OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Oviedo Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Kasaba, 8. yüzyılda bir Roma yerleşiminin topraklarında kuruldu. Bu tesis, pitoresk güzelliği, harika mutfağı ve geniş eğlence seçenekleri ile ünlüdür. Oviedo, birçok gezgin için uzun zamandır favori bir tatil beldesi haline geldi. Yerel mutfaktan biraz daha bahsetmeye değer çünkü gerçekten oldukça eşsiz ve nefis.
  Oviedo şehri, uzun bir tarih boyunca birçok önemli tarihi olaydan kurtuldu. Her çağ, şehrin tarihini büyük ölçüde etkiledi ve şimdiye kadar çok sayıda simge yapıya yansıdı. Şehrin manzaralı küçük tarihi merkezi, … Açık
Deniz ürünleri yemekleri, buradaki herhangi bir restoranın menüsünün özünü oluşturur. Bar Marchica adlı barda yerel halkın sevdiği deniz kestanesi ve özel olarak pişirilmiş kuru et olan cecina’yı deneyebilirsiniz. Bu yemekler genellikle bir şişe elma şarabı ile servis edilir. Oviedo’nun en iyi meyhanesi, mükemmel kalamar ve çok sayıda et yemeği servis edeceğiniz Cabo Penas’tır. En nefis lezzetler orada pişirildiği için ıstakoz severler Marchica adlı restoranı ziyaret etmelidir.
Tüm mutfak lezzetlerini denedikten sonra sıra ana alışveriş caddelerinde yürüyüşe çıkma zamanı. Katedral Meydanı en iyi mağazaların ve satış noktalarının bulunduğu yerdir; burada mücevherler, eşsiz Asturias çömlek ve deri ürünleri bulacaksınız. Oviedo’nun hediyelik eşya dükkanlarında, yerliler tarafından cigua olarak adlandırılan en popüler maskotları bulacaksınız. Bunlar akikten yapılmış küçük el sanatları, oldukça sevimli ve sembolik öğelerdir. En şık kıyafetler, Melquiades Alvares Caddesi’nde bulunan butiklerde bulunabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Oviedo şehri, her zevke ve zevke uygun çok sayıda eğlenceli tesis sunar. Bu turist destinasyonunun banliyöleri, eko turizm meraklıları için kesinlikle büyük ilgi uyandıracak doğal milli parkları ve doğa bölgelerini … Açık
Ayrıca 15. yüzyılda kurulan Gotik katedralden bahsetmekte başarısız olamayacağımız birkaç eski bina da var. Bir başka güzel bina ise Camara Santa. Burası bir müze ve aynı zamanda bir şapel. Fildişinden yapılmış değerli mücevher ve el sanatları koleksiyonları içerir. Herkes büyük kralların ve soyluların aile kalıntılarını görebilir.
  Şehrin en güzel yerlerinden biri de 19. yüzyılın başında kurulan St. Francis Parkı. Bir zamanlar bugünün geniş parkının bulunduğu yere vardıklarında, keşişlerin şifalı otlar ve sebzeler yetiştirdikleri küçük bir manastır bahçesi vardı. Zamanla, küçük bahçe Oviedo’nun en büyük şehir parkı olan görkemli bir parka dönüşür. Burada yayılan asırlık ağaçların arasında yürüyebilirsiniz; ılık mevsimde park her zaman ilginç manzara kompozisyonlarıyla süslenir.
  1. Oviedo’nun tarihi merkezinin dar dolambaçlı sokakları yürüyerek daha iyi keşfedilmelidir çünkü turistlerin ilgisini çeken tüm önemli noktalar birbirine yakın konumdadır. Bölgede ayrıca birkaç çekici … Açık
Şehirdeki en eski binalar, 9. yüzyılın başlarından kalma San Julián de los Prados Kilisesi’dir. Yüzyıllar boyunca bu tarihi kilisenin defalarca yeniden inşa edilmiş ve yeniden inşa edilmiş olmasına rağmen, orijinal özelliklerinin çoğunu korumuştur. 1998 yılında bin yıldan daha eski olan bu eşsiz kilise, UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak kabul edildi.
Olağanüstü bir kültür merkezi, üç tarihi saraydan oluşan bir kompleksi işgal eden Asturias Güzel Sanatlar Müzesi’dir. Bu müzenin kapsamlı koleksiyonu 1969’da oluşmaya başladı ve şimdi 15.000’den fazla sergi içeriyor. Bu müzede Pablo Picasso, El Greco ve Salvador Dali gibi ünlü Avrupalı sanatçıların orijinal eserlerini görebilirsiniz.
  Alışveriş meraklıları arasında Oviedo’nun ana cazibe merkezi Calle del Nueve de Mayo’da bulunan modern alışveriş merkezi Salesas’tır. Duvarları içinde, şehrin en büyük süpermarketlerinden biri olan … Açık
Tarih meraklıları, bir Benedictine manastırına ait olan 16. yüzyıldan kalma bir binada faaliyet gösteren yerel Arkeoloji Müzesi’nden etkilenecek. Müze, şehri çevreleyen alanların keşfi sırasında keşfedilen birçok eşsiz sergi sunuyor. Birçok arkeolojik buluntu Demir ve Taş Devri’ne kadar uzanmaktadır.
San Francisco de Asis Oviedo’nun en önemli mimari anıtlarından biri, neoklasik özelliklerin ve Barok tarzın şaşırtıcı bir kombinasyonunu temsil eden 18. yüzyıldan kalma Camposagrado Sarayı’dır. Bugün tarihi bina bölge mahkemesine ev sahipliği yapıyor, bu nedenle turistler sadece kusursuz dış cephesine hayran olabilirler.
  Asturias’ın başkenti, arkadaşlarınız veya ailenizle tatil geçirmek için harika bir yerdir. Burada emrinizde sayısız cazibe merkezi, ilginç müzeler, eğlence merkezleri ve güzel parklar var - bunların hepsi hem … Açık
Tarihi Plaza de la Escandalera, birçok yerel halk ve şehir ziyaretçisi için favori bir yürüyüş yeridir. Bir çeşme ile süslenmiş meydan, pitoresk tarihi sokaklarla çevrilidir, burada ayrıca güzel bir anıt da görebilirsiniz. Plaza de la Escandalera, Oviedo’daki en güzel mimari anıtlar olan Casa Conde ve El Escorial gibi eski binaları barındırır.
Oviedo - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Oviedo ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Oviedo kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Las Caldas' Asturias, 8.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Torreón of Peñerudes' Asturias, 11.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of San Martín' Asturias, 24.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Gauzón' Asturias, 24.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Soto' Aller, 27.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Oviedo çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Cave 'Cueva de la Fuente de la Plata' , 3.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Las Ubiñas-La Mesa' , 29.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cova de l`Ocre' , 40.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Redes' , 44.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Somiedo' , 45.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Oviedo ve Çevresindeki Turistik Yerler

