OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Nürnberg

Nürnberg’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Nuremberg   Nürnberg şehri, turist destinasyonu çok sayıda tarihi simge ve turistik yeri koruduğu ve keşif için çeşitli müzeler sunduğu için konuklarına zengin bir kültürel program sunuyor. Turistlerin ilgisini çeken önemli bir nokta, ünlü ressamın 15. ve 16. yüzyılların başında sahip olduğu Albrecht Durer’s House’dur. Ev, ressam için bir atölye görevi gördü. Bugün bina, sanatçının yaratıcı çalışmalarına adanmış ilginç bir müzeye dönüştürüldü. Şaşırtıcı tabloların yanı sıra müze, bir zamanlar ressamın sahip olduğu geniş bir antika birim koleksiyonu sunuyor.
  Tipik bir Bavyera şehri olan Nürnberg, birçok turist tarafından geleneksel Bavyera sosisi ile tanımlanır. Bu kızartma sosisleri, şehir misafirlerine, etnik mutfağın lüks restoranlarında, yani küçük sokak tezgahlarında … Açık
Şehrin ana sembollerinden biri, sıra dışı adı Ehekarussel olan Evlilik evlenmek anlamına gelen çeşmedir. Çeşme, Juergen Weber tarafından yaratılan orijinal heykel grubu ile dekore edilmiştir. Çeşme kompozisyonunun yazarı, şair Hans Sachs’ın eserinden şaheser yaratmak için ilham aldı. Heykel grubu, şairin eserlerinden birinin bir tür gösterimidir.
Alman Ulusal Müzesi tüm şehir konukları için büyük ilgi görecek. Açılışı 1852’de yapılmıştır ve günümüzde Almanya kültürüne adanmış en büyük ölçekli müzedir. Sergisi, turistlerin yerel halkın sanat eserlerini ve ev eşyalarını, antika ateşli silahları ve el sanatlarını ve ayrıca şehrin topraklarında keşfedilen arkeolojik eserleri bulacağı iki milyondan fazla gösteri sergisi sunuyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Nürnberg’deki kültürel yaşam, yerel halkın gelenek ve göreneklerini tam olarak yansıtan parlak ve dikkat çekici bayramlar ve festivaller açısından zengindir. Volksfest festivali, yerel halkın biraya olan tutkusunu … Açık
Nürnberg, Saint Lawrence Kilisesi olan bir başka eşsiz nesnenin bulunduğu yerdir. Bu, ülkedeki Gotik tarzda yapılmış en büyük dini yapıdır. Bina 13. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş ve 2. Dünya Savaşı sırasında ciddi şekilde tahrip edilmiştir. Sadece 1952’de mimarlar inşaatı restore etmeyi başardılar. Binanın bazı unsurları hala dokunulmamış, aralarında 9 m çapında orijinal bir gül benzeri pencere bulacak.
Nuremberg Kilise, çok sayıda dini eseri ve görkemli heykelleri tutar, iç salonları ve binaları da keşfetmek için büyük ilgi çekicidir. Nürnberg’de ziyaret edilecek bir başka ilginç nokta ise Krakow Evi. Antik kulede yer almaktadır. Krakow Evi’nin açılışı 1996’da yapıldı. Bu dönüm noktası, Almanya ve Polonya arasındaki dostluğun simgesidir. Krakow artık aynı tip Nürnberg Evi’ne ev sahipliği yapıyor. Resimli sanat hayranları, Alman sanatçıların zengin bir resim koleksiyonunu barındıran Nürnberg Sergi Merkezi’ni (Kunsthalle) ziyaret etmelidir. Arkeoloji bilimi ve doğa tarihi hayranları, ilginç bir benzersiz öğeler koleksiyonunu da tutan Norishalle sergi merkezine bayılacak.
  Nürnberg, aile tatilleri için mükemmel bir turizm merkezidir. Şehri gastronomi turizmi meraklıları, gece eğlenceleri hayranları, dükkan-eğlenceler ve eko turizm meraklıları ziyaret ediyor. Şehir, her turist zevkine ve … Açık
  Nürnberg, 30’lu ve 40’lı yıllarda önemli bir SS merkezi olarak ün salmıştır. Bugün, Dokumentationszentrum Reichsparteitagsgelände Müzesi, eski Nazi partisi mitinglerinin yıkık Kongre Salonu’nun yerinde duruyor. Kalıcı sergisi (Faszination und Gewalt), II.Dünya Savaşı’nın nedenlerine ve sonuçlarına adanmıştır. Burada o dönemde Almanya’da olup biten her şeyi ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. İlginç bir anıtsal enstalasyon, İsrailli sanatçı Dani Karavan’ın 1993 yılında yarattığı ’İnsan Hakları Yolu’ (Straße der Menschenrechte). dünya.
