OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Córdoba Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Mosque of Cordoba   Cordoba, ortaçağın atmosferini korumayı başaran küçük bir taşra kasabası. Mimarisi, modern tatil yerlerinden ziyade, ortaçağ İslam kenti için daha olağandır. Cordoba’daki sokaklar dar ve kıvrımlıdır; pek çok küçük meydan ve beklenmedik yerlerde bulunur. Her biri harika heykellerle dekore edilmiştir.
  Cordoba, mimari anıtlarda, sanat eserlerinde ve güzel ulusal halklarda yer alan eşsiz kültürel geleneklere sahip bir şehirdir. Ünlü Ulu Cami, ülkenin en güzel mimari eserlerinden biridir. 785 yılında inşa edilmiştir ve … Açık
Şehrin merkezi, büyük bir ticaret bölgesi ile çevrili olan Merkez Camii’nin yeri. Mezquita Camii, bu bölgenin başlıca turistik yerlerinden biridir. Yapısı 785 yılında başlamış ve birkaç yüzyıl sürmüştür. Hristiyanlar bu şehri Moors’tan fethettiklerinde, caminin muhteşem manzarası karşısında hayrete düştüler ve böyle harika bir binayı tahrip edemediler. Cami, Meryem’in Göğe Kabulü Kilisesi’ne çevrildi. Günümüzde bu bina Katedral olarak bilinir.
X yüzyılda ekonomik artış zamanı olarak kabul edilir. Cordona’da bu yüzyıl boyunca ünlü Mekke ile güzellik açısından rekabet edebilecek yeni camiler ortaya çıkarken, yerel halifeler de masal binalarına benziyordu. Kentte daha ilgi çeken yerlerden biri de Kalia Flores veya çiçek caddesi. Geleneksel evler yöre halkına göre oldukça sıkıcı görünüyor, bu yüzden evlerinin duvarlarını çiçeklerle dekore etme geleneği var. Bu kasabadaki evler, içine saksı yerleştirilmiş metalik yapılar ile donatılmıştır. Sonunda, sıradan bir ev gerçek bir sanat eserine dönüştürülür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cordoba, yalnızca kültürel atraksiyonların bolluğu nedeniyle değil, aynı zamanda çok çeşitli eğlence seçenekleri nedeniyle, gezginler arasında tanınmayı kazandı. Bazı gezginler renkli pazarlarda ve alışveriş … Açık
Mayıs’ta Cordoba’yı ziyaret etmeyi başarırsanız, her yıl yapılan Feria de Cordoba adil ticaretini görebileceksiniz. Enerjik danslar, müzik, yöresel halkın çeşitli yemekleri ve süslü kıyafetleri manyetik bir tatil atmosferi yaratacaktır.
Fachada da Grande Mezquita - Cordoba   Şehrin en etkileyici mimarisi ve park kompleksi olan Hristiyan kralların Alkasar’ı güvenle çağırılabilir. Yıllar geçtikçe, bu büyük kale bir kraliyet ikametgahıydı. Yıllar önce olduğu gibi, birçok çiçek, egzotik bitki ve güzel fıskiyelerin bulunduğu güzel bir bahçe ile çevrilidir. Bahçeyi kelimenin tam anlamıyla bir çiçek bolluğuna gömdüğünüzde, ilkbahar veya yaz sonlarında kaleyi ziyaret etmek en ilginç olanıdır.
  1. Dini yerleri ziyaret ederken, gezginler belirli kurallara uymalıdır. Giysileri dikkatlice seçin; Tişörtler ve gömlekler uzun kollu olmalıdır. Eteklerin ve şortların uzunluğu diz üstünde olmalıdır. Dini mekânlara … Açık
Guadalquivir Nehri kıyılarında yürürken, başka ilginç bir tarihi eser olan Roma Köprüsü’nü görebilirsiniz. 250 metre uzunluğundaki bu kemer köprüsü 2.000 yıl önce inşa edilmiştir. Bu köprünün önemi her zaman çok büyük olmuştur, bu nedenle çalışma düzeninde sürekli olarak korunmuştur. Köprünün ilk büyük ölçekli yeniden inşası 10. yüzyılda gerçekleşti. 20. yüzyılın ortasına kadar, bu taş köprü tek nehrin geçişi olarak kaldı. 2004’te, tarihi yapının köprüde korunması için, herhangi bir taşımacılığın hareketi yasaklandı. Şimdi sadece yürüyerek yürüyebiliyor.
Palacio de la Merced Cordoba’da, Calahorra kulesi de dahil olmak üzere erken Orta Çağ tahkimatlarının bir kısmı korunmuştur. 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Kule, Moors ile bir sonraki savaşında ağır hasar gördü, ancak 14. yüzyılın sonlarında tamamen restore edildi. 20. yüzyılın ilk yarısında, kule UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak kabul edildi. Şimdi yerli halkın kültürüne ve geleneklerine adanmış ilginç bir müze barındırıyor.
