OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Almería Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Almeria   Almeria aynı adı taşıyan ilin başkenti, büyük bir liman kenti ve ünlü bir turizm merkezi. Şehrin zengin mirası, çok sayıda tarihi esere yansımaktadır. Burada muhteşem binaları göreceksiniz, eğlenceli müzeleri ziyaret edeceksiniz ve ilginç sergilere katılacaksınız.
  Romantik atmosferde birkaç gün geçirmek isteyenler Apartamentos 16: 9 Playa Suites seçebilir. İnanılmaz derecede uyumlu bir ortama sahip bu muhteşem otel, Palmeras de Almeria Plajı’na yakındır. İçinde romantik iç … Açık
Alcazaba kalesi kentin en ünlü manzarası olarak bilinir. Şehir Moors tarafından yönetildiğinde inşa edildi. Kale 13. yüzyılda Emir Abd al-Rahman tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra kale birkaç kez yeniden inşa edildi ve genişletildi, bu yüzden bugün bu çok büyük bir mimari kompleks. Bu kalenin en yüksek kulesi Torre del Amenahe, turistlerin kentin ve banliyölerinin panoramik manzarasını görebileceği bir manzara alanına sahiptir. Yakındaki kast La Chunka köyündedir. Yaygın olarak bir özelliği var - yerli halk küçük mağaraları evleri haline getirdi. Günümüzde bu evler tesis ve elektronik donanımıyla donatılmış durumdadır, ancak yerli halkın ana çalışması, yüzyıllar öncesine kadar hala balıkçılıktır.
Daha önemli bir ortaçağ binası, 16. yüzyılın ortalarında inşa edilen Katedral’tir. Ortaçağ boyunca şehir genellikle korsanlar tarafından pusuya çekildi ve Katedral, yerli halkın hayatını birçok kez kurtardı. Katedral, bir dini tapınaktan çok bir kaleye ya da bir kaleye benziyor. Birkaç kez yok edildi, bu nedenle bazı kısımları farklı mimari tarzlarda üretildi ve Katedral bugün gotik, klasizm ve rönesansın bir karışımı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Almeria’da sayısız alışveriş merkezi bulamayacaksınız. Alışveriş severler, küçük dükkânların yanı sıra yerel seralara sebze ve meyveler satabilecekleri harika pazarların tadını çıkarabilirler. Grand … Açık
Ayrıca, 17. yüzyılda binasının yapıldığı Templo de San Juan’ı ziyaret etmeyi de unutma. Tapınağın önünde belediye başkanının ofisi bulunur. Çok güzel ve olağandışı bir şey, harika bir kaleye benzemektedir. Son olarak, arkeolojik kazılara katılma fikri cazip gelirse, Gador’u ziyaret etmelisiniz. Bu şehirde birçok tarih öncesi yerleşim yeri bulunmuş ve arkeologlar orada çalışmaya devam etmektedir.
  Eski hastanelerin klasik cazibe merkezlerinden birine sahip olması zordur, ancak Almeria’da bulunan St. Mary Magdalene Hastanesi gerçek bir istisnadır. Katedralin hemen yakınında yer alır ve bugün hastanenin yapımı şehrin en eski kentidir. 16. yüzyılda inşa edilmiş, yüz yüz yıl sonra ana cephesi tamamen değişmeden kalmıştır. Eski hastane güzel tarihi binalar grubudur, topraklarında bir şapel ve eski bir barınak vardır. Bu mimari kompleksin ilginç turları turistler için mevcuttur; bu tur boyunca birçok gizli ayrıntıyı görebilirsiniz.
  Almería, karamsar karnavalları ve renkli ulusal restoranlarıyla ünlüdür. Dinlenme için uygun bir yer, çocuklu gezginler için bile burada bulunabilir. Kesinlikle Mario Su Parkı’nı ziyaret etmelidirler. Etkileyici … Açık
Kent baş müze - Almería Müzesi ziyaret ettiğinizden emin olun. Gösteriminin önemli bir kısmı, kentin ve çevresinin incelenmesi sırasında keşfedilen arkeolojik buluntulardır. Müzenin açılışı 1933’te gerçekleşti ve koleksiyonu sürekli genişlediğinden, müze defalarca yeni binalara taşındı. Bugün müzede, Paleolitik döneme ait bir dizi benzersiz sergilenmenin yanı sıra ilkel insanların tarihine adanmış tematik sergiler de bulunuyor.
Cabo_Gata Almería’nın dini mekanları arasında 15. yüzyılın sonlarında inşa edilen St. James Kilisesi (Zebedee’nin oğlu) kesinlikle ön plana çıkıyor. Bu kilise sadece 1559 yılında bitirildi ve var olduğu yıllarda defalarca yeniden inşa edildi ve yeni unsurlarla takviye edildi. Kilisenin en son yapılanması 20. yüzyılın ilk yarısında gerçekleşti; Cephesi yeni kabartmalarla süslenmiştir.
  Ulusal yemekler sunan restoranların menüleri, deniz ürünleri yemekleri, gazpacho ve lezzetli şarapları seven gezginler tarafından gerçekten sevilecek. Kızarmış balık özellikle şehirde popülerdir. Kural olarak, balık … Açık
Almeria’nın yakınında, gezginler birçok meraklı arkeoloji alanını ziyaret edebilir ve yaklaşık 1000 yıllık manzaraları görebilirler. Mükemmel bir örnek ’Aljibes arabes’ - Almeria valisi tarafından - Hairan tarafından 11. yüzyılda inşa edilen Arap su kemeri. Bu su iletişimi, kenti ve birliklerini içme suyunun aralıksız olarak tedarik etmesini sağlamak için inşa edildi. Yeraltı kanal uzunluğu 6000 metreden fazladır ve zamanları göz önüne alındığında, bu gerçekten büyük bir yapıdır.
Almería - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Almería ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Almería kaleleri
♥   Kalesi 'Tower of Macenas' Almería, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Casa Fuerte de la Cruceta' Almería, 12.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Tabernas' Almería, 24.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of San Felipe' , 35.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Battery of Guardias Viejas' Almería, 38 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Almería çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural Park 'Sierra de Baza' , 52.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra Nevada' , 64.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de Huétor' , 105.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Cabo Cope y Puntas de Calnegre' , 115.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra de Castril' , 118.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İspanya Gezisi: Görülecek Yerler

  İspanya yalnızca zengin tarihi mirasıyla değil, aynı zamanda büyük bir eğlence seçeneği ve eşsiz konukseverlik atmosferi ile ünlüdür. Roma İmparatorluğu zamanlarında inşa edilmiş binalar ülkenin başlıca mimari simgeleri olarak kabul edilir. İspanya büyük şehirlerinde gezginler her zaman tarih müzeleri ve arkeoloji, sanat galerisi ve sergi salonları bulacaklar. …
OrangeSmile araç kiralama Almería’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

17.07.2024

Almería Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Almería Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Almería, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Almería’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Almería’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018