Nuremberg - Frauenkirche Şehir, bir zamanlar uluslararası hukuku oluşturan ve Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin kurulmasında başlangıç noktası olan ilkelere dayanan ünlü Nürnberg davalarına ev sahipliği yaptı. Daha kesin olmak gerekirse, askeri mahkemeler Justizpalast, Mahkeme Salonu sayısı 600’de gerçekleşti. Mimarisine gelince, bunun 1916’da neo-Rönesans tarzında inşa edilen tüm Bavyera’daki en büyük adalet binası olduğunu belirtmek gerekir. Birinci Dünya Savaşı sırasında burada bir askeri hastane bulunuyordu. O dönemde sadece kubbesi yıkılmış, ancak daha sonra restore edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında bina, Wehrmacht tarafından bir devlet kurumu olarak kullanıldı. Adalet Sarayı Memorium Nuremberg Duruşmaları çerçevesinde yılda bir kez Kasım ayında halka açıktır.
  1. Nürnberg şehrini ilk kez ziyaret eden turistler mutlaka Nürnberg Info turizm merkezlerinden birini ziyaret etmelidir. Bunlardan biri tren istasyonundan uzakta değil, diğeri pazar meydanının yakınında yer alıyor. Yolcular … Açık
Frankenstraße boyunca yürürken, eski SS kışlası olan bir dizi aynı tip bina bulabilirsiniz. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra burada Amerikan kışlası kuruldu. Günümüzde binalar kamu malıdır ve Federal Göçmen ve Mülteciler Dairesine ev sahipliği yapmaktadır. Turistler için ilginç bir yer, Orta Çağ’dan beri bilinen yeraltı labirenti Kunstbunker’dir. Sanat eserleri 1939’da bombalama baskınlarında acı çekmemeleri için burada saklandı. Bugün, Dürer’in, Behaim’in birçok paha biçilmez eserini ve dini eserleri görebileceğiniz bir tür sanat galerisi.
Nuremberg, Germany Bununla birlikte, Nürnberg şehri sadece 2. Dünya Savaşı ile ilgili değildir - burada başka birçok ilginç yer var. Örneğin, Kaiserburg - ortaçağ mimarisinin harika bir anıtı. Günümüzde kale, savaş sırasında yıkıldıktan sonra tamamen restore edilmiştir. Bina kompleksi bir müze, bir zindan, muhteşem manzaralar sunan güzel bir gözlem güvertesi, bir şapel ve bir kuyunun yanı sıra bahçeler içerir. Şehrin en güzel yerlerinden biri ve en belirgin özelliği, tüm şehir kartpostallarında tasvir edilen Nürnberg’in belki de en popüler turistik mekanı olan Heilig-Geist-Spital’dir. Hastane, nehrin üzerinde muhteşem panoramik manzaralar sunan muhteşem bir binadır.
  Nürnberg, özellikle bütçe turistleri olmak üzere tüm alışveriş hayranlarının ilgisini çekecektir. Şehirde sunulan mağazaların ve alışveriş merkezlerinin büyük bir kısmı uygun fiyatlar sunuyor. Burada ayrıca … Açık
Yerel yönetim kurumları da turistlerin ilgisini hak ediyor. Bunlar arasında 1620’de Jacob Wolf Jr. tarafından yaptırılan Nürnberger Rathaus Belediye Binası da var. 1950’lerde, İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır hasar nedeniyle yeniden inşa edildi. Bina, Albrecht Durer tarafından tasarlanan Gotik salonuyla dikkat çekiyor. Binanın hemen önünde, adını tamamen haklı çıkaran görkemli bir çeşme var - Schöner Brunnen - bazı insanlar buraya yalnız başına geliyor. Belediye Binası’nın duvarlarında gizlenmiş bir başka cazibe merkezi, ortaçağ zindanları Mittelalterliche Lochgefängnisse’dir. Orta Çağ’da mahkumlar, burada bulunan hücrelerde hüküm bekleyerek vakit geçirdiler.