  Cordoba’nın konuklarına çok çeşitli alışveriş noktaları sunulur. Patio Olmos, en prestijli alışveriş galerilerinden biri olarak kabul edilir. Bu galeri, şehrin merkezi caddelerinden birinde bulunan muhteşem bir … Açık
Şehirde ve civarında çok sayıda ilginç arkeolojik alan var. En yoğun bölgelerden birinde, turistler antik bir Roma tapınağının kalıntılarını görebilirler. Sadece son zamanlarda keşfedildi. Geçen yüzyılın 50’li yıllarında, antik dönemde bu sığınak şehrin en büyüğü idi. MS 1. yüzyılda inşa edilmiştir. Araştırmacılar antik tapınağın önemli bir bölümünü restore etmeyi başardılar.
Alhambra pool Cordoba’nın kültürel mekanları arasında Viana Sarayı Müzesi’nden bahsetmeye değer. Daha eski bir sarayın kalıntıları üzerine inşa edilmiş, 16. yüzyıldan kalma şık bir villada yer almaktadır. 20. yüzyılın ortalarına kadar lüks bir avluya sahip olan bu villa özel mülkiyete aitti ve ondan sonra CajaSur bankasının mülkü oldu. Üyeleri, onlarca yıldır çalışmakta olan tarihi binada bir sanat müzesi açmaya karar verdi.
Córdoba - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Córdoba ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Córdoba kaleleri
♥   Kalesi 'Alcázar de los Reyes Cristianos' Córdoba, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Arcos' , 23.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Almodóvar del Río' Córdoba, 24.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castillo de Bujalance' Córdoba, 33.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Lopera' Jaén, 49 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Córdoba çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Sierra de Hornachuelos' , 44.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de Cardeña y Montoro' , 55.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de Andújar' , 78.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra Norte de Sevilla' , 79.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cueva de la Pedriza' , 81 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Córdoba ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museo Arqueológico y Etnológico de Córdoba' Córdoba, Spain, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İspanya Gezisi: Görülecek Yerler

Sevilla şehri tarihi bir bakış açısından çok ilginç bir yer. Kent ayrıca sayısız tarihi ve kültürel zenginlik açısından zengin. Santa Maria Katedrali ayrı bir anmaya değer. Katedral, 15. yüzyıl mimarisine güzel bir örnektir. Tapınak inşaatı 1402'de başladı ve neredeyse yüz yıl sürdü. Cephe dekorasyonu ve kilisenin içinde fresklerin oluşturulması çoğunlukla zaman aldı. Seyahat edenler bu sıkı çalışmanın sonucunu görmeyi kabul ederler. Katedralte güzel heykeller, görkemli ana sunak ve yaldızlı ve şık çizimlerle dekore edilmiş Kraliyet Şapeli görülecektir. Katedral eski bir caminin bulunduğu bir yerde inşa edilmiştir ve orijinal binanın kalıntılarını görmek hala mümkün. Büyük bir parkla çevrili olan ve sıcak bir güne doğru yürürler için mükemmel olan Orange Yard adlı küçük bir meydandır. …
OrangeSmile araç kiralama Córdoba’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

20.05.2024

Córdoba Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Córdoba Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Córdoba, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Córdoba’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kordoba’ndan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018