OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ourense Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bu şehir görkemli sıradağlarla çevrilidir; Orense, şarap üretiminin önemli bir merkezi ve oldukça ünlü bir tatil beldesidir. Orense ikonik yerler açısından zengindir ve tur sayısı başkentle kıyaslandığında bile az değildir. Kentin ilk sözleri 5. yüzyıla aittir. Yüzyıllar boyunca bu verimli topraklar savaşların nedeni oldu ve bu nedenle bölge birkaç kez sahiplerini değiştirdi. İlk yerleşimciler Romalılardı. Daha sonra bölge Vizigotlar, ardından Sueviler, Moors ve Normanlar tarafından fethedildi.
  İspanya’nın Ourense şehri, yalnızca yetişkinlerin değil, aynı zamanda küçük gezginlerin de ilgisini çekecektir. Bu nedenle şehir, çocukların çok uzun süre hatırlayacağı kaplıcaları ile ünlüdür. Bunun … Açık
Günümüzde şehrin eski kısmı, Roma döneminden korunmuş en önemli mimari anıtlardan birinin yeridir - eski köprü. Bir diğer önemli cazibe merkezi, batı portalının en güzeli olduğu düşünülen Romanesk Katedral’dir. Güzelliğin ancak katedralin içi tarafından aşılabileceği muhteşem heykellerle dekore edilmiştir. Burada sıra dışı ışıklar, yaldızlı heykeller ve oyma lahitler görebilirsiniz.
Katedralden çok uzakta olmayan, yürüyerek şehrin en büyük galerisine - Klaustro de San Francisco’ya ulaşacağınız sözde ’barlar sokağı’ başlar. Burada düzenli olarak çok sayıda sergi düzenlenir ve böylece çağdaş ressamların ve fotoğrafçıların eserlerini görebilirsiniz. Şehrin en güzel meydanlarından biri olan Plaza do Ferro hemen yanındadır. Meydanın çevresinde orta çağda inşa edilmiş küçük ahşap evler göreceksiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ourense yöresel mutfağının ana özelliği, deniz ürünlerinin çeşitliliğidir. Çoğunlukla basit yöntemlerle hazırlanır: haşlanır veya ızgara yapılır ve bazen az miktarda yağ ile bir tavada kızartılır ve daha … Açık
Tur programınız, en değerli koleksiyonları Roma ve Galya heykelleri olarak kabul edilen Arkeoloji Müzesi gezilerini mutlaka içermelidir. Buranın en güzel tabiatı rezervi Rio Sil Kanyonu. Burada çam ormanlarında ve meşe bahçelerinde yürüyüş yapabilir, nehirde tekne gezintilerinin keyfini çıkarabilir ve birkaç eski kiliseyi görebilirsiniz.
  Pek çok ilginç mimari mekan, Plaza Mayor yakınlarında yoğunlaşmıştır. Burada 20. yüzyılın sonlarından kalma Art Nouveau tarzı muhteşem bir bina göze çarpıyor. Yapı, antik Roma binalarının kalıntıları üzerine inşa edilmiş olmasıyla dikkat çekiyor. Meydanın yakınında, 19. yüzyıldan kalma güzel Belediye Binası binasını görebilirsiniz. Yanında çok daha eski bir dönemin mimari bir anıtı var - 12. yüzyıldan kalma Piskoposluk Sarayı.
  Ourense halkı kültürlerinin ve geleneklerinin büyük hayranlarıdır ve yemyeşil ve uzun tatillere olan sevgileriyle tanınırlar. Şehrin en büyük yıllık kutlamalarından biri Xinzo de Limia Karnavalı. Resmi olarak 1-5 … Açık
Ourense’nin birkaç güzel antik kilisesi vardır ve Santa Eufemia Kilisesi en pitoresk olanlar arasındadır. Bu şık Barok tapınağın inşaatı 17. yüzyılda başlamış ve neredeyse 150 yıl sürmüştür. Bugün kilisenin ana özelliklerinden biri, taş oymacılığı ile ustaca süslenmiş orijinal cephesidir. Kiliseye baktığınızda, bazı asimetri fark edebilirsiniz. Mesele şu ki, binanın yan kulelerinden biri bitmemiş durumda.
Daha az ilginç olmayan Barok tarzı anıt, 18. yüzyılda inşa edilen St. Mary Kilisesi’dir. Aziz Mary’nin tasvirini betimleyen muhteşem eski sunağı ile dikkat çekicidir. Bu sunak, kuruluşundan bu yana kilisenin duvarları içindedir. Güzel Barok kilise, daha önceki bir kilisenin yerine inşa edilmiştir. İç kısmı hala eski tapınağın bazı unsurlarını içeriyor.
  Ourense’de birçok ilgi çekici yer görebilirsiniz ve bunların hepsi etkileyici yaşta değil. 2001 yılında şehirde açılan Puente del Milenio Köprüsü, şimdi Ourense’nin seçkin mimari simgesidir. Köprünün … Açık
Popüler bir turistik cazibe merkezi, 14. yüzyılda kurulan Claustro de San Francisco’dur. Bugün manastırın manastırı büyük bir mimari değere sahiptir. Yapısı 76 ikiz sütun ve 63 kemerden oluşmaktadır. Antik manastırda, şu anda Galiçya’nın en güzel manzarası olan büyüleyici bir veranda da bulunmaktadır.
Tarihi Ourense bölgesinden uzakta antik Ponte Mayor köprüsü bulunur. Minho nehri üzerindeki bu köprü, Roma İmparatoru Augustus döneminde inşa edilmiştir. Köprünün ilk büyük yeniden inşası, 13. yüzyılda yeni bir gözetleme kulesi ile desteklendiğinde gerçekleşti. Bugün bu kule kayıp, çünkü 18. yüzyılda köprünün orijinal görünümünü restore etmeye karar verildi. Antik köprü pek çok popüler tarihi caddeden uzakta olduğu için maalesef çoğu zaman dikkatsiz bırakılıyor.
Ourense - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Ourense ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Ourense kaleleri
♥   Kalesi 'Alcázar of Milmanda' , 26.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Monforte de Lemos' , 35 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Castro Caldelas' , 36 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Sobroso' , 52.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Monterrei' , 54.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Ourense çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'O Invernadeiro' , 49.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Peneda-Gerês' , 63.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Monte Aloia' , 74.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Serra da Enciña da Lastra' , 82.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Montesinho' , 95.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İspanya Gezisi: Görülecek Yerler

Kraliyet Sarayı, Madrid'in ana simgesi olmaya devam etmektedir. Günümüzde saray, önemli toplantı ve resmi törenlere ev sahipliği yapmak için kullanılmaktadır. Eski bir Mağribi kale, modern Kraliyet Sarayı'nın bulunduğu yerde 1755 yılına kadar duruyordu. 18. yüzyılın ortalarında kale stratejik önemini yitirmiş ve çok güzel bir yerde inşa edilmiş olduğu için onu yıkmaya ve lüks inşa etmeye karar verildi. Bunun yerine saray. Günümüzde bu muhteşem binada avizeler, saatler, mobilya, müzik aletleri, silahlar ve sanat eserleri gibi değerli eskime koleksiyonları bulunan 2.000'den fazla oda salonu bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Ourense’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

14.04.2024

Ourense Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ourense Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ourense, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ourense’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ourense’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018