OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

La Palma Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  La Palma, Kanarya Adaları adalarının kuzey-batı kısmında yer alan küçük bir adadır. Adanın toplam karesi 728 kilometrekare. La Palma, armutu şekillendiren, olağanüstü güzel bir adadır. La Palma, huzurlu dinlenmeyi sevenler için en iyi seçimdir. Adanın kıyı şeridi çoğunlukla kayalıktır, bu nedenle adaların sayısı büyük değildir, ancak plajlar takımadaların diğer plajlarından daha az çekici değildir.
  La Palma adası, tanınmış bir plaj tatil beldesidir. Siyah volkanik kumlu pitoresk sahil şeridi sade bir şekilde büyüleyici görünüyor. Konforlu bir şekilde donatılmış plaj alanları, aktif eğlence alanlarına hayran … Açık
Adada birçok dağ var. Adanın en yüksek noktası, yüksekliği 2387 metre olan Roque de los Muchachos tepe noktasıdır. Adanın kuzey kısmı, deniz seviyesinden 500-1500 metre yükseklikte yetişen kiraz defne ormanlarının bulunduğu yerdir. Bunlar, bir zamanlar Avrupa’nın tüm güney bölgesini kaplayan kalan tek defne kiraz ormanıdır. Los Tilos ve Cubbo de la Galga geçitleri resmi biyosfer doğa rezervleri ve eşsiz ormanların bekçileridir. Bu ormanlarda turistlerin üzerinde yürüyebileceği yollar bulacaksınız.
Turistler ayrıca geleneksel olarak eski binaları ve dar sokakları ile ziyaretçileri çeken adanın başkenti - Santa Crus de la Palma’yı ziyaret etmelidir. Bu şehirde taş çeşmesi ile ünlü küçük bir üçgen İspanya Meydanı’nı ziyaret edebilirsiniz. Meydanın yakınında, bir çan kulesi ve Belediye Sarayı bulunan Kurtarıcı Kilisesi yer almaktadır. Başkentin atraksiyonları arasında, Columbus’ın gemisi «Santa Maria» şeklinde yapılmış olan Castillo de Santa Catalina ve Deniz Müzesi yer alıyor. Gemi doğal boyutunda yapılır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Adanın kendi uluslararası havalimanına sahip değil, sadece küçük bir havalimanına sahip olması, yakındaki adalardan uçuşları alıyor. Buraya gelmenin en kolay yolu, birçok bağlantılı uçuşun mevcut olduğu … Açık
Doğa severler, 230 çeşit egzotik kuşun bulunduğu Ulusal Kelebek Parkı Palmitos’u ve Caldera de Taburiente Ulusal Parkı’nı ziyaret etmelidir.

Ayrıca Uluslararası Astrofizik Gözlemevi’ni ziyaret edebilirsiniz. İşte Avrupa’nın en büyük teleskopu.
Tek ihtiyacınız olan şey buysa, kara kumlu, yat klübü ve balıkçılık klübü ile plajların tadını çıkarabilirsiniz.

  Adada, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan dünyaca ünlü Los Tilos Biyosfer Rezervi bulunmaktadır. Bu rezervin hemen hemen tamamı ormandır. Tersiyer döneminde benzer ormanlar, modern güney Avrupa bölgesinin bütün bölgesini kapsıyordu. Şimdi gezegende çok az sayıda orman var. Rezervde pek çok nadir bitki görebilir ve hatta bu pitoresk yerlerin harika kuşlarına ve diğer sakinlerine hayran olabilirsiniz.
  Büyüleyici ada, çeşitli orijinal mağaza ve marketlere sahip gezginleri memnun edecektir. Böylece, Mercadillo del Agricultor de Puntagorda, turistler arasında her zaman en popüler pazarlardan biri olmuştur. Bu pazarda en … Açık
Bölgesinde adı geçen etnografik merkezi şimdi bulunduğu La Zarza’nın arkeolojik alanında eşsiz tarihi mekanlarda yürüyüş yapabilirsiniz. Burada, gezginlerin antik petrogliflerin kayaların üzerinde bulunduğu pitoresk eteklerinde dolaşmaları öneriliyor. Bazı çizimlerin anlamı anlaşılmaz kalıyor. Benzer çizimler İrlanda’daki bilim adamları tarafından da keşfedildi. Kaya resimleri olan mağaralara ek olarak, bu yerlerin en eski yerleşimcilerinin yaşamı ve evine adanmış ilginç müzeleri ziyaret edebilirsiniz.
La Tosca rezervine yapılacak bir yolculuk, geçmişe doğru gerçek bir yolculuk olacak. Bu rezervde en eski bitkiler korunmuştur. Burada, yerli halkın birçok ilginç efsaneye bağlandığı ejderha ağacını görebilirsiniz. Bu rezervin topraklarında, yerel ustaların el sanatlarıyla uğraşan çeşitli ilginç hediyelik eşya dükkanları var.
  La Palma adası, çocuklu açık hava etkinlikleri için mükemmel bir yerdir. Tüm ailenin gezmesi için ilginç olacak çok güzel plajlar, doğal atraksiyonlar ve spor merkezleri var. Uzun süredir egzotik hayvanlara hayran … Açık
Volkan San Antonio’nun yamaçlarında yapılacak bir yürüyüş, maceracılar arasında popüler bir eğlence heyecanı olmaya devam ediyor. Adanın diğer bölümlerinden farklı olarak, tamamen farklı bir çöl manzarası var. Son büyük volkanik patlama 1971’de meydana geldi ve bugün bir kişi dumanın kraterinden yavaşça nasıl yükseldiğini görebiliyor.
Başkentin çevresinde bulunan Veliko semtinde adanın ilginç tarihi yerleri ile tanışabilirsiniz. Burada gümüşden yapılmış eski bir sunak bulunan Snezhnaya Meryem Ana Tapınağı’nın yanı sıra pişmiş topraktan yapılmış bir Madonna heykeli de yer almaktadır. Bu tapınak Ortaçağ’da kurulmuştur ve dekorasyonunun pek çok unsuru gümüşden yapılmıştır. Kilise oldukça büyük. 16. ila 17. yüzyıllar arasında zengin bir heykel ve resim koleksiyonu içerir. Dekorasyonu itibariyle antik kilise adadaki en lükslerden biri ve daha çok zengin bir müze gibi.
La Palma - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

La Palma ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan La Palma kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of los moros of Cartagena' Region of Murcia, 9.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of la Concepción of Cartagena' Region of Murcia, 9.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of la Atalaya' Region of Murcia, 10.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Galeras of Cartagena' Region of Murcia, 11.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of San Julián' Region of Murcia, 11.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
La Palma çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Park 'Calblanque, Monte de las Cenizas y Peña del Águila' , 19.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar' , 23.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   A - Park 'Oregana creek park' , 25.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Carrascoy y el Valle' , 30.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cueva del Perro' , 32.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İspanya Gezisi: Görülecek Yerler

Kraliyet Sarayı, Madrid'in ana simgesi olmaya devam etmektedir. Günümüzde saray, önemli toplantı ve resmi törenlere ev sahipliği yapmak için kullanılmaktadır. Eski bir Mağribi kale, modern Kraliyet Sarayı'nın bulunduğu yerde 1755 yılına kadar duruyordu. 18. yüzyılın ortalarında kale stratejik önemini yitirmiş ve çok güzel bir yerde inşa edilmiş olduğu için onu yıkmaya ve lüks inşa etmeye karar verildi. Bunun yerine saray. Günümüzde bu muhteşem binada avizeler, saatler, mobilya, müzik aletleri, silahlar ve sanat eserleri gibi değerli eskime koleksiyonları bulunan 2.000'den fazla oda salonu bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama La Palma’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

13.04.2024

La Palma Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

La Palma Yakınındaki Bölgelerde Geziler

La Palma, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - La Palma’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, La Palma’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018