OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Minorka Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bu pitoresk ada geleneksel olarak masmavi su, dağ manzaraları ve zümrüt vadileri ile harika plajları ziyaretçileri şaşırtıyor. Menorca, çok sayıda cazibe merkezi nedeniyle genellikle açık havada müze olarak adlandırılır.
  1. Yeterli zaman geçiren turistler ziyaretlerini sadece adanın keşfi ile sınırlamamalıdır. Her gün takımada adaları arasında gemiler dolaşıyor ve diğer alanları ziyaret etmek ve simgelerini keşfetmek için mükemmel … Açık
Adanın en büyük şehri Mahon. En değerli tarihi ve mimari anıtlar yakınında bulunur. Dahası, aralarındaki mesafe çok kısa olduğu için bir görüşten diğerine gitmenize gerek yoktur. Şehrin merkezinde Aziz Mary Kilisesi’ni görebilirsiniz. Burası adanın en büyük dini tesisidir. Belediye Meclisi’nin binası hemen yakınında bulunabilir. Salonlarından biri, önde gelen siyasi figürlerin portreleri ile dekore edilmiştir. Alışveriş tutkunları kesinlikle üzerinde çeşitli dükkanlar ve ticaret pavyonları bulunduğundan Carrer Nou Caddesi boyunca bir yürüyüşün tadını çıkaracaklar. Burada kıyafet, parfüm satın alabilir, çeşitli kuyumcu ve hediyelik eşya dükkanlarında değerli eşyalar bulabilir veya sadece marketleri ziyaret edebilirsiniz. Menorca’da birkaç kare var ve her biri güzel heykeller ve saray takımları ile dekore edilmiştir. Kareler hakkında konuşurken Columbus, San Frances, Miranda, Conquest ve Bastia’nın Kareleri’ni vurgulayamayız. Kentin liman bölgesi en iyi bar ve restoranların bulunduğu yerdir. Burada ünlü cin fabrikasını da bulacaksınız. İçeceğin tarifi yüzyıllardır gizli tutuldu.
Yürüyüşten hoşlanan turistler, Ciutadella adlı kasabada çok heyecan bulacaklar. Bu yerde pratikte ulaşım yok, bu yüzden hem yerli hem de gezginler Ciutadella’nın eski sokaklarında bisikletle veya yaya olarak hareket edebilirler. Meydanlardan birinde bulunan Olivas Sarayı, kentin ana cazibe merkezidir. Sarayın iç dekorasyonu inanılmaz derecede zariftir ve sarayın odalarından biri güzel fresklerle dekore edilmiştir. Bir diğer ortaçağ binası, cephesi el boyaması çizimlerle süslenmiş Vivo Sarayı’dır. Aslında, Menorca’nın herhangi bir meydanında birçok güzel mimari mekan ve müze bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Menorca’daki her kasabada çekici mağazalar ve pazarlar vardır. Mahon şehrinde Mercat de Pescados pazarını ziyaret etmeye değer. Pazarda sadece popüler ulusal ürünleri satın almakla kalmaz, eşsiz lezzetleri de … Açık
  İlginç bir tarihi cazibe, Santa Agueda’nın kalesidir. Şimdi neredeyse tamamen harabe olmasına rağmen, kaledeki gezginlerin ilgisi hala kurumuyor. Bu kale 10. yüzyılda inşa edilmiştir. Adanın en yüksek dağı yapımı için seçildi. Yüzlerce yıl boyunca kale adayı fatihlerden korudu ve 14. yüzyılda stratejik önemini kaybetti. Şimdi, kalenin geniş topraklarında, korunmuş gözetleme kulelerini, ortaçağ su depolama tanklarını ve diğer ilginç korunmuş elemanları görebileceğiniz geziler düzenleniyor.
Adada birçok eşsiz arkeolojik alan ve anıt var. Mükemmel bir örnek, taş anıt Naveta-d’es-Tudons’tur. MÖ 16. yüzyılda inşa edilmiş bir taş kripttir. Şekil biraz ters bir gemi gibidir. Antik kriptin ana özelliği alışılmadık bir inşaat şeklidir. Herhangi bir sabitleme elemanı olmayan taşlardan yapılmıştır. Mahzendeki taşlar bir piramit şeklinde kaplanmıştır.
  Menorka, aktif eğlence ve plaj tatilleri sevenler için gerçek bir cennettir. Çocuklu gezginler burada hoşunuza gidecek. Adanın birkaç şaşırtıcı su parkı var, en iyilerinden biri Aqua Center. Bu merkez, olağanüstü su … Açık
La Mola yarımadasında aynı adı taşıyan kale var. 19. yüzyılda Akdeniz’in en önemli savunma mekanlarından biriydi. Kalenin birçok ciddi savaşa katılmasına rağmen, günümüze kadar mükemmel bir şekilde korunmuştur.
Fort Marlborough’ya yapılacak bir gezi, heyecan verici olacağa benziyor. 18. yüzyılda inşa edilmiş ve pitoresk St. Stephen koyunda yer almaktadır. Bu kale özellikle liman Mahon’u korumak için inşa edilmiştir. Birkaç yıl önce, kalede ilginç bir tarihi müze açıldı. Sergi koleksiyonu sömürge zamanlarına adanmıştır.
  Menorca, konuklarının aralarında bütçeye uygun aileye ait yemek evleri olarak bulabilecekleri gastronomi destinasyonları ile tanışacak, böylece haute cuisine konusunda uzmanlaşmış lüks restoranlar. Etnik mutfağın en … Açık
Doğa cazibe merkezlerini keşfetmek isteyen gezginler Calo Blanc beldesine gitmelidir. Adanın batı kesiminde yer alır ve harika çam bahçelerini çevreleyen sakin plajları ile ünlüdür. Bu tesisin hemen yakınında, eşsiz sarkıtları görebileceğiniz ve bir yeraltı gölünde tekne gezebileceğiniz güzel cuevas de Parella vardır.
Puerto de Ciutadella Tenha bir tatili tercih eden turistler büyüleyici Binibeca kasabasını sevecekler. Kasabanın ana özelliği eşsiz bir antik mimaridir. Boş zaman yürüyüşleri ve yerli nüfusun yaşam tarzı ile tanışmak için harika bir yer olacaktır.
Minorka - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Minorka ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Minorka kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Santa Àgueda' Balearic Islands, 10.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Sant Felip in Mahón' Balearic Islands, 22.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortress of Isabella II' Balearic Islands, 23.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Capdepera' Balearic Islands, 58.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Amer' Balearic Islands, 68 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Minorka çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Cave 'Cova dels Orgues' , 13.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'S Albufera des Grau' , 18.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Llevant' , 64.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'S Albufera de Mallorca' , 81.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'Cova Blanca' , 95.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Minorka ve Çevresindeki Turistik Yerler

Naveta de Tudons

From the series “Dünyanın Ayakta Kalmış En Yaşlı Anıtları”
Diğer eski binalar gibi, kript, kuru tuğla yöntemi kullanılmadan inşa edilmiştir. Uzunluğu 13.6 metre ve genişliği - 6.4 metre. Yüksek sezondaki crypt ziyareti ücret alıyor olmasına rağmen, en eski binanın yanında her zaman çok sayıda turist vardır. Ekim başından Paskalya dönemine kadar Menorca'yı ziyaret eden gezginler, arkeolojik alanı ücretsiz dolaşabilirler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Minorka’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

01.12.2023

Minorka Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Minorka Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Minorka, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Minorka’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Minorka’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018