OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Costa Brava Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  “Costa Brava” adı İspanyolca’dan “vahşi kıyı” olarak çevrilebilir. Yerel peyzaj, köknar ve çam koruları, pitoresk koylar ve beyaz kumlu temiz plajlarla kaplı kayalık tepelerle doludur. Kıyı, tüm ziyaretçiler için çok misafirperver sayısız antik kentle doludur. Harika plajların yanı sıra burası, çok çeşitli gezi rotaları ile ziyaretçileri çekiyor.
  Costa Brava’nın eğlence merkezi Lloret de Mar; en popüler barlar ve diskolar, gürültülü kumsallar ve sayısız dükkan var. Sıcak güneşten bir mola vermek isteyenler Santa Clotilde bahçesine bakmak zorunda. Bol … Açık
Lloret de mar, adanın turizm başkenti olarak bilinir. Ana kültürel imkanlar ve tarihi yerler burada toplanmıştır. Her gün açık olan ve yeni ziyaretçileri kabul etmeye hazır çok sayıda müze, galeri ve tiyatro bulunmaktadır. Bu adanın florası ve faunası hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler, bölgenin en büyük botanik bahçesi olduğu için Blanes adlı kasabayı ziyaret etmeli. Bu şehrin ilgi çekici yerlerinden biri de adanın en büyük deniz ürünleri pazarı. Tossa de Mar, eski binalar bakımından zengindir. Burada günümüze kadar iyi durumda tutulan eski bir kale bulunur. Kalenin gözlem alanları harika bir panoramaya veya sahile sahiptir. Gerona kasabası, ana dini görüntünün bulunduğu yerdir - barok tarzında inşa edilmiş Katedral. Katedralin yüksekliği 35 metredir. Kilisenin sunağı gümüşden yapılmıştır. Bu, rafine eserler ile ziyaretçileri büyüleyen gerçek bir sanat eseridir. Montserrat, uluslararası ünlü Benedictine manastırının yeri olarak bilinen dağ bölgesidir. 1. yüzyılda inşa edilmiş ve alışılmadık şekli ile ziyaretçi çekiyor. Kutsal yer, ziyaretçilere buranın tarihini anlatmaya ve manastırın geniş salonlarını göstermeye her zaman hazır olan 18 keşiş tarafından korunmaktadır.
Çeşitli ilgi çekici yerlerin izlenmesinin yanı sıra, turistler spor etkinliklerinin tadını çıkarabilirler. Hizmetlerine göre birkaç tenis kortu, golf sahası ve çeşitli su sporları seçenekleri bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Bankalardan birinde döviz bozdurmak daha iyidir; Müşterilere 9’dan 4 - 5’e kadar hizmet vermektedir. Öğleden sonra öğle yemeği molası mümkündür. Bazı büyük otellerin kendi döviz merkezlerine sahiptir, … Açık
  Figueres kasabasında, dünyanın en ünlü ve tanınmış müzelerinden biri olan Salvador Dalí Tiyatrosu ve Müzesi bulunmaktadır. Cephe alışılmadık bir dekorasyona sahip muhteşem bir binada yer almaktadır. Bu müzenin kapısının ardında ziyaretçiler birçok ilginç sürprizle bekliyorlar. Salvador Dali’nin gözünden dünyayı görebilecekler. Müze, optik efektli inanılmaz enstalasyonlara ve hatta ünlü ressamın resimlerinin ilginç illüzyonlarına sahiptir. Bu müzenin bir başka ilginç özelliği daha var - asla bir rehber olmadı, ziyaretçiler paha biçilemez sergilere bağımsız olarak hayran kalacaklar.
Poubole bölgesinde, ilginç bir tarihi simge yapı vardır - Gala Dali Kalesi. 11. yüzyılda inşa edilmiş ve çok güzel bir mimari kompleks. Topraklarında sadece surlar değil, aynı zamanda korunmuş çok güzel bir kilise var. Bu kale, Orta Çağ’ın diğer pek çok tahkimat binalarına benzemiyor. Tarihi boyunca sahipleri, iç mekan tasarımına ve bitişik bölgelerine özel önem verdi. Günümüzde kale, arazisinde, güzel bitkilerin yanı sıra birçok antik heykel ve peyzaj dekorasyonunu görebileceğiniz muhteşem bir bahçeyle çevrilidir. Belirli bir zamanda, Salvador Dali’nin kendisi bu kalenin dekorasyonunda yer aldı.
  Tüm Costa Brava şehirleri, orijinal mağazalara ve renkli pazarlara sahip olan müşterileri memnun etmeye hazır. Lloret de Mar civarında ünlü La Roca Köyü bulunur. Bu, çeşitli özelliklere sahip mağazalar ve alışveriş … Açık
Blanes kasabasında, Avrupa’nın en sıradışı ve ilginç biri olarak kabul edilen Marimurtra’nın muhteşem Botanik Bahçesini ziyaret edebilirsiniz. Şu anda, bu bahçe bölgesinde 3 binden fazla bitki temsil edilmektedir. Başlangıçta, bahçe bir araştırma merkezi olarak kuruldu. Geniş toprakları birkaç tematik bölgeye ayrılmıştır. Yaygın Akdeniz bitkileri için önemli bir alan ayrılmıştır. Bahçe yürüyüş ve dinlenme için iyi donanımlıdır; kendi bölgesinde çok güzel çardaklar var.
Bölgede birçok sıradışı müze ve kültür merkezi bulunuyor. Lloret de Mar kasabasında, Cat’s House müzesini ziyaret edebilirsiniz. Bu müze 2002 yılında açılmış ve sergilenmesi tamamen kedilere adanmıştır. Eski konakta kedilerin, heykelciklerin, oyuncakların, hediyelik eşyaların, mücevherlerin ve çeşitli ev eşyalarının resimlerini içeren resimlerin bulunduğu 6000’den fazla sergi var. Bu müze 200 yıldan daha eski pek çok benzersiz aksesuar sunuyor.
Costa Brava - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Costa Brava ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Costa Brava kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Rupià' Girona, 22.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Montsoriu' Girona, 22.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Sant Joan de Blanes' Girona, 24.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle-palace of la Bisbal' Girona, 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Montpalau' Catalonia, 31 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Costa Brava çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Cave 'Cova del Cavall' , 27.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Zona Volcànica de la Garrotxa' , 37.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Aiguamolls de l`Empordà' , 45.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Cap de Creus' , 65.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cave 'El Forat' , 74.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Costa Brava ve Çevresindeki Turistik Yerler

Dali Tiyatrosu Müzesi

From the series “Ünlü İnsanların ve Yıldızların Turistlere Açık Olan Evleri”
Müzede Salvador Dali'nin eserleri değil aynı zamanda diğer seçkin ressamların resimleri de korunuyor. Yaşamı boyunca Salvador büyük bir sanat koleksiyonu topladı. Salvador Dali'nin zengin bir Amerikan Owen Cheatham'ı için yarattığı mücevhercilik koleksiyonu en ilginç yerlerden biri olarak kabul edilir. Müzede sunulan büyük sürrealistlerin eserlerinin toplanması, tablolarının dünyadaki en büyük pozlamasındadır. Resim ve heykellerin yanı sıra, ressamın yarattığı üç boyutlu kolajlar, yüz mayıs ayındaki ünlü oda da dahil olmak üzere büyük değer taşıyor. Balsamierten ceset Salvador Dalis'in mezarı da aynı şekilde binada bulunur ve ziyaretçiler için açıktır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Costa Brava’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

21.04.2024

Costa Brava Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Costa Brava Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Costa Brava, İspanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Costa Brava’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Costa Brava’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018