Interrail Altstadt çevresinde dolaşırken Mauthalle gibi zengin bir ortaçağ binasından geçilmemelidir. 1502 yılında Hans Behaim tarafından inşa edilmiş, ancak adını ancak 19. yüzyılda bir gümrük idaresine ev sahipliği yaptığında almıştır. Mimari açıdan büyük ilgi gören, geç Gotik tarzının iyi korunmuş birkaç evinden biri olan Pilatushaus’tur. 1489’da inşa edildi ve 1931’de devlet mülkü olana kadar bir sahibinden diğerine geçti. Modern sanatın geçici sergilerine sık sık ev sahipliği yaptığını belirtmek gerekir.
  Nürnberg oldukça eski bir şehir olmasına rağmen, eski gelenekleri ve modern yaşamı mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Huzur ve sessizliğe bürünmüş Avrupa’nın eski şehirlerinin çoğuna benzemiyor. … Açık
Elbette, başka bir önemli tarihi ve mimari topluluğu - Unschlittplatz’ı asla göz ardı etmemelisiniz. Meydan, 8 numaralı evin köşesinde, iki yöre sakininden yardım isteyen gizemli Kaspar Hauser’in adıyla bağlantılı. Evin yanındaki bir anma plaketi bugün bu olaya tanıklık ediyor. Herhangi bir turist rotası, yerel zanaatkarların geleneksel ürünlerini görebileceğiniz, özel yemeklerin tadına bakabileceğiniz ve tabii ki onları satın alabileceğiniz Handwerkerhof’u mutlaka ziyaret etmelidir. Sadece Alstadt meydanları ve parkları değil, mezarlıklar da görülmeye değer. İlgi çekici olan, birçok ünlü figürün gömülü olduğu Johannisfriedhof (Albrecht Dürer dahil) ve Suedfriedhof’tur ve birçok dünya savaşı kurbanlarının toplu mezarlarıdır.
Interrail Burgermeistergarten, yürümek için daha geleneksel yerleri tercih edenler içindir. Güzel kokulu çiçekler ve yeşil alanlar, çok sayıda ağaç ve çalılar burayı turistler için çekici kılmaktadır. Frauenkirche, Nürnberg’in dini cazibe merkezleri arasında öne çıkıyor. Tapınak, Yahudi karşıtı bir baskın sırasında eski bir sinagogun yıkılmasının ardından 1349’da inşa edildi. İkinci Dünya Savaşı hava saldırılarından ağır hasar gören bina, sonraki yıllarda restore edildi. 1525 yılına dayanan en eski Lutheran kilisesi olan Sebalduskirche’den asla geçilmemelidir.
  Nürnberg misafirlerine çok sayıda büyük eğlence merkezi sunamasa da, burada hala ilginç aile dostu tesisler var. Schwarzlichtfabrik 3D Minigolf, çok orijinal üç boyutlu minigolf kursları sunan harika bir merkezdir. Merkez, … Açık
Her gezgin şehirde birkaç ilginç müze bulacak. Bunlardan biri, yerel flora ve fauna hakkında birçok bilgi sunan Naturhistorisches Museum’dur. Ayrıca, araçlara pek düşkün olmayanları bile etkileyeceği kesin olan zengin araba koleksiyonuyla Merks Motor Müzesi’ne göz atmak iyi bir fikir olacaktır. Çocuklar için, şehirde Spielzeugmuseum (farklı dönemlerden oyuncak koleksiyonunu tutar) ve Kindermuseum (her yaştan çocuk için çeşitli aktiviteler sağlar) gibi iki ilginç kültür kurumu vardır. Tiyatro sanatının hayranları, düzenli olarak harika performansların gerçekleştiği Staatstheater veya Wundermanufaktur’da geçirilen zamanı kesinlikle takdir edeceklerdir.
Aşağıdaki bölümde, Nürnberg ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Nürnberg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Nürnberg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Nürnberg yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Ansbach Castle' Ansbach, 45.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Altenburg Castle' , 49.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Alte Hofhaltung and Neue Residenz' Bamberg, 50.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'New Castle' Bayreuth, 65.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Nürnberg ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Germanisches Nationalmuseum' Nuremberg, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Neues Museum Nürnberg' Nuremberg, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Nürnberg yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Stephanskirche, Bamberg, 50.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kirche St. Jakob, Bamberg, 50.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Michaelskirche, Bamberg, 51 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kirche St. Gandolf, Bamberg, 51 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Maria Brünnlein Zum Trost und Christi Himmelfahrt, Wemding, 69.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilka Mariä Himmelfahrt, Staffelstein-Vierzehnheiligen, 73.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Nürnberg’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

08.02.2023

Nürnberg’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Nürnberg’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nürnberg Komşularında Kültürel Geziler

Nürnberg Kültür Rehberi. Nürnberg’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Nürnberg’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018