Fantastik Orman Cantabria

From the series “Dünyanın 10 Doğa Harikası”
Bir diğer önemli özellik, benzersiz arkeolojik alanların bolluğu. Tarih öncesi kaya sanatına sahip birkaç mağara dağlarda korunmuştur. Altamira mağarası en ünlüleri arasında sayılır. Tur programının ana kısmı öncelikle doğa tutkunlarına odaklanmaktadır. Son derece yüksek meşe ve taş huş gibi ender antik ağaçları görmek için bir fırsatları var. Ormanların bazı kısımları özellikle şaşırtıcıdır, çünkü ağaçlar burada doğal bir kemer oluşturmaktadır. Cantabria'nın fantastik ormanı, nadir bulunan bitkiler tek tek açıldığında ilkbahar ve yaz aylarında çok iyi olur. … Devamını oku

Playa de Cuevas del Mar

From the series “Gizli ve Ulaşması Güç Nefis Sahiller”
Plaja bakan Cueval nehri ağzı ve benzersiz Shutam Pri kayaları da dahil olmak üzere çok ilginç yerler var. Bu nedenle her zaman ilginç zam ile rekreasyona değişim getirme fırsatına sahipsiniz. Pitoresk kıyılar da profesyonel fotoğrafçılar çekiyor. En iyi çekim alanını seçerken, sahil çok sayıdaki keskin kaya ve atışlarda olduğundan çok dikkat etmelidirler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Oviedo’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

28.11.2023

Oviedo Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Oviedo Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Oviedo, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Oviedo’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Oviedo’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018