OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lanzarote Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Lanzarote, Kanarya Adaları’na ait adadır. Takımadaların doğusunda ve Fuerteventura’nın kuzeyinde yer almaktadır.

Lanzarote, “yangına dayanıklı dağ adası” olarak da bilinir. Lanzarote’de yaklaşık üç yüz volkan bulunur. 1730 sonbaharında burada aynı anda otuz volkanın patlaması gerçekleşti. Patlama altı yıl sürdü. Bu nedenle adanın üçte biri kül ve bazalt ile kaplıydı ve bu yerde yaşamayı imkansız hale getirdi.
  Adanın en popüler beldesi Puerto del Carmen’dir. Hareketli alışveriş caddeleri, gece kulüpleri ve restoranlar bolluğu ile karakterizedir. Yürüyüş için en çekici cadde Avenida de las Playas’dır; Her aşamada … Açık
Lanzarote’nin ana görüş alanı, adanın kuzeyindeki Corona yanardağının lav kütlelerinin altında bulunan Cueva de Los Verdes Mağarası. Bu mağara dünyanın en büyüğüdür - uzunluğu 6 kilometredir ve mağaranın bazı salonları 24 metre genişliğinde ve 15 metre yüksekliğindedir. Kavurucu lavın yanardağdan doğrudan denize akması sırasında mağara yaratılmıştır. Bu tüneller ve farklı şekillerde salonları ile mağaranın görünümünü sonuçlandı. Salonlardan biri daha sonra konser salonuna dönüştürüldü. Puerto del Carmen şehri, adanın en büyük turizm merkezidir. Topraklarında çok sayıda otel, gece kulübü ve restoran bulunmaktadır. En pahalı oteller ve eğlence merkezleri Costa Teguise yerleşim bölgesinde yoğunlaşmıştır.
Ada ayrıca, kesinlikle dikkat etmeniz gereken çok sayıda manzaraya sahipti. Bunlar güzel plajlar, kayalar, kaktüs bahçesi, gizemli volkanik tüplerle dolu La Corona, Jameos del Agua ve Cueva de los Verdes. Gözlem Meydanı Del Rio, adalar ve Chinijo Adası’nın muhteşem manzarasına sahiptir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Döviz borsası, adanın tüm büyük şehirlerinde bulunan ihtisas borsasında en karlı olanıdır. Dönüştürülebilir toplamın% 15’ine kadar olabileceğinden, yalnızca kur oranına değil, aynı zamanda tahsil edilen … Açık
Bu turistlerin yanı sıra ziyaretçilerin katılaşmış lavlardan yapılan gizemli resimleri görebilecekleri Los Hervideros sahil şeridini ziyaret etmeleri çok ilginç olabilir; ayrıca muhteşem yeşil krater El Golfo’yu ziyaret etmekten zevk almalılar.
Lanzarote Arrecife   Adanın başkenti, büyüleyici Arrecife şehridir. Tatillerinde ilginç tarihi yerleri keşfetmek isteyenler için hitap edecek. Burada, liman bölgesini korumak için Orta Çağ’da inşa edilmiş iki güzel eski kale vardır. Şehrin sokaklarında yürürken, yüzlerce yıldan fazla bir süredir adalıların yaşadığı birçok güzel geleneksel yapı görebilirsiniz. Bu pitoresk kasaba, balık pazarları ve deniz lezzetlerinden eşsiz yemeklerin hazırlandığı restoranlarıyla da ünlüdür.
  Lanzarote adasının en büyük ve en ilginçlerinden biri olan Teguise Market’i ziyaret ettiğinizden emin olun. Bu sadece bir pazardan çok daha fazlasıdır, zanaatkarların benzersiz ürünlerini doğrudan müşterilerin … Açık
Puerto Calero kentinde, turistler inanılmaz ilgi çeken Balina ve Yunus Müzesi’ni ziyaret edebilir. Bu açıklama tamamen bu deniz sakinlerine adanmıştır. Müze, deniz hayvanları iskeletlerinden parçalar, ilginç fotoğraflar ve çeşitli tematik sergiler içeriyor. Bu doğal bilim müzesi özellikle çocuklu tatilciler arasında popülerdir.
Lanzarote Arrieta Das Blaue Haus (Casa Juanita) Las Coloradas şehrinde, doğal güzellikleri ve plaj tatillerini hayranlıkla seyretmek ilginç tarihi yerlerdeki yürüyüşlerle birleştirilebilir. Bu tesisin ana sembolü siyah volkanik kumla kaplı 400 metre uzunluğunda bir plaj. Turist sezonunun doruğunda bile sakin ve ıssız atmosferi rahatlayabilir. Şehrin ana tarihi sembolü, 18. yüzyılda kıyı bölgesini korumak için inşa edilen Castillo de las Coloradas Kalesi’dir.
  Lanzarot adası tam anlamıyla heyecan verici bir aile tatili için yaratılmıştır. Güzel plajları ile çok çekiyor. Plajlara ek olarak, ana ziyaretçileri çocuklu turistler olan mükemmel bir akvaryum - Lanzarote Akvaryumu … Açık
Adada çok sıradışı mimari anıtlar görebilirsiniz. Mükemmel bir örnek, güzel bir dağ geçidine inşa edilmiş olan Villa Lagomar Müzesi. Birçok odadaki ve binalardaki kayaların dik duvarları, doğal duvarların rolünü yerine getirir. Bu villa çok karmaşık ve sıradışı bir şekle sahiptir. Neredeyse tüm iç unsurları beyazdır. Bu özgün tasarımlı villa, adanın zengin sakinlerinden biri olan Omar Sherif için inşa edildi. Ancak kartlarda kaybettiği için sadece bir günlüğüne sahibiydi. Şimdi villa ziyaretçilere açık. İçinde çok heyecan verici geziler düzenleniyor.
Lanzarote Daha az ilgi çekici olan Museo Cesar Manrique. Bu müze, dönüştürülmüş eski bir çiftlikten başka bir şey değil. Bugün modern tasarım sanatının lüks bir örneği. Tur sırasında turistler bu şık villanın en gizli köşelerine göz atma şansına sahip olacaklar.
Lanzarote - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lanzarote ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lanzarote kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Guanapay' Canary Islands, 10.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Lanzarote çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Los Volcanes' , 8.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nacional Park 'Timanfaya' , 16 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Archipiélago de Chinijo' , 30.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Islote de Lobos' , 33.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Corralejo' , 40.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Lanzarote ve Çevresindeki Turistik Yerler

Cueva de Los Verdes

From the series “Dünyanın En Büyük ve En Fazla Dallanmış Mağaraları”
Bu pasajlar mükemmel bir aydınlatma sistemi ile donatılmıştır. Yeraltı göllerinden birinin kıyısındaki minik güzel restoran vardı. Volkanik mağaranın en büyük sırları arasında, büyük derinlikte mağaralarda yaşayan kör albino yengeçleri bulunur. Mağaradan geçen yürüyüş, kesinlikle sinir kitzelinin izleyicilerini memnun edecektir. Güzergah, tehlikeli dar geçitlerden ve yamacın kenarından uzanıyor. Aynı zamanda mağaranın duvarlarının gözenekli yapısından kaynaklanan benzersiz akustik özelliklerinden bahsetmek gereklidir. Mağaranın üst katında, performansların düzenli olarak yapıldığı konser salonu bulunmaktadır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Lanzarote’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

14.04.2024

Lanzarote Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lanzarote Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lanzarote, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lanzarote’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lanzarote’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018