bir ortamda dinlenmeyi tercih eden gezginler için mükemmel bir seçim Playa La Torrecilla’dır. Uzunluğu yaklaşık 300 metredir; tam donanımlı plaj, plaj ekipmanı kiralamak için kendi kiralama merkezlerine ve birkaç mükemmel restorana sahiptir. Yüksek sezonda plaj her zaman tatilcilerle doludur, bu nedenle turistlerin plaja mümkün olduğunca erken gitmeleri önerilir.
Balcon de Europa, Nerja Tesisin popüler bir cazibe merkezi, güzel bir koyda bulunan yaklaşık 200 metre uzunluğundaki büyüleyici Playa El plajıdır. Bu minyatür plaj, yerel halkın yüzlerce yıl önce ilk evlerini oyduğu güzel kayalıklarla çevrelenmiştir. Bu evlerden bazıları günümüze kadar gelmiştir, eşsiz tarihi eserler olarak kabul edilmektedir.
  Costa del Sol’un mücevheri olan İspanyol şehri Nerja, hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından görülmeye değer. Ailelere her zevke uygun çok sayıda keyifli eğlence sunmaya hazır. Gösterilecek pek çok cazibe … Açık
Birkaç yüz yıl önce, Nerja kıyılarının tamamı gözetleme kuleleri ile inşa edilmişti, ancak neredeyse tamamı tamamen yok edildi. Bugün hayatta kalan sadece iki kule görebiliyoruz, en yüksek ve en ünlüsü 12 metre yüksekliğe kadar yükselen Torre de Macaca’dır. Kulenin özel bir mimari değeri olmamasına rağmen, yerel halk hala güvenliğini önemsiyor. Maro Kulesi de iyi korunmuştur, sahilin çok güzel bir bölümünde yer almaktadır. Gezi sırasında görülebilen bazı kulelerin kalıntıları da aynı sahilde yatıyor.
Nerja - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nerja ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nerja kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Bentomiz' Málaga, 15 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Almuñécar' Granada, 17.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Bezmiliana' Málaga, 35.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tower of la Rijana' Granada, 44.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Santa Catalina' Málaga, 45.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Nerja çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Sierras Subbéticas' , 10.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Montes de Málaga' , 43.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de Huétor' , 63 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cueva de la Pedriza' , 70.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra Nevada' , 73.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Nerja ve Çevresindeki Turistik Yerler

Alhambra, Generalife ve Albayzin

From the series “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
Ortaçağ'daki İspanya'daki Müslüman dönemin hatırlattığı bir diğer hatırlayıcı ise tarihi Albayzin ilçesidir. Dar sokakları, eski kiliseleri ve antik hamam kalıntılarını içeren bu harika mahalle, yürümek için en şaşırtıcı yerlerden biridir. İlçede birkaç müze bulunmaktadır. Bugün bazı Mağribi evlerinde harika restoranlar, mağazalar ve mağazalar bulunmaktadır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Nerja’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.05.2024

Nerja Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nerja Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nerja, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nerja’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nerja